TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички го совлада Еуро Никел во кошаркарското дерби

MakPress - 12.02.2024

Скопски Работнички го совлада вечерва Еуро Никел во Кавадарци со 92-91 во дерби натпреварот од 17. коло во Првата македонска кошаркарска лига. Со ова Работнички го забележа седмиот триумф во серија, а Еуро Никел го претрпе вториот пораз во низа, ...

Работнички славеше во Тиквешијата: „Центарци“ за влакно подобри од Еуро Никел

Спортклуб - 11.02.2024

Единствениот натпревар од кошаркарската прва лига во Македонија вечерва се одигра во Кавадарци, каде домаќинот Еуро Никел го пречека составот на Работнички. Иако домаќините имаа одличен стартна оваа средба, гостите од „центар“ се заангажираа повеќе ...

Работнички заборави на проблемите и го доби драматичното дерби во Кавадарци

Дерби - 11.02.2024

Неделната програма во македонската Прва кошаркарска лига донесе само еден натпревар, но стануваше збор за големо дерби меѓу тимовите кои високо котираат на табелата. Еуро Никел го пречека Работнички во Кавадарци и понудената претстава ги задоволи ...

Кризата оставена настрана, Работнички херојски го совлада Еуро Никел среде Кавадарци

Gol.mk - 11.02.2024

Екипата на Работнички , и покрај кризата и најавата за штрајк, одигра фантастичен натпревар против Еуро Никел 2005 на гости и ја продолжи победничката серија во домашниот шампионат. Во салата „Јасмин“ најтрофејниот извојува триумф од 91-92 и со тоа ...

Работнички подобар од Еуро Никел во Кавадарци

Sport 1 - 11.02.2024

Скопскиот гигант Работнички славеше на гостувањето кај Еуро Никел со 92-91 за седмата победа по ред во кошаркарската Прва лига на Македонија. Еуро Никел во салата во Кавадарци имаше добар старт и водство од 28-24 по првата четвртина, но Работнички ...

Работнички во неизвесен натпревар подобар од Еуро Никел во Кавадарци

Слободен Печат - 11.02.2024

Во единствениот денешен натпревар од кошаркарската Прва лига на Македонија тимот на Работнички славеше минимална победа против Еуро Никел од 92:91. Еуро Никел во салата во Кавадарци имаше добар старт и по првата четвртина водеше со 28:24, сепак ...

Падна и Кавадарци – седма победа по ред на Работнички

Кош - 11.02.2024

Најтрофејниот македонски колектив Работнички стигна до второто место на табелата по седмиот триумф во низа. Тимот од Градски парк славеше на гостувањето кај Еуро Никел со 92-91 и ја продолжи низата која почна во декември, а може да продолжи до ...

ВО ЖИВО: Еуро Никел – Работнички

Кош - 11.02.2024

Дербито на 17. коло на Првата македонска кошаркарска лига и воедно последен меч пред тринеделната пауза се игра вечерва во Кавадарци. Еуро Никел го пречекува Работнички, а натпреварот почнува во 18 ...

Еуро Никел се засили со центар од Бахами (ВИДЕО)

Дерби - 11.02.2024

Тимот на Еуро Никел доведе ново име во своите редови, играч кој е засилување за борбата под кошевите-тоа е Шакило Фриц. Станува збор за искусен кошаркар кој во октомври годинава ќе го прослави 30 роденден, играч кој во Кавадарци доаѓа од Романија од ...

Крилен центар од Бахамите е новото засилување за Еуро Никел

Gol.mk - 11.02.2024

Македонскиот прволигаш, Еуро Никел 2005 го договори трансферот на Шакило Фриц, кошаркар кој пристигнува од редовите на Динамо Букурешт . Се работи за 30-годишен крилен центар кој е роден на Бахамите, а неговиот учинок во претходниот клуб не е баш ...

Еуро Никел ќе атакува на трофеите со играч од Бахами

Sport 1 - 11.02.2024

На четири дена пред завршниот турнир од Купот на Македонија, Еуро Никел ја засили линијата под кошевите. Шакило Фриц, играч кој во Македонија доаѓа од Динамо Букурешт е новото странско засилување за кавадарчани кои со ова ја исполнија квотата од ...

Еуро Никел две дерби дуели по ред ги одигра „нерешено“, во Работнички сега има нов голем предизвик

Спортманија - 11.02.2024

Еуро Никел и Работнички ќе го затворат 17. коло на кошаркарската Прва лига на Македонија со мечот кој треба да се оидгра во Кавадарци од 18 часот. Ова е дерби на колото. Двата тима имаат по 12 победи и четири порази, а победникот ќе се искачи на ...

Еуро Никел донесе нов играч за да биде уште помоќен под кошевите

Кош - 11.02.2024

Поранешниот шампион на Македонија, Еуро Никел го искористи правото и донесе четврти странец во своите редови. Нов член на тимот од Кавадарци е кошаркарот од Бахами, Шакило Фриц кој во Македонија доаѓа од Динамо Букурешт каде го помина првиот дел од ...

Кошаркар од Бахами е ново засилување на Еуро Никел

SportSport - 11.02.2024

Екипата на Еуро Никел во продолжение на сезоната ќе биде посилна под обрачите. Кавадаречкиот прволигаш потпиша играч од Бахамите. Станува збор за Шакило Фриц, кој доаѓа од тимот на Динамо Букурешт каде неговиот просек не е импресивен, 3,6 поени и ...

Ново дерби во Кавадарци, Работнички сака победа со уште еден конкурент

Gol.mk - 10.02.2024

Кошаркарите на Еуро Никел 2005 не успеаја во обидите да го земат скалпот на актуелниот шампион. Пред неколку дена во „Јасмин“, МЗТ Скопје Аеродром славеше во продолжението од пет минути, и ја презема првата позиција на табелата.

Генерална проба за Купот на Македонија, дербито повторно е во Кавадарци

Кош - 10.02.2024

Викендов на програмата е 17. коло од Првата македонска кошаркарска лига, последно пред Купот на Македонија кој ќе се одржи од четврток до недела и последно пред тринеделната пауза бидејќи наскоро почнуваат и квалификациите на репрезентацијата за ...