TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Самит ЕУ - Западен Балкан утре во Тирана

Сител - 05.12.2022

Конкретизирање на европската агенда за земјите од западен Балкан со наш таргет – 2030 година полноправно членаство во Унијата, но и заедничко справување до предизвиците наметнати од економската и енергетската криза е она што се очекува од утрешниот ...

Самитот во Тирана сепак ќе се одржи во ”полн” состав, но сенките надвиснати над Западен Балкан ќе осамнат во Тирана!

Lider

Астрит Истрефи: Земјите од Западен Балкан заедно да работат на ублажување на ефектите од енергетската криза

24Инфо

Димитров: ЕУ перспективата на Западен Балкан е недоволно опиплива

24Инфо

Сите самити за Западен Балкан водат кон Тирана

Независен

Специјален декор на главниот булевар во Тирана за Самитот ЕУ- Западен Балкан

Опсервер

Официјални лица на ЕУ: „Важно е Вучиќ да дојде во Тирана“

Локално

Бизнис Вести Бизнис Вести Алсат-М Независен Опсервер Во Центар Zoom Курир

Самитот ЕУ-Западен Балкан го покажува зголемениот геостратешки интерес на ЕУ за нашиот регион, смета Рама

Фокус - 05.12.2022

Премиерот на Албанија Еди Рама изјави дека самитот Западен Балкан – Европска Унија, закажан за утре во Тирана, го покажува зголемениот геостратешки интерес на ЕУ за тој регион за време на војната меѓу Русија и Украина.

Рама во пресрет на самитот во Тирана: ЕУ треба тесно да соработува со Србија

Локално

Рама за самитот во Тирана: Стратешки пресврт во историјата на ЕУ кон Западен Балкан

Опсервер

Рама за самитот во Тирана: Стратешки пресврт во историјата на ЕУ кон Западен Балкан

А1 On

Рама за самитот во Тирана: Стратешки пресврт во историјата на ЕУ кон Западен Балкан

Независен

Рама за самитот во Тирана: Стратешки пресврт во историјата на ЕУ кон Западен Балкан

Вечер Прес

Рама за самитот во Тирана: Стратешки пресврт во историјата на ЕУ кон Западен Балкан

MakPress

Фокус Во Центар 24Инфо 360 степени Слободен Печат Независен А1 On Опсервер

Амбасадата на САД во Тирана ги предупреди своите граѓани да бидат внимателни на 6 декември

Фокус - 04.12.2022

Американската амбасада во Тирана упати предупредување до своите граѓани да бидат внимателни на 6 декември, кога во албанскиот главен град се одржува Самитот ЕУ-Западен Балкан, а опозицијата најави протест.

Амбасадата на САД во Тирана ги предупреди своите граѓани да внимаваат на 6 декември

Слободен Печат

Амбасадата на САД во Тирана ги предупреди своите граѓани да бидат внимателни на 6 декември

24 Вести

Амбасадата на САД во Тирана ги предупреди своите граѓани да бидат внимателни на 6 декември

Вечер Прес

Амбасадата на САД во Тирана ги предупреди своите граѓани да бидат внимателни на 6 декември

Независен

Амбасадата на САД во Тирана ги предупреди своите граѓани да бидат внимателни на 6 декември

Н.Македонија

Амбасадата на САД во Тирана ги предупреди своите граѓани да бидат внимателни на 6 декември

MakPress

Опсервер Во Центар Zoom Денешен 24Инфо Пулс24