TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на договор за јавна набавка

Centar - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од село Драслајца,струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Резултати од турнирот во мал фудбал „Драслајца 2019“

OhridNews - 19.08.2019

Вечерва, на програмата на турнирот во мал фудбал „Драслајца 2019“ се последните натпревари од групната фаза. После одигрување на мечевите ќе се изврши ждрепката за осминафиналето. Резултати: Дисконт Коска – Драслајца 8-1 Хотел Престол- Кафе бар 9ка ...

Кривична пријава против Ј.Ј.(33) од село Лабуништа

Опсервер - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(33) од село Лабуништа,струшко поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични ...

Кривична пријава за злоупотреба на тендер

МКД - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Т.Д. (54) од село Драслајца, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Пријава за злоупотреби со превоз на ученици во Струга

Макфакс - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од село Драслајца,Струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична пријава за лице од струшко Драслајца осомничено за злоупотреба на јавен повик за превоз на ученици

Канал5 - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од струшкото село Драслајца. Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична за стружанец осомничен за злоупотреба на јавен повик за превоз на ученици

Фокус - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична пријава против лице поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за ...

Бизнис Вести - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од село Драслајца,струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична пријава за лице од струшко Драслајца

24Инфо - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Пријава за злоупотреби со превоз на ученици во Струга

Точка - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од село Драслајца, Струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување договор ...

Кривична пријава за лице од струшко Драслајца осомничено за злоупотреба на јавен повик за превоз на ученици

Сител - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична пријава за стружанец: Склучил договор за превоз на ученици, лажејќи за платени даноци и придонеси

ММС - 14.08.2019

Педесет и четиригодишен жител на струшкото село Драслајца заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на договор за јавна набавка или јавно-приватно ...

Кривична пријава за лице од струшко Драслајца осомничено за злоупотреба на јавен повик за превоз на ученици

Опсервер - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична пријава за лице од струшко Драслајца осомничено за злоупотреба на јавен повик за превоз на ученици

MTM - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична пријава за лице од струшко Драслајца осомничено за злоупотреба на јавен повик за превоз на ученици

Локално - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична пријава за лице од струшко Драслајца осомничено за злоупотреба на јавен повик за превоз на ученици

4NEWS - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична пријава за лице осомничено за злоупотреба на јавен повик за превоз на ученици

MakPress - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од струшкото село Драслајца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...

Кривична пријава против лице поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за ...

Скопје1 - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Т.Д.(54) од село Драслајца,струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување на ...