TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Правосудството претставува најголем проблем кај граѓаните, за три години ништо не променија

Слободен Печат - 30.06.2020

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Христијан Мицкоски и Зоран Заев во предизборен дуел дебатираат на Телевизија 24, а нивен домаќин е новинарот Младен Чадиковски. -Во сите истражувања на јавното мислење, како правосудството да претставува најголем ...

Мицкоски до Заев: Ве слушам како зборувате и си велам дали е ова 2015 или 2016 година

Локално - 30.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на телевизиската дебата за ТВ 24, изјави дека поради влијанието кое го имаат политичарите и во Обвинителството и во судството се случуваат тие работи кои им се случуваат на нашите граѓани.

Мицкоски: Политичарите го окупираа судството, тоа мора да се смени

Република - 30.06.2020

Правосудстовто преставува голем проблем, луѓето се чуствуваат обесправени и тоа мора да се промени и тоа не е поради системот туку поради политичарите, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Зоран Заев.

Мицкоски: Политичарите го окупираат судството, тоа мора да се смени

Курир - 30.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ ДУЕЛ на телевизија 24, истакна дека политичарите го окупирале судството, укажувајќи дека тоа мора да се промени. -Во сите истражувања на јавното мислење правосудството и правдата кај ...

Мицкоски со истите ракавици се поздравуваше и си јадеше леб ВИДЕО

+инфо - 30.06.2020

Снимката од митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Јегуновце предизвика лавина реакции во јавноста, бидејќи, како што може да се забележи на видеото, партискиот лидер Христијан Мицкоски со ракавици на рацете се поздравуваше со граѓаните, а потоа, со истите тие ...

(ВИДЕО) Мицкоски против сите правила, се поздравува и фаќа храна со раце, па ја става во уста

Бриф - 30.06.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски конечно е во тек со сите заштитни мерки препорачани за време на пандемија од Светската здравствена организација, носи маска, држи дистанца и носи заштитни ракавици.

ВИДЕО: Мицкоски, откако се поздрави со сите, со ракавиците јадеше леб среде собир

А1 On - 30.06.2020

По десетината изјави дека не сака да оди на избори бидејќи е загрижен за здравјето на граѓаните, Христијан Мицкоски како лидер на ВМРО-ДПМНЕ не дава добар пример за однесување во услови на пандемија.

(ВИДЕО) Ракавици, но и ракувања во кампањата, дали Мицкоски повторно ги заобиколува протоколите?

360 степени - 30.06.2020

Опасноста од ширење на вирусот како да не го спречува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да се ракува со избирачите, за разлика од други политичари кои го користат „корона-поздравот“, со допирање на лактите Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се појави на ...

Мицкоски со истите ракавици се поздравуваше со граѓани и си касна лепче (ВИДЕО)

Слободен Печат - 30.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со маска и ракавици се појави на предизборен собир, во шестата ИЕ. Сепак на видеото може да се забележи дека иако Мицкоски ги почитува протоколите и со раквици се ракуваше со присутните граѓани, сепак со ...

ВИДЕО: Мицкоски со ракавици се поздравуваше со граѓаните, а потоа со истите ракавици си касна лепче

Фокус - 30.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се појави на предизборен собир, во шестатат ИЕ, со маска и ракавици. Она што го забележа јавноста е дека тој иако ги почитува протоколите за заштита и со ракавици се ракуваше со речиси сите присутни, но ...

Преглед на вести во 15 часот: Мицкоски повторно крши мерки, Тасевски во акција против дрога, прв предизборен ТВ дуел…

Frontline - 30.06.2020

ДЕНЕС со почеток во 18:15 минути ќе се случи првото изборно соочување на лидерите на двете најголеми партии Христијан Мицкоски и Зоран Заев. ФИЛИПЧЕ : Од зимава, гинекологија Чаир веќе нема да загадува , ќе се грее на гас.

Мицкоски ги прекрши мерките: По ракувањето со истите ракавици си касна од лепчето

Локално - 30.06.2020

Здравјето на граѓаните пред се и безбедна кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули, беа дел од апели од претставници на сите политички партии во изминатите месеци од почетокот на епидемијата на коронавирус во земјава.

Исцелителот ќе ја исправи Македонија

Deutsche Welle - 30.06.2020

Војната за власт во предизборна, жестока пандемиска кампања и паника, се води на фронтовите меѓу здравиот разум и стравот, меѓу силата и правото, меѓу вистината и лагата. Најточна прогноза е дека по парламентарните избори на 15 јули ќе осамне 16 ...

(Видео) Мицкоски фаќа леб, се поздравува – опасно однесување со кое може да се шири заразата

Centar - 30.06.2020

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски продолжува со опасното однесување за своето, но и за здравјето на другите. Против сите правила, кои се особено важни сега поради коронавиуросот, шета о ракавици и се поздравува, а потоа ја фаќа храната со ...

Мицкоски против сите правила, се поздравува и фаќа храна со раце, па ја става во уста

Frontline - 30.06.2020

Нов ден, нови прекршувања на мерките за превенција од коронавирусот од страна на шпиц кандидатот за премиер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски од Куманово: Време е за нови политичари

Канал5 - 29.06.2020

Почнува нова ера на политичари чиј телефон нема да биде на сајлент, кои ќе работат посветено на исполнувања на проектите опфатени во еден од многуте проекти опфатени во „Обнова за Македонија".

Мицкоски од Куманово: По 15-ти јули започнуваме со една нова политика во која што ќе нема повластена политичка каста

Курир - 29.06.2020

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија Општина Куманово. Од Куманово Мицкоски порача дека по победата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ ...

Мицкоски за коалицијата „Можеме“: Јас би рекол „можевте“- во минато завршено време

360 степени - 29.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на собир во Ѓорче Петров, се закани дека, по 15 јули, „ќе биде процесуиран“ секој кој се огрешил пред законот и пред Уставот – Од Куманово до Гевгелија, од Дебар до Делчево… По 15 јули јас ви ветувам дека, во првите шест ...

Мицкоски: 15-ти јули е таа раскрсница кога сите ние гордо и достоинствено треба да си ја исправиме нашата Македонија!

Курир - 29.06.2020

Овој народ ќе ви покаже како се љуби татковината, како се сака Македонија. Македонецот, Албанецот, Босанецот, Турчинот, Ромот, Влавот, Србинот, сите, еден до друг ќе се борат за својата Македонија.

Мицкоски од Ѓорче Петров: Ви ветувам во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде ...

Опсервер - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република Македонија ќе се стави крај на криминалците и ќе се донесат многу проекти кои ќе бидат од корист на граѓаните.

Мицкоски: Заврши времето на привилегирани политичари, обновата значи и еднаквост спрема законот

365 - 29.06.2020

За две седмици започнува обновата на Република Македонија. На 15-ти јули СДСМ и Зоран Заев ќе ги стаса казната од народот, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Јегуновце, каде заедно со носителката во шестата изборна единица 6 ...

Мицкоски: Нема да има привилегирани политичари, обновата значи и еднаквост спрема законот

Курир - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија средба со жителите. Од таму Мицкоски порача дека за две седмици обновата на ...

Мицкоски: Нема да има привилегирани политичари, обновата значи и еднаквост спрема законот

Канал5 - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија средба со жителите. Од таму Мицкоски порача дека за две седмици обновата на ...

Мицкоски: Нема да има привилегирани политичари, обновата значи и еднаквост спрема законот

Слободен Печат - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија средба со жителите. Од таму Мицкоски порача дека за две седмици обновата на ...

Мицкоски од Јегуновце : Се обврзуваме со проектот Обнова со 1000 политики и мерки за секого по нешто

Опсервер - 29.06.2020

Јегуновце, 29 јуни 2020 () -Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во тетовско Јегуновце им порача дека по 15 јули доаѓа проектот Обнова, програмата на 360 страници која рече дека е создавана заедно со луѓето низ ...

Мицкоски: Нема да има привилегирани политичари, обновата значи и еднаквост спрема законот

24Инфо - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија средба со жителите. Од таму Мицкоски порача дека за две седмици обновата на ...

Мицкоски: Се обврзуваме со проектот Обнова со 1000 политики и мерки за секого по нешто

Локално - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во тетовско Јегуновце им порача дека по 15 јули доаѓа проектот Обнова, програмата на 360 страници која рече дека е создавана заедно со луѓето низ Македонија поради нивните ...

Мицкоски од Јегуновце : Се обврзуваме со проектот Обнова со 1000 политики и мерки за секого по нешто

Либертас - 29.06.2020

-Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во тетовско Јегуновце им порача дека по 15 јули доаѓа проектот Обнова, програмата на 360 страници која рече дека е создавана заедно со луѓето низ Македонија поради нивните ...

Мицкоски од Јегуновце : Се обврзуваме со проектот Обнова со 1000 политики и мерки за секого по нешто

iPortal - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во тетовско Јегуновце им порача дека по 15 јули доаѓа проектот Обнова, програмата на 360 страници која рече дека е создавана заедно со луѓето низ Македонија поради нивните ...

Мицкоски: Заврши времето кога политичарите ќе бидат привилегирани, ТИЕ ТРЕБА ДА БИДАТ СО НАРОДОТ ЗА ДА УЧАТ ОД НЕГО

Вечер - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија средба со жителите. Од таму Мицкоски порача дека за две седмици обновата на ...

Мицкоски: Нема да има привилегирани политичари, обновата значи и еднаквост спрема законот

Скопје1 - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија средба со жителите. Од таму Мицкоски порача дека за две седмици обновата на ...

Мицкоски од Јегуновце : Се обврзуваме со проектот Обнова со 1000 политики и мерки за секого по нешто

Вечер Прес - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во тетовско Јегуновце им порача дека по 15 јули доаѓа проектот Обнова, програмата на 360 страници која рече дека е создавана заедно со луѓето низ Македонија поради нивните ...

Мицкоски од Брвеница: Се обврзавме на најмали даноци за бизнисмените во Европа

Опсервер - 29.06.2020

Јегуновце, 29 јуни 2020 () – Од тетовската Брвеница, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со граѓаните, порача дека читанката насловена „Проект Обнова“ ќе биде „водилка за Владата и основа за иднината на Република Македонија“, ...

Стојаноска: Така силно ќе ве победиме што некоја од македонските жени ќе треба да ви смени пелени

Фокус - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во тетовско Јегуновце им порача дека по 15 јули доаѓа проектот Обнова, програмата на 360 страници која рече дека е создавана заедно со луѓето низ Македонија поради нивните ...

Мицкоски од Брвеница: Се обврзавме на најмали даноци за бизнисмените во Европа

Слободен Печат - 29.06.2020

Од тетовската Брвеница, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со граѓаните, порача дека читанката насловена „Проект Обнова” ќе биде „водилка за Владата и основа за иднината на Република Македонија”, потенцирајќи дека во неа има ...

Мицкоски: Ќе ставиме крај на тргувањето со Гоце Делчев

+инфо - 29.06.2020

Од тетовската Брвеница, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со граѓаните, порача дека читанката насловена „Проект Обнова“ ќе биде „водилка за Владата и основа за иднината на Република Македонија“, потенцирајќи дека во неа има ...

Мицкоски од Брвеница: Се обврзавме на најмали даноци за бизнисмените во Европа

Нетпрес - 29.06.2020

Од тетовската Брвеница, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средба со граѓаните, порача дека читанката насловена „Проект Обнова“ ќе биде „водилка за Владата и основа за иднината на Република Македонија“, потенцирајќи дека во неа има ...

Мицкоски: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ е основа за иднината на Македонија

Макфакс - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Брвеница од каде што истакна дека сега се наоѓаме пред раскрсница, моментот кога треба да се одбере дали ќе се поддржи патот на, како што кажа, неправдите на невистината, ...

Мицкоски: Заврши времето кога политичарите ќе бидат привилегирани, обновата значи и еднаквост спрема законот

Нетпрес - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија средба со жителите. Од таму Мицкоски порача дека за две седмици обновата на ...

Мицкоски: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ е основа за иднината на Македонија

Вечер - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Брвеница од каде што истакна дека сега се наоѓаме пред раскрсница, моментот кога треба да се одбере дали ќе се поддржи патот на, како што кажа, неправдите на невистината, ...

ВМРО-ДПМНЕ се обрзува на најмали даноци за бизнисот во Европа, вели Мицкоски

А1 On - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од тетовското село Брвеница денес порача дека читанката насловена „Проект Обнова“ ќе биде „водилка за Владата и основа за иднината на Република Македонија“, потенцирајќи дека во неа има над 1.000 мерки ...

Мицкоски: Ќе ги зголемиме платите за 25% и ќе ја направиме држава со најмал данок во Европа

Курир - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Брвеница од каде што истакна дека сега се наоѓаме пред раскрсница, моментот кога треба да се одбере дали ќе се поддржи патот на неправдите на невистината, срамот корупцијата ...

Мицкоски: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ е основа за иднината на Македонија

Точка - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Брвеница од каде што истакна дека сега се наоѓаме пред раскрсница, моментот кога треба да се одбере дали ќе се поддржи патот на, како што кажа, неправдите на невистината, ...

Мицкоски: Обновата на ВМРО-ДПМНЕ е основа за иднината на Македонија, ќе ги зголемиме платите за 25% и ќе ја направиме ...

Канал5 - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Брвеница од каде што истакна дека сега се наоѓаме пред раскрсница. Мицкоски истакна дека сега се наоѓаме пред раскрсница, моментот кога треба да се одбере дали ќе се поддржи ...

Така силно ќе ве победиме што некоја од македонските жени ќе треба да ви смени пелени

Мак. Весник - 29.06.2020

-Се обврзуваме на најмaлку 25 проценти зголемување на минималните плати и пензии, се обврзуваме на најмалку 1000 километри реконструкција на патишта, се обврзуваме во земјоделството на најмалку 640 милиони евра субвенции загарантиран откуп во еден ...

Мицкоски од Ѓорче Петров: Ви ветувам во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде ...

Курир - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република Македонија ќе се стави крај на криминалците и ќе се донесат многу проекти кои ќе бидат од корист на граѓаните.

Мицкоски од Ѓорче Петров: Ви ветувам во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде ...

Канал5 - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република Македонија ќе се стави крај на криминалците и ќе се донесат многу проекти кои ќе бидат од корист на граѓаните.

Мицкоски од Ѓорче Петров: Ви ветувам во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде ...

24Инфо - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република Македонија ќе се стави крај на криминалците и ќе се донесат многу проекти кои ќе бидат од корист на граѓаните.

Мицкоски во Ѓорче Петров: Кожните фотелји и дебелите персијанци им беа поважни од народот

+инфо - 29.06.2020

Ви ветувам во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде процесуиран Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република Македонија ...

Мицкоски со ветување: Во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и Уставот ќе биде процесуиран

Република - 29.06.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република Македонија ќе се стави крај на криминалците и ќе се донесат многу проекти кои ќе бидат од корист на граѓаните.