TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тргнати основите за Панорамското тркало, НаТочак побараа средување и на кејот за пешаци и велосипедисти

Радио МОФ - 19.01.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, преку социјалните мрежи соопшти дека се отстранети фундаментите за Панорамското тркало од Вардар. „Мостот не е во барок. Коритото на Вардар чисто и проточно“, напиша Шилегов на „Фејсбук“.

Мостот без панорамското тркало ќе биде завршен во март, скопскиот кеј пролетва прооден после 6 години

Сакам да кажам - 19.01.2020

За два месеца ќе биде готов пешачкиот мост на кејот на реката Вардар во центарот на Скопје на кој требаше да стои панорамското тркало. Мостот почна да се доградува во декември 2018 и беше најавено дека ќе биде готов пролетта 2019.

Шилегов на ФБ: Тргнати се фундаментите за панорамското тркало

Канал5 - 18.01.2020

Градоначалникот на Град Скопје на својот Фејсбук профил објави фотографии на кои се гледа дека се отстранети фундаментите од панорамското тркало на мостот на реката Вардар. „Тргнати се фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок.

Шилегов: Тргнати се основите за панорамското тркало, добивме мост без барокни елементи

Макфакс - 18.01.2020

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, на „Фејсбук“ објави фотографии од кои се гледа дека јавните служби од коритото на реката Вардар во централното подрачје, ги отстраниле фундаментите кои требаше да послужат за поставување на панорамско тркало, ...

Шилегов: Тргнати се фундаментите за панорамското тркало, коритото на Вардар чисто и проточно

+инфо - 18.01.2020

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, на „Фејсбук“ информира дека се отстранети фундаментите за панорамско тркало од водите на Вардар во центарот на градот. – Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок.

Шилегов: Тргнати фундаментите за панорамското тркало

Локално - 18.01.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил сподели дека се отстранети фундаментите за панорамското тркало. „Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок.

Шилегов: Тргнати се фундаментите за панорамското тркало, коритото на Вардар е чисто и проточно

Вечер - 18.01.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави дека се отстранети фундаментите за панорамското тркало. Инаку, изградбата на панорамското тркало во коритото на реката Вардар во центарот на Скопје, беше стопирана речиси пред ...

Шилегов: Коритото на Вардар чисто и проточно, нема панорамско тркало – има мост

Бриф - 18.01.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на својот фејсбук профил објави дека се тргнати фундаментите за панорамското тркало. Конструкцијата која се изведуваше за поставување на панорамското тркало е пренаменета во мост кој не е во барок.

Шилегов: Тргнати фундаментите за панорамското тркало

24Инфо - 18.01.2020

Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок. Коритото на Вардар чисто и проточно. ФЕЈСБУК СТАТУС НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГРАД СКОПЈЕ ПЕТРЕ ...

Шилегов: Тргнати фундаментите за панорамското тркало

Frontline - 18.01.2020

Вардар тече слободно Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок, напиша градоначалникот на Скопје Птре Шилегов, на својот Фејсбук профил. „Коритото на Вардар чисто и проточно, додаде ...

Шилегов: Тргнати фундаментите за панорамското тркало

Слободен Печат - 18.01.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на социјалната мрежа Фејсбук објави дека тргнати се фундаментите на панорамското тркало кое беше предвидено да се изгради во центарот на главниот град.

Шилегов: Тргнати фундаментите за панорамското тркало (ФОТО)

365 - 18.01.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, денес преку Фејсбук соопшти дека се тргнати фундаментите за панорамското тркало и сега користото на Вардар е почисто. „Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок.

Шилегов се пофали: Тргнати фундаментите од Панорамското тркало

Република - 18.01.2020

Градоначалникот на Скопје на Фејсбук се пофали дека се тргнати фундаментите од Панорамското тркало кое требаше да се гради на реката Вардар. Град Скопје сепак ќе гради Панорамско тркало во новиот Луна парк кој се најавува долго време но изградбата ...

(ФОТО) Тргнати се фундаментите за панорамското тркало

Фокус - 18.01.2020

Тргнати се фундаментите на панорамското тркало кое беше предвидено да се изгради во центарот на главниот град. Ова денеска го соопшти градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот профил на Фејсбук.

Тргнати фундаментите за панорамското тркало: Мостот не е во барок – коритото на Вардар чисто и проточно

Centar - 18.01.2020

– Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок. Коритото на Вардар чисто и проточно, објави градоначалникот на Скопје, Петре ...

Шилегов: Тргнати фундаментите за панорамското тркало

iPortal - 18.01.2020

Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок. Коритото на Вардар чисто и проточно. Фејсбук статус на Петре ...

Шилегов: Тргнати се фундаментите од панорамското тркало, коритото е чисто и проточно

Нова ТВ - 18.01.2020

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, преку „Фејсбук“ информира дека се отстранети фундаментите за панорамско тркало од водите на Вардар во центарот на градот. – Тргнати фундаментите за панорамското тркало. Мостот не е во барок.

Шилегов: Тргнати се основите за панорамското тркало, мостот не е во барок

Скопје1 - 18.01.2020

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, на „Фејсбук“ информира дека се отстранети фундаментите за панорамско тркало од водите на Вардар во центарот на градот. – Тргнати фундаментите за панорамското тркало.

Шилегов: Тргнати се основите за панорамското тркало, добивме мост без барокни елементи

А1 On - 18.01.2020

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, на „Фејсбук“ објави фотографии од кои се гледа дека јавните служби од коритото на реката Вардар во централното подрачје, ги отстраниле фундаментите кои требаше да послужат за поставување на панорамско тркало, ...

Шилегов се пофали: Тргнати фундаментите од Панорамското тркало

Скопје инфо - 19.01.2020

Градоначалникот на Скопје на Фејсбук се пофали дека се тргнати фундаментите од Панорамското тркало кое требаше да се гради на реката Вардар. Град Скопје сепак ќе гради Панорамско тркало во новиот Луна парк кој се најавува долго време но изградбата ...

Шилегов: Мостот не е во барок, коритото на Вардар чисто и проточно

Вечер - 19.01.2020

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов на својата фејсбук-страница објави фотографии од кои се гледа дека од коритото на реката Вардар во централното подрачје се отстранети фундаментите кои требаше да послужат за поставување на панорамското тркало ...