TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Диало го прескокна Шекил Онил и победи во натпреварот во забивање (ВИДЕО)

МКД - 17.02.2019

Кошаркарот на Оклахома, Хамиду Диало победи на натпреварот во забивање на Ол-стар викендот откако го прескокна Шекил Онил и монструозно заби. И овој натпревар во забивање не донесе нешто иновативно, веќе видени идеи од минатото.

„Ол-Стар“: Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање

Сител - 17.02.2019

Ноќва во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од Оклахома Сити, а на конкурсот се вклучија Мајлс Бриџес од Шарлот, Денис Смит од Њујорк, ...

Видео: Хамиду Дијало го има најдоброто забивање на „Ол-стар“ во Шарлот

AKO - 17.02.2019

Хамиду Диало од Оклахома е победник на натпреварот во забивање. Диало го „прелета“ легендарниот Шекил О’Нил облечен како супермен и со пет „десетки“ обезбеди финална рунда а потоа ...

Победникот на Ол-Стар забивањето „куцаше“ преку Шекил

Оff.net - 17.02.2019

Кошаркарот на Оклахома Сити Тандер, Хамиду Диало е победник во натпреварувањето во забивање на Ол-Стар викендот. Прво заби преку соиграчот Расел Вестбрук, а потоа скокна преку Шекил и ја крена салата на ...

Монструозното забивање над Шекил О’нил му ја донесе титулата на Хамиду Диало (Видео)

Дерби - 17.02.2019

Кошаркарот на Оклахома Сити Тандер, Хамиду Диало ја однесе победата во вчерашното натпреварување во забивање во рамките од НБА Ол- Стар викендот. 20 годишниот кошаркар изведе три убави забивања, од кое она во кое го прелета 216 сантиметри високиот ...

Ол стар викенд: Диало победник во забивање

Сител - 17.02.2019

Извонредно атрактивен потег на ѕвездата на Оклахома, Хамиду Диало во натпреварот во забивање на Ол стар вечерта. Диало го искористи робусниот Шакилл О'Нил прекук кого леташе како супермен..

ВИДЕО: Диало како „супермен“, го прелета Шекил О'Нил и победи на натпреварот во забивање

Gol.mk - 17.02.2019

Кошаркарот на Оклахома Сити Тандер, Хамиду Диало е победник на натпреварот во забивање на „Ол стар“ викендот во Шарлот. Диаоло во финалната рунда славеше против Денис Смит, кој од четири обиди не успеа да го изведе своеот прво забивање.

Дали е ова најдоброто забивање во историјата? Го прескокна Шекил летајќи како - Супермен! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.02.2019

Годинешниот натпревар во забивање на олстар-викендот во Шарлот донесе голем број атрактивни забивања, а трофејот на крај заврши во рацете на кошаркарот на Оклахома сити тандерс, Хамиду Диало, кој ја имаше убедливо најдобрата атракција.

Атракција на Диало: Го прескокна Шекил О’Нил и победи на натпреварот во забивање… (ВИДЕО)

Екипа - 17.02.2019

Натпреварот во забивање на НБА Ол-стар викендот како по обичај привлече и тоа како големо внимание. Во натпреварувањето во кое учествуваа Џон Колинс (Атланта), Мајлс Бриџес (Шарлот), Денис Смит Џеј-ар (Њујорк) и Хамиду Диало (Оклахома), на крајот ...

Диало е кралот на забивањата, го прелета Шек и го заглави лактот во обрачот (видео)

Макфакс - 17.02.2019

Без конкуренција синоќешниот натпревар во забивање на Ол стар викендот во НБА лигата го доби кошаркарот на Оклахома сити тандерс, Хамиду Диало кој беше најатрактивен. Диало со т.н. „лакот забивање“ ја крена салата на нозе откако како од шега го ...

Дијало го прелета Шекил и како супермен стигна до признанието (ВИДЕО)

SportMedia - 17.02.2019

Кошаркарот на Оклахома, Хамиду Дијало го има најдоброто забивање на Ол-старот. Тој изведе „лакт забивање“, леташе преку Шекил О'Нил како супермен...Погледнете во продолжение како изгледаше тоа, но и мајсториите на останатите учесници, Денис Смит ...

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Спортклуб - 17.02.2019

Атрактивните натпреварувања беа на програмата на вториот ден од Ол стар викендот што се одржува во Шарлот. Најинтересно беше во забивање каде триумфираше кошаркарот на Оклахома, Хамиду Диало со вкупно 98 поени.

Супермен го прелета Шекил О`нил за победа на Ол стар викендот (видео)

OhridNews - 17.02.2019

Кошаркарот на Оклахома, Хамид Диало победи во забивањата кои се одржаа на Ол стар викендот во Шарлот. Диало прво заби по асистенција на Расел Весбрук, а потоа во стилот на супермен го прескокна Шекил О`нил и го стави лакотот во мрежичката од кошот.

ВИДЕО: Победникот на Ол-Стар забивањето „куцаше“ преку Шекил

Курир - 17.02.2019

Кошаркарот на Оклахома, Хамиду Диало победи на натпреварот во забивање на Ол-стар викендот откако го прескокна Шекил Онил и монструозно заби. И овој натпревар во забивање не донесе нешто иновативно, веќе видени идеи од минатото.

„Ол-Стар“: Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање ВИДЕО

+инфо - 17.02.2019

Ноќва во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од Оклахома Сити, а на конкурсот се вклучија Мајлс Бриџес од Шарлот, Денис Смит од Њујорк, ...

Диало е кралот на забивањата, го прелета Шек и го заглави лактот во обрачот (видео)

TopSport - 17.02.2019

Без конкуренција синоќешниот натпревар во забивање на Ол стар викендот во НБА лигата го доби кошаркарот на Оклахома сити тандерс, Хамиду Диало кој беше најатрактивен. Диало со т.н. „лакот забивање“ ја крена салата на нозе откако како од шега го ...

ВИДЕО: Победникот на Ол-Стар забивањето „куцаше“ преку Шекил

Sport M - 17.02.2019

Кошаркарот на Оклахома, Хамиду Диало победи на натпреварот во забивање на Ол-стар викендот откако го прескокна Шекил Онил и монструозно заби. И овој натпревар во забивање не донесе нешто иновативно, веќе видени идеи од минатото.

(ВИДЕО)„Ол-Стар“: Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање

А1 On - 17.02.2019

Во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од Оклахома Сити, а на конкурсот се вклучија Мајлс Бриџес од Шарлот, Денис Смит од Њујорк, како и ...

„Ол стар”: Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.02.2019

Џејсон Тејтум од Бостон Селтикс го освои натпреварот за вештини, откако го совлада Треј Јанг од Атланта Хокс. Синоќа во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар” викендот – натпреварот во забивање.

„Ол-Стар": Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање

MTM - 17.02.2019

Ноќва во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар" викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од Оклахома Сити, а на конкурсот се вклучија Мајлс Бриџес од Шарлот, Денис Смит од Њујорк, ...

„Ол-Стар“: Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање (видео)

Опсервер - 17.02.2019

Ноќва во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од Оклахома Сити, а на конкурсот се вклучија Мајлс Бриџес од Шарлот, Денис Смит од Њујорк, ...

„Ол-Стар“: Диало го прескокна Шекил О`Нил и го освои натпреварот во забивање

24 Вести - 17.02.2019

Ноќва во Шарлот се одржа еден од најочекуваните турнири за време на „Ол-Стар“ викендот – натпреварот во забивање. Изненадувачки победник стана Хамиду Диало од Оклахома Сити, а на конкурсот се вклучија Мајлс Бриџес од Шарлот, Денис Смит од Њујорк, ...

Видео: Диало со спектакуларно забивање преку Шекил О’Нил победник на Ол-старот

Спортски - 17.02.2019

Хамиду Диало од Оклахома е победник на натпреварот во забивање, кој се одржа синоќа во склоп на „Ол-стар“ викендот. Диало ја крена салата на нозе откако го прескокна Шекил О’Нил , па откако го заби баскетот во обрачот неколку секунди висеше со ...

Видео: Диало со спектакуларно забивање преку Шекил О’Нил победник на Ол-старот

Таратур - 17.02.2019

Хамиду Диало од Оклахома е победник на натпреварот во забивање, кој се одржа синоќа во склоп на „Ол-стар“ викендот. Диало ја крена салата на нозе откако го прескокна Шекил О’Нил , па откако го заби баскетот во обрачот неколку секунди висеше со ...