TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворен е новиот скејт парк во Скопје

Радио МОФ - 07.07.2014

На кејот на реката Вардар денеска беше пуштен во употреба новиот скејт-парк. Опремен со девет справи и рампа на асфалтна подлога, паркот според навите на градските власти ќе може да се користи секој ...

Виктор Василевски: Добивме скејт парк по светски стандарди!

Курир - 07.07.2014

На огромно задоволство на љубителите на адреналинот, денес во Скопје беше отворен скејт парк. Долгогодишната желба на скејтерите, бајкерите, ролерџиите и останатите, се оствари денес.

Отворен скејт-парк на Кејот на реката Вардар во Скопје

Н.Македонија - 07.07.2014

Нов скејт-парк, направен според сите европски стандарди, е отворен на Кејот на реката Вардар во Скопје. Скејт паркот е целосно финансиран од буџетот на Град Скопје и неговата вредност е околу 200.000 ...

Љубителите на екстремни спортови добија модерен скејт парк

МРТ - 07.07.2014

Љубителите на екстрамните спортови добија свое место во Скопје. Скејт паркот е направен по европски стандарди, влезот во него е бесплатен и ќе работи нонстоп 24 часа.

Скопје доби нов скејт-парк

+инфо - 07.07.2014

Крај кејот на реката Вардар од денеска е отворен нов скејт-парк кој ќе овозможи добра забава и рекреација за љубителите на овој вид спортови. Површината за скејт-паркот е со димензии 15 на 50 метри, ...

Отворен скејт-парк на Kејот на реката Вардар во Скопје

Сител - 07.07.2014

Нов скејт-парк, направен според сите европски стандарди, е отворен на Кејот на реката Вардар во Скопје. Скејт паркот е целосно финансиран од буџетот на Град Скопје и неговата вредност е околу 200.000 ...

ФОТО: Лудило - погледнете го новиот скејт - парк во Скопје

Press24 - 07.07.2014

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски денеска и официјално го пуштија во употреба новиот скејт-парк, којшто е лоциран на ...

ФОТО: Адреналин и голема радост- се отвори скејт паркот во Скопје

Курир - 07.07.2014

На кејот на реката Вардар денес беше остварена желбата на љубителите на адреналин. Скејтерите и бајкерите добија свое катче каде ќе се забавуваат, спортуваат и тренираат.

ФОТО: Ова е најнеодоливиот скејтер во Скопје

Press24 - 07.07.2014

Oва мало скејтерче ги освои срцата на присутните на денешното отворање на новиот скејт - парк во Скопје. Неодоливиот скејтер е доказ дека новиот скејт - парк ќе донесе радост кај сите сите ...

Скопје доби скејт-парк по сите стандарди

Нетпрес - 07.07.2014

Нов скејт-парк се отвори денеска на Кејот на реката Вардар. Скејт-паркот како идеја е добиена уште во 2012 година на владиниот ден на идеи, рече денеска премиерот Никола Груевски.

Отворен новиот скејт-парк на кејот на Вардар (ФОТО)

Скопје инфо - 07.07.2014

Денеска на кејот на реката Вардар кај Градскиот парк во Скопје официјално беше отворен новиот скејт-парк. На отворањето присуствуваа премиерот Никола Груевски и скопскиот градоначалник Коце ...

ФОТО: Ова е најслаткиот и најмалиот скејтер во Скопје

Курир - 07.07.2014

Скејт паркот во Скопје денеска официјално беше пуштен во употреба, а овој неодолив скејтер го привлече вниманието на присутните и ги освои на прв поглед.

Отворен првиот скејт-парк во Македонија

Макфакс - 07.07.2014

Првиот скејт-парк во Македонија, лоциран на кејот на реката Вардар во Скопје, во понеделник беше пуштен во употреба. Паркот е опремен со девет справи и може да се користи секој ден од 10 до 24 часот, ...

Груевски на отворање на новиот скејт парк

Press24 - 07.07.2014

Македонскиот премиер Никола Груевски, денеска ќе присуствува на отворањето на новиот терен за скејт парк во Скопје. Новиот терен се наоѓа на кејот на реката Вардар,на потегот кај објектот на Владата ...

Нов скејт-парк во Скопје

Локално - 07.07.2014

Крај кејот на реката Вардар од денеска е отворен нов скејт-парк кој ќе овозможи добра забава и рекреација за љубителите на овој вид спортови. Површината за скејт-паркот е со димензии 15 на 50 метри, ...

Отворен скејт-парк на Kејот на реката Вардар во Скопје

А1 On - 07.07.2014

Нов скејт-парк, направен според сите европски стандарди, е отворен на Кејот на реката Вардар во Скопје. Скејт паркот е целосно финансиран од буџетот на Град Скопје и неговата вредност е околу 200.000 ...

Отворен новиот скејт-парк на кејот на Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 07.07.2014

Денеска официјално беше пуштен во употреба новиот скејт-парк, којшто е лоциран на кејот на реката Вардар. Скејт-паркот е наменет за скејтери, ролерџии и БМХ-бајкери, и ќе овозможи добра забава и ...

Скопје доби скејт-парк по сите стандарди

Точка - 07.07.2014

Нов скејт-парк се отвори денеска на Кејот на реката Вардар. Скејт-паркот како идеја е добиена уште во 2012 година на владиниот ден на идеи, рече денеска премиерот Никола Груевски.

Ова е најмалиот скејтер во Скопје (ФОТО)

Скопје инфо - 07.07.2014

На отворањето на скејт паркот на кејот на Вардар имаше многумина кои дојдоа да уживаат во него, млади луѓе кои сакаат ваков вид спорт и рекреација. Ова слатко детенце со своите скејтерски способности ...

ФОТО: Ова е најслаткиот и најмалиот скејтер во Скопје

Вистина.мк - 07.07.2014

Скејт паркот во Скопје денеска официјално беше пуштен во употреба, а овој неодолив скејтер го привлече вниманието на присутните и ги освои на прв поглед.

Отворен првиот скејт-парк во Македонија

Кајгана - 07.07.2014

Првиот скејт-парк во Македонија, лоциран на кејот на реката Вардар во Скопје, денеска беше пуштен во употреба. Паркот е опремен со девет справи и може да се користи секој ден од 10 до 24 часот, а ...

Отворен скејт-парк на Kејот на реката Вардар во Скопје

Lider - 07.07.2014

Нов скејт-парк, направен според сите европски стандарди, е отворен на Кејот на реката Вардар во Скопје. Скејт паркот е целосно финансиран од буџетот на Град Скопје и неговата вредност е околу 200.000 ...

Скопје доби нов скејт-парк

Телеграф - 07.07.2014

Со ова на младите од Скопје и од другите градови, рече Трајановски, ќе им се овозможи што повеќе да вежбаат, се усовршуваат и се разонодуваат за да може да учествуваат и на натпревари надвор од ...

Летен урбан едиторијал на Fashionel

Fashionel - 04.07.2014

Во екот на прекрасното лето, тимот на вашиот омилен моден портал Fashionel специјално за вас направи одличен едиторијал во креативниот Скејт парк на Кејот на Вардар.