TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР со меѓународна потерница бара осуммина членови на криминалната група од Грчец

360 степени - 04.03.2024

Инаку, на 25 јануари МВР спроведе голема полициска акција во скопското село Грчец, со претреси во домови и приведување на членови на криминална група Меѓународна потерница за Муареми Шеваљ, лидерот на криминалната група од Грчец, инволвирана во ...

МВР објави меѓународна потерница по Шеваљ Муареми, осомничениот водач на групата од Грчец

еМагазин

МВР со меѓународна потерница бара осуммина членови на криминалната група од Грчец

365

МВР со меѓународна потерница бара осуммина членови на криминалната група од Грчец

Пулс24

Меѓународна потерница за Групата од Грчец

Алсат-М - 04.03.2024

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за Шевал Муареми и други членови на таканаречената „Група од Грчец“. Тие се осомничени за формирање криминална група, вмешаност во убиство и трговија со дрога.

МВР објави детали за меѓународните потерници за осуммина членови на криминална банда

Мета

Потерница по Шеваљ: повеќемина од групата што ја апсеше Спасовски, бидејќи убивала и шверцала дрога се на слобода

Скопје1

МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА ШЕВАЉ МУАРЕМИ Осомничен е како лидер на група која шверцувала дрога

+инфо - 04.03.2024

Министерството за внатрешни работи на својата веб страница објави меѓународна потерница по Шеваљ Муареми. „Муареми Шеваљ, татко Азби мајка Азбије, род.18.11.1977 год. во Скопје, живее на ул„.5“ бр.1 село Грчец, општина Сарај.

(ФОТО) Објавена меѓународна потерница по Шеваљ Муареми

Lider

Издадена меѓународна потерница за Шеваљ Муареми и уште 7 членови на Дуќанџик

Сител

МВР го бара шефот на „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми со меѓународна потерница

А1 On

Меѓународна потерница по Шеваљ Муареми, осомничен дека предводел меѓународна криминална група

Независен

Меѓународна потерница по Шеваљ Муареми, осомничен дека предводел меѓународна криминална група

Н.Македонија

МВР објави меѓународна потерница по Муареми, се бара за убиство и други кривични дела

МКД

Канал5 Алсат-М MakPress 365 Press24 ТВ21 Пулс24 Zoom