TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исечените дрвја на Орце Николов ГАЛЕРИЈА

+инфо - 10.06.2021

Скопјани, особено оние кои живеат во централното градско подрачје, се гневни поради 13-те исечени дрвја на улицата Орце Николов. Реакциите денеска не престануваат и на социјалните мрежи, а од општината Центар велат дека дрвјата биле стари и болни и ...

Уништен дрворедот на улицата ,,Орце Николов‘‘, општината се правда дека дрвјата биле болни

Сител

Исечени 13 дрвја на Орце Николов, граѓаните гневни општината најавува нови садници

+инфо

Тринаесет дрвја се исечени на улицата „Орце Николов“ во Скопје

Канал5

Богдановиќ: Дрвјата на „Орце Николов“ се сечени оти се стари и болни - ќе бидат заменети со нови

24 Вести

На Орце Николов се исечени 13 дрвја оти беа стари и болни, веднаш ќе засадиме нови, вели Богдановиќ

Сакам да кажам

ФОТО+ВИДЕО: На улицата Орце Николов од утрово се сечат дрва, граѓаните тврдат здрави, а не суви и болни

Слободен Печат

Република Скопје инфо Скопско Ехо Либертас Радио МОФ Фокус Deutsche Welle

Митева: Шилегов и Богдановиќ го уништуваат Скопје, исечен е дрворедот на улицата Орце Николов

Курир - 10.06.2021

Драги Скопјани, денес сме сведоци на масакар на улицата Орце Николов во центарот на Скопје. Петре Шилегов и Саша Богдановиќ продолжуваат да го уништуваат Скопје. Решија да го уништат и еден од најубавите дрвореди во Скопје, со срамно образложение ...

(ВИДЕО) Митева: Шилегов и Богдановиќ го уништуваат Скопје, исечен е дрворедот на улицата Орце Николов

Lider

Митева: Шилегов и Богдановиќ го уништуваат Скопје

24Инфо

Масакр на дрвја во центарот на Скопје – Вистинското лице на Богдановиќ

Нетпрес

Митева: Шилегов и Богдановиќ го уништуваат Скопје, исечен е дрворедот на улицата Орце Николов

Press24

Митева: Шилегов и Богдановиќ го уништуваат Скопје, исечен е дрворедот на улицата Орце Николов

Опсервер

Митева: Шилегов и Богдановиќ го уништуваат Скопје, исечен е дрворедот на улицата Орце Николов

Либертас

MTM MakPress Скопје инфо