TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ не ги признава изборите и бара техничка влада да спроведе нови

Deutsche Welle - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ го злоупотреби целиот државен систем за свој партиски интерес- бараме да се организираат избори на кои народот ќе избере власт без притисоци, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Заев: Не го признаваме изборниот процес, бараме техничка влада

Вест - 27.04.2014

"СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес, ниту за парламентарните, ниту за претседателските избори", соопшти лидерот на СДСМ Зоран Заев во седиштето на СДСМ, неколку минути по ...

Заев: СДСМ не ги признава изборите, бара техничка влада

Утрински - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ веднаш по затворањето на гласачките места, обвини за нерегуларни избори и побара формирање техничка влада Социјалдемократскиот сојуз и Здружената опозиција не го признаваат изборниот ...

Светлата во СДСМ се изгаснаа во 19 часот

Утрински - 27.04.2014

Додека во ВМРО-ДПМНЕ еуфорично се прославуваше изборната победа, во партиското седиште на СДСМ многу бргу по затворањето на избирачките места настапи целосна тишина.

СДСМ не ги признава, за ВМРО-ДПМНЕ најмирни избори досега

Р.С.Европа - 27.04.2014

СДСМ не го признава изборниот процес, без разлика на резултатите, соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Ова беа најмирните избори од осамостојувањето на Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Заев изгубен во просторот и времето - бомбаш-самоубиец

Вечер Прес - 27.04.2014

Ваков е ставот на експертската јавност и на аналитичарите откако првиот човек на СДСМ излезе на прес-конференција со став дека СДСМ не го признава изборниот процес и испрати барање за формирање на ...

Заев (ВИДЕО): Нема запирање, нашата борба продолжува!

Бриф - 27.04.2014

Одлуката на раководство на СДСМ за непризнавање на изборниот процес, која на прес конференција ја обзнани претседателот на партијата Зоран Заев, дочекана со аплауз од членовите, кандидатите за ...

Заев: СДСМ не ги признава парламентарните и претседателските избори

24 Вести - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарни избори ниту за претседател на државата. Власта со Груевски покажа дека нема елементарна волја да спроведе ...

На кој начин нема да ги признае изборите, СДСМ ќе објави утре

Фактор - 27.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ноќеска нема да одржува повеќе пресконференции. Иако партиското раководство е во постојано заседавање, сепак никој не сака да коментира на кој начин ќе се ...

СДСМ не ги признава изборите (ВИДЕО)

МКД - 27.04.2014

СДСМ не го признава изборниот процес, соопшти претседателот на партијата Зоран Заев на прес-конференцијата одржана веднаш по затворањето на избирачките места.

Не го признаваме изборниот процес, бараме формирање техничка влада

Идивиди - 27.04.2014

Скопје, 27 април 2014 (МИА) - СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарните избори, ниту за избор на претседател на државата, изјави Зоран Заев, претседател на ...

ВИДЕО СДСМ бара итно да се формира техничка влада

+инфо - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарните, ниту за избор на претседател на државата и бара итно формирање техничка влада што ќе овозможи спроведување ...

ВМРО-ДПМНЕ со контра-прес конференција го покри Заев на провладините телевизии

Либертас - 27.04.2014

Додека во 19 часот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев , зборуваше за нерегуларностите на изборите и кажа дека СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес, ниту за избор на претседател на ...

СДСМ не го признава изборниот процес

Алфа - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарните избори, ниту за избор на претседател на државата, изјави Зоран Заев, претседател на СДСМ, неколку минути по ...

СДСМ бара техничка влада - ВМРО - ДПМНЕ слави

Макфакс - 27.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес, ниту за парламентарните избори, ниту изборот на претседател на државата.

Заев: Итно бараме формирање на техничка влада

Нова ТВ - 27.04.2014

„СДСМ не го признава изборниот процес“, соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција на која е присутен и кандидатот за претседател Стево Пендаровски, по што следуваше силен аплауз од ...

СДСМ не ги признава изборите!

Фактор - 27.04.2014

Здружената опозиција предводена од СДСМ не ги признава изборите и бара итно да се формира техничка Влада, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев, на пресконференција веднаш по затворањето на гласачките ...

(ВИДЕО) Заев: Утре ќе одлучуваме за враќање на мандатите

А1 On - 27.04.2014

На новинарско прашање какви ќе бидат следните чекори на опозицијата, откако СДСМ и здружената коалиција објавија дека не ги признаваат изборните резултати за парламентарните и претседателските ...

СДСМ не ги признава изборите и бара техничка влада

Вест - 27.04.2014

СДСМ, на само неколку минути по затворањето на гласачките места, на прес конференција побара итно формирање техничка влада, бидејќи не ги признава изборите што се одржаа денес.

СДСМ не ги признава изборите, бара формирање на техничка Влада

Капитал - 27.04.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по завршувањето на процесот на гласање, преку прес-конферецнија истакна дека опозицијата не ги признава изборите ниту пак резултатите од парламентарните и ...

Заев: Овие парламентарни и претседателски избори не ги признаваме

Вечер Прес - 27.04.2014

Само неколку минути по затворањето на избирачките кутии претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вчерашните избори ги прогласи за неважечки и истакна дека опозицијата не го признава изборниот процес ниту ...

(ВИДЕО) Заев: Не ги признаваме криминалните избори, да се формира техничка Влада

А1 On - 27.04.2014

На неколку минути по затворањето на гласачките места, кога пребројувањето не е започнато, претседателот на СДСМ, Зоран Заев кажа дека опозицијата не ги признава изборите, ниту пак резултатите од ...

Божиновски: Заев го омаловажи народот, пред сѐ гласачите на СДСМ

Република - 27.04.2014

Зоран Заев не даде ниту еден валиден аргумент зошто не ги признава резултатите. Можеби се почувствува загрозен од поразот и во намера да спречи некој да побара одговорност од него тој ја насочи ...

Заев - СДСМ не ги признава изборите

Р.С.Европа - 27.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на прес конференција веднаш по завршувањето на гласањето во 19 часот изјави дека главната опозициона парија не го признава изборниот процес.

Заев бара техничка влада, и нови претседателски и парламентарни избори

МК News - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарните, ниту за избор на претседател на државата и бара итно формирање техничка влада што ќе овозможи спроведување ...

Заев - СДСМ не ги признава изборите

Алсат-М - 27.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на прес конференција веднаш по завршувањето на гласањето во 19 часот изјави дека главната опозициона парија не го признава изборниот процес.

Заев изгубен во просторот и времето- бомбаш самоубиец

Курир - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е изгубен во просторот и во времето. Во своето тонење сака да ја влече и Македонија надолу. Ваков е ставот на експертската јавност и аналитичарите откако првиот човек на ...

Заев: СДСМ не ги признава изборите

МРТ - 27.04.2014

СДСМ не го признава изборниот процес, соопшти претседателот на партијата Зоран Заев на прес-конференцијата одржана веднаш по затворањето на избирачките места.

Сашо Клековски: Како до 13 април напладне за СДСМ изборите беа фер, а кога стигнаа резултатите се прекрши работата?

Република - 27.04.2014

На 13 април Зоран Заев даде клучна изјава од избирачкото место кога посака „вака да продолжат изборите фер и демократски како што биле до тогаш“. Ја дава изјавата во моментот кога е уверен дека ...

ВИДЕО: СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес

Либертас - 27.04.2014

„На неколку минути по затворањето на избирачките места излегувам пред Вас за да ви соопштам дека став на СДСМ и на здружената опозиција е дека не го признаваат изборниот процес, ниту за избор на ...

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес

МК News - 27.04.2014

„На неколку минути по затворањето на избирачките места излегувам пред Вас за да ви соопштам дека став на СДСМ и на здружената опозиција е дека не го признаваат изборниот процес, ниту за избор на ...

Заев: Не ги признаваме ИЗБОРИТЕ!

Вечер Прес - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарните избори, ниту за претседател на државата. Власта со Груевски покажа дека нема елементарна волја да спроведе ...

СДСМ не го признава изборниот процес и бара распишување на нови избори

Канал5 - 27.04.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва објави дека неговата партија и Здружената Опозиција “нема да го признава изборниот процес ниту на парламентарните ниту на претседателските избори и бара формирање ...

ЗОРАН ЗАЕВ: СДСМ не ги признава изборите

Телеграф - 27.04.2014

Власта на Никола Груевски го узурпираше правото на граѓаните на Република Македонија за слободно изразување на нивната воља, рече Зоран Заев СДСМ не го призна изборниот процес ниту парламентарни ...

Заев: СДСМ не ги признава резултатите од нерегуларните избори

+инфо - 27.04.2014

СДСМ не ги признава резултатите од изборите, оти имаше малверзации, и измами, имаше многу притисоци, пред и за време на изборите, постојан бил притисок од власта кон гласачите, посебно во неколку ...

Заев: Граѓаните се измамени! Не признаваме вакви криминални избори!

Бриф - 27.04.2014

Граѓаните се измамени! Не го признаваме избориниот процес, рече на прес конференцијата пред малку лидерот на СДСМ Зоран Заев. -На неколку минути по затворањето на избирачките места, соопштувам дека ...

Заев:СДСМ и здружената опозиција не ги признава парламентарните и претседателските избори-бараат формирање техничка ...

Локално - 27.04.2014

Веднаш по затварањето на гласачките места,лидерот на СДСМ Заев на прес конференција изјави дека не ги признава парламентарните и претседателските избори.Според него изборите не биле демократски и ...

Заев бара да има избори во Македонија, се’ додека СДСМ не победи?!

Нетпрес - 27.04.2014

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, по завршување на гласањето денеска, на прес-конференција побара нови избори, иако сегашниве сеуште не се завршени.

СДСМ не ги признава изборите

Тера - 27.04.2014

СДСМ не ги признава резултатите од изборите, оти имаше малверзации и измами, имаше многу притисоци, пред и за време на изборите, постојан бил притисок од власта кон гласачите, посебно во неколку ...

Како што се најавуваше, СДСМ не ги признава резултатите

Таратур - 27.04.2014

Она што вчера се најавуваше, денес се реализира, СДСМ не ги признава изборните резултати.„СДСМ не го признава изборниот процес“, соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција на која е ...

Во 19 часот Заев ќе се обрати

Либертас - 27.04.2014

Најавено е дека во 19 часот лидерот на СДСМ Зоран заев ќе одржи прес-конференција која ќе можете да ја проследите во живо на следниов ...

Заев: СДСМ не го признава изборниот резултат, каков и да е!

Макфакс - 27.04.2014

Без оглед на резултатите, СДСМ нема да го признае изборниот резултат, рече во недела на прес конференција по завршувањето на изборите лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Ексклузивно: ЗОРАН ЗАЕВ во моментов и' се обраќа на јавноста!

Sky - 27.04.2014

Во моментов, во тек е прес конференција на лидерот на СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ Прес конференцијата се одржува во седиштето на СДСМ. Детали за прес конференцијата ...

СДСМ НЕ ГО ПРИЗНАВААТ ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС!

Sky - 27.04.2014

СДСМ НЕ ГО ПРИЗНАВААТ ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС! СДСМ НЕ ГО ПРИЗНАВА ПРОЦЕСОТ НИТУ ЗА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ НИТИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ, РЕЧЕ ЗАЕВ ...

ЗАЕВ ПОБАРА ТЕХНИЧКА ВЛАДА ШТО ЌЕ ОРГАНИЗИРА ФЕР ПАРЛАМЕНТАРНИ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ!

Sky - 27.04.2014

ЗАЕВ ПОБАРА ТЕХНИЧКА ВЛАДА ШТО ЌЕ ОРГАНИЗИРА ФЕР ПАРЛАМЕНТАРНИ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ! Заев овие избори ги нарече ...

Заев: СДСМ не го признава изборниот процес, бара формирање техничка влада

Сител - 27.04.2014

СДСМ и здружената опозиција не го признаваат изборниот процес ниту за парламентарните избори, ниту за избор на претседател на државата, изјави Зоран Заев, претседател на СДСМ, неколку минути по ...