TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Бомба“ во Формула 1: На Ферстапен може да му биде одземена титулата!?

Спортски - 30.09.2022

Познатиот италијански весник „Газета дело Спорт“ вечерва објави ексклузивна информација која би можела да ја здрма „Формула 1“. Како што пренесуваат Италијанските Светската автомобилска федерација (ФИА) ќе отвори истрага против Ред Бул поради ...

Хамилтон: Нема да биде крај на светот ако ниту еднаш не победам сезонава

Курир - 28.09.2022

Седумкратниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон, истакна денеска дека нема да биде „крај на светот“ доколку не успее да победи на ниту една трка до крајот на првенството. „Останаа уште шест трки, значи шест шанси за победа.

Хамилтон: Нема да биде крај на светот ако сезоната ја завршам без победа!

SportMedia - 28.09.2022

Британскиот возач Луис Хамилтон, седумкратен светски шампион во Формула 1, сметка дека нема да биде „крајот на светот“ доколку ја заврши сезоната без да ја освои шампионската титула. „Остануваат уште шест трки, така што шест шанси за победа“, рече ...

Хамилтон: Нема да биде крај на светот ако ниту еднаш не победам сезонава

Опсервер - 28.09.2022

– Седумкратниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон, истакна денеска дека нема да биде „крај на светот“ доколку не успее да победи на ниту една трка до крајот на првенството. „Останаа уште шест трки, значи шест шанси за победа.

Хамилтон: Нема да е трагедија ако сезоната ја завршам без победа

TopSport - 29.09.2022

Британскиот возач Луис Хамилтон, седумкратниот светски шампион во Ф1, изјави дека доколку ја заврши сезоната без победа во шампионатот, тоа нема да биде „крај на светот“. „Остануваат уште шест трки, тоа се шест шанси за победа“, рече Хамилтон, кој ...

Хамилтон: Нема да е трагедија ако сезоната ја завршам без победа

Макфакс - 29.09.2022

Британскиот возач Луис Хамилтон, седумкратниот светски шампион во Ф1, изјави дека доколку ја заврши сезоната без победа во шампионатот, тоа нема да биде „крај на светот“. „Остануваат уште шест трки, тоа се шест шанси за победа“, рече Хамилтон, кој ...

Хамилтон: Нема да е трагедија ако сезоната ја завршам без победа

А1 On - 29.09.2022

Британскиот возач Луис Хамилтон, седумкратниот светски шампион во Ф1, изјави дека доколку ја заврши сезоната без победа во шампионатот, тоа нема да биде „крај на светот“. „Остануваат уште шест трки, тоа се шест шанси за победа“, рече Хамилтон, кој ...

Не е крај на светот ако не победам

Вечер Прес - 29.09.2022

Седумкратниот шампион во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон, изјави дека доколку ја заврши сезоната без победа во шампионатот, тоа нема да биде „крај на светот“. Остануваат уште шест трки, така што и шест шанси за победа.