TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Постот на Пирло на Инстаграм што нема да му се допадне на Роналдо

Спортклуб - 09.08.2020

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло пред околу пет години го посочил Лионел Меси за најдобар фудбалер во светот. Двајцата имаа средба во САД каде играше Пирло пред крајот на играчката кариера, а Италијанецот го искористи моментот за да се ...

Конте: Кога ќе видам дека фудбалери кои сум ги тренирал, сега стануваат тренери, се чувствувам многу стар

Дриблинг - 09.08.2020

Андреа Пирло беше клучен играч во составот на Јувентус кога на клупата на „Старада Дама“ седеше, Антонои Конте. Двајцат заедно со Јувентус освоија три титули во низа од 2012 до 2014 година.

Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Слободен Печат - 09.08.2020

Како што е веќе познато, после елиминацијата во осминафиналето на ЛШ од Лион, Маурицио Сари ја напушти тренерската клупа и веднаш беше промовиран новиот наследник, клупската легенда на Јувентус, Андреа Пирло.

Конте со измешани чувства откако Пирло беше назначен за тренер на Јувентус

Дерби - 09.08.2020

Антонио Конте повеќе од 10 години е во тренерските води и веќе може слободно да се каже дека има големо искуство како фудбалски стручњак, но полека доаѓаат денови кога неговиоте доскорашени фудбалери кои ги тренираат, сега стануваат негови колеги.

Пирло: Подготвен сум да го водам Јувентус

Локално - 09.08.2020

Андреа Пирло, новиот тренер на Јувентус, се огласи за прв пат откако беше објавено дека ќе го наследи Маурисио Сари на клупата на италијанскиот шампион. Јувентус експресно го назначи Пирло за нов тренер на „Старата дама“ во саботата по отказот на ...

Сари и спортскиот директор на Јувентус заминуваат во ист клуб од Серија А!? (ФОТО)

Sport 1 - 09.08.2020

Јувентус го отпушти Маурицио Сари во текот на вчерашниот ден, а како негова замена го постави Андреа Пирло, но очигледно искусниот стратег нема да чека долго за нова работа. Сари, наводно, ќе седне на кормилото на Рома, а друштво во клубот од Рим ќе ...

Пирло ја испрати првата порака како тренер на Јувентус

Дерби - 09.08.2020

Андреа Пирло вчера официјално беше назначен за нов тренер на Јувентус, со што за краток период ќе има втора промоција во италијанскиот клуб, кој неодамна го промовираше за тренер на У-23 тимот.

Каква „бомба“ од Италија, Сари и спортскиот директор кој му врачи отказ во ист тим?!

Sport M - 09.08.2020

Дел од италијанските медиуми јавуваат дека Маурицио Сари брзо ќе најде нов клуб. Наводно тоа е Рома, која е незадоволна од работата на Фонсека. Освен тоа што Рома го сака Маурицио Сари, го сака во тандем со спортскиот директор на јувентус Паратичи ...

Никој во Јуве не го сакал Сари, а Роналдо му се „истурил“ в лице!

Sport 1 - 09.08.2020

Искусниот стратег Маурицио Сари вчера доби отказ на клупата на Јувентус , а лошат аигра во текот на целата сезона на крајот му дојде преку глава на раководството, кое на негово место го постави Андреа Пирло.

Каква иронија: Човекот кој одлучуваше за отказ на Сари, заедно со него одат во нов клуб од Серија А?

Спортклуб - 09.08.2020

По отказот во Јувентус, Маурицио Сари можеби и нема да чека долго на тренерски ангажман, и тоа повторно во Серија А. Евидентно беше дека Сари ќе биде на работ на отказ доколку Јувентус сезонава не стигне до финалето во ЛШ, а со елиминацијата во ...

Пирло ќе почне со „Тешкото“ – Роналдо бара излез во ПСЖ, Де Лихт не игра три месеци

Спортманија - 09.08.2020

Новиот стратег на Јувентус се соочува со сериозни проблеми пред стартот на новата сезона и може да ја загуби првата ѕвезда во тимот, а сигурно ќе ја нема најмладата ѕвезда поради операција на рамото Андреа Пирло може да се соочи со сериозни проблеми ...

Пирло прави „чистка“ во Јуве, десетмина на трансфер-листа

Екипа - 09.08.2020

Италијанскиот првак Јувентус го именува Андреа Пирло за нов тренер што е можеби и неочекуван потег со оглед дека тој нема речиси никакво тренерско искуство. Пред само десетина дена, Пирло беше промовиран како тренер во Б тимот на Јувентус со цел да ...

Никој не го поднесувал Сари, а Роналдо тоа му го кажал в лице

Sport M - 09.08.2020

Лошата игра во текот на целата сезона на крајот го чинеше отказ Маурицио Сари, а не му помогна ниту тоа што ја освои шампионската титула во ЛШ. Ретко кој го сакал тренерот Сари. На поголемиот дел од играчите им пречело неговото иднесување, пушењето ...

Ги дочекаа своите пет минути, тројца играчи кои имале проблеми со него, се израдуваа на отказот на Сари

Sport M - 09.08.2020

Јувентус веднаш го отпишти тренерот Маурицио Сари откако беа елиминирани од Лион во осминафиналето во ЛШ. Тоа едвај го чекаа тројцата играчи кои некогаш имаа големи проблеми со Сари. Станува збор за Марио Манџукиќ, Емре Чан и Даглас Коста, кои ...

Андреа Пирло – дали „Маестрото“  ќе стане „Мистер“?

Макфакс - 09.08.2020

Еден од најпрепознатливите фудбалски великани, Андреа Пирло, ќе го има својот прв вистински тест со тренерска одговорност на едно од најтешките места кои постојат во светскиот фудбал, столчето во Јувентус, каде што амбициите секогаш се на највисоко ...

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Спортски - 09.08.2020

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампионите, но легендарниот Алесандро Дел Пиеро смета дека Пирло може да биде подобар од него. Дел Пиеро за Јувентус играше од 1993 до 2012 година.

Пирло мора да заслужи повисока плата, само седум играчи заработуваат помалку

Gol.mk - 09.08.2020

Јувентус се реши да го „фрли во оган“ Андреа Пирло и му ја додели клупата по отказот на Маурицио Сари и потпиша двегодишен договор со „старата дама“. Откако претходно беше промовиран како предводник на У23 екипата, но не се задржа на позицијата и ...

Андреа Пирло ја одреди првата трансфер цел на Јувентус, Интер во паника

Дриблинг - 09.08.2020

Андреа Пирло им соопштил на челниците на Јувентус дека Сандро Тонали треба да е прва трансфер цел во летниот преоден рок. Играчот за врска од Бреша е желба и на Интер, важи за „новиот Пирло“ во Италија.

Списокот на Сари отиде во канта за отпадоци, Пирло има две желби

Sport M - 09.08.2020

Легендарниот фудбалер, а сега тренер на Јувентус, Андреа Пирло, има две желби за засилувања следната сезона. Како што објави Тутоспорт, Пирло сака млади, но квалитетни фудбалери. Првите две желби се Никола Заниоло од Рома и Сандро Тонало од Бреша.

Саки: Сари свесно прифати „невозможна мисија“ во Јувентус

Дерби - 09.08.2020

Легендарниот италијански тренер, Ариго Саки, го коментирал отказот кој Маурицио Сари го доби од Јувентус, а според него главна причина за разделбата е различните вредности кои ги почитуваат двете страни.

Пирло нов предводник на Јувентус, 10 фудбалери на трансфер листа!!

Канал5 - 09.08.2020

Тиражниот италијански спортски весник „Газета дело Спорт“ денеска тврди дека по именувањето на легендарниот Андреа Пирло за нов тренер на Јувентус , на трансфер листа се ставени 10 фудбалери.

Кјелини и Роналдо се главните “виновници“ за смената на Сари!?

SportMedia - 09.08.2020

Во Неапол фешта, Маурицио Сари од вчера е екс тренер на Јуве, издржа само една година. Под Везув се слави, се знае колку фановите на Наполи го замразија “својот“ Сари откако тој потпиша за вечниот ривал.

Паратичи: Одлучивме за Сари уште пред елиминацијата во Лигата на шампионите

Sport M - 09.08.2020

Торино, 9 август 2020 (МИА) – Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи откри дека раководството на клубот одлучило да го отпушти Маурицио Сари од тренерската позиција пред тимот да биде исфрлен од Лигата на шампионите.

Смело предвидување на Дел Пјеро: Пирло може да го надмине Зидан

Sport M - 09.08.2020

Торино, 9 август 2020 (МИА) – Алесандро Дел Пјеро верува дека Андреа Пирло може да стане ментор од врвна класа. Поранешниот италијански репрезентативец од вчера е главен тренер на Јувентус, и покрај тоа што тој не нема ниту натпревар на тренерското ...

(ВИДЕО) Кога Роналдо го сретна Пирло… отиде по бурек и јогурт!

Спортклуб - 09.08.2020

Андреа Пирло беше еден од најдобрите италијански фудбалери на сите времиња, но големо е изненадувањето кај сите навивачи на Јувентус што вчера беше назначен за тренер на торинскиот клуб. Интересно е да се види како ќе соработува со Кристијано ...

Тројца „фаворити“ за напуштање на Јувентус по смената на тренерот

Sport M - 09.08.2020

Торино, 9 август 2020 (МИА) – Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот фудбалер на „старата дама“ нема да се потпира на Сами Кедира, ...

Се огласи легендата на Јувентус за ангажирањето на Пирло за тренер

Sport M - 09.08.2020

Андреа Пирло и официјално е нов тренер кој потпиша двегодишен договор со Јувентус. Пред само неколку дена тој беше назначен за тренер на тимот за играчи до 23 години, кој се натпреварува во Серие Ц, но откако Маурицио Сари ескпресно доби отказ по ...

Пирло ќе работи за кикирики, платата ќе му биде 6% од онаа на Роналдо!

Спортклуб - 09.08.2020

Фактот што нема големо искуство како тренер го оневозможи Андреа Пирло да преговара за висока плата во својата прва сезона како предводник на Јувентус. Претстојната сезона тој беше планиран како шеф на Б-тимот на торинскиот клуб, па можеби и затоа ...

На Роналдо нема да му се допадне постот на Пирло на Инстаграм

Локално - 09.08.2020

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, го смета Лионел Меси за најдобар играч на светот. Ова може да се види од неговата фотографија со Аргентинецот на Инстаграм од пред скоро 5 години, на која светскиот шампион напиша „Исклучителна средба со ...

Дел Пиеро даде прогноза: Што очекува од Пирло на клупата на Јуве

Спортклуб - 09.08.2020

Алесандро Дел Пиеро верува дека неговиот голем пријател Андреа Пирло, како нов тренер на „Бјанконерите“ ќе оствари добри резултати, веројатно подобри и од оние на Зидан во Реал Мадрид. Одлуката за отказ на Сари беше во поголема мера очекувана, но ...

По промената на тренерот, Јувентус ќе прави голема чистка: На продажба се ставени дури 10 фудбалери!

24Фудбал - 09.08.2020

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Јувентус во следните месец дена ќе се обиде да направи реконструкција на тимот, на продажба се ставени дури 10 фудбалери. „Старата дама“ синоќа се раздели со Маурицио Сари по само една сезона, и на големо ...

Пирло нема милост: Веќе се знае кои фудбалери ќе „летаат“ од Јувентус!

Sport 1 - 09.08.2020

Според италијанскиот весник „Газета“, новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ќе наметне сосема нова концепција на играта на италијанскиот шампион, за што му се потребни сосема поинакво фудбалери од тие со кои во моментов располага „старата дама“.

Не би се обложил на Пирло, но може да биде подобар од Зидан!

Слободен Печат - 09.08.2020

Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пјеро е навистина изненаден од изборот со Андреа Пирло на местото тренер на италијанскиот шампион. Пирло доаѓа како наследник на Маурицио Сари кој си замина после елиминацијата во осминафиналето од ...

Кој ќе преживее, ќе прераскажува: По доаѓањето на Пирло, 10 фудбалери на Јуве пред „отстрел“

Спортклуб - 09.08.2020

Како изненадување дојде назначувањето на Андреа Пирло како нов предводник на „старата дама“ од Торино. По неуспехот во ЛШ, сметката ја плати Маурицио Сари, на кого оваа сезона му беше поверена европската сцена, односно задолжителен успех, во кој тој ...

Платата на Пирло во Јувентус е далеку под просекот!

СуперСпорт - 09.08.2020

Андреа Пирло ја доби довербата од раководството на Јувентус и стана нивни тренер. Легендарниот Италијанец ќе го замени Маурицио Сари на кормилото на италијанскиот шампион. Јувентус е еден од најбогатите клубови во светот, но за разлка од ...

По именувањето на Пирло за тренер дури 10 играчи на Јувентус ставени на продажба?

Спортски - 09.08.2020

Втора сезона во низа Јувентус влегува со нов тренер. Маурицио Сари во Торино се задржа само 12 месеци. Отказ доби после испаѓањето од Лион во Лигата на шампионите. Првите реакции од Италија се дека помеѓу Сари и „старата дама“ воопшто немало љубов, ...

Откриена сумата која Пирло ќе ја заработува како тренер на Јувентус!

Sport 1 - 09.08.2020

Еден од налегендарните италијански фудбалери на сите времиња, Андреа Пирло, тренерската кариера ќе ја почне во својот Јувентус, за што нема да биде платен на ниво на најдобрите стратези како Гвардиола и Симоне, кои годишно инкасираат и по повеќе од ...

Андреа Пирло го наследи Сари и ќе го води Јувентус во следните две години

Алфа - 09.08.2020

Легендата на Милан, Јувентус и италијанскиот фудбал воопшто Андреа Пирло е нов тренер на екипата од Торино. Тој го наследи Маурисио Сари кој беше избркан веднаш по елиминацијата од Лион во Лигата на ша,пионите.

Познато колку ќе заработува Пирло во Јувентус

Спортски - 09.08.2020

Aндреа Пирло тренерската кариера ќе ја започне во редовите на Јувентус каде што ќе го наследи Маурицио Сари. Јувентус е еден од најбогатите и најорганизираните клубови во светот меѓутоа за платата на Пирло нема да издвојува огромна сума.

По доаѓањето на Пирло, дури 10 играчи се најдоа на трансфер листата!

Спортманија - 09.08.2020

Ќе има голема чистка во Јувентус Јувентус ја одбрани титулата во Италија, но не го освои Купот, а испадна и во осминафиналето од Лигата на шампиони. Ова за Старата дама се смета како неуспешна сезона, па затоа вчера беше сменет тренерот Маурисио ...

Пирло во „акција“, ова се играчите кои ќе добијат отказ од новиот тренер на Јувентус

Дриблинг - 09.08.2020

Италијанските медиуми тврдат дека Андреа Пирло составил листа од играчи кои нема да му бидат потребни за следната сезона. Листата е долга а на неа се наоѓаат, Гонзало Игуаин, Алекс Сандро, Сами Кедира, Блез Матуиди, Арон Ремзи, Федерико Бернардески, ...

Гатузо со реакција за новиот тренер на Јуве: Пирло, е сега тешко тебе!

СуперСпорт - 09.08.2020

Јувентус вчера потврди дека нов тренер на екипата ќе биде Андреа Пирло, кој пред само девет дена ја доби работата како стратег на тимот до 23 години. Легендарниот италијански фудбалер и поранешен член на Јувентус и Милан на клупата ќе го наследи ...

Гатузо за назначувањето на Пирло: Тешко него!

Sport M - 09.08.2020

Торино, 9 август 2020 (МИА) – Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, го предупреди својот добар пријател Андреа Пирло дека ќе се соочи со многу тешкотии откако вчера беше назначен за тренер на Јувентус, без никакво искуство.

Ремонт на повидок: Пирло „отпиша“ десет фудбалери од Јувентус!

СуперСпорт - 09.08.2020

Јувентус влегува втора сезона по ред со нов тренер. Маурицио Сари во Торино остана само 12 месеци, а отказ доби по елиминацијата од Лион во Лигата на шампиони. Првите реакции во Италија се дека Сари никогаш не бил добредојден во Торино затоа што во ...

Пирло веќе подготвил „шут-карта“ за 10 фудбалери на Јуве

SportMedia - 09.08.2020

По неколку часа на позицијата нов тренер на Јувентус, Андреа Пирло веднаш најавил кој веќе не му треба од актуелниот состав на италијанскиот шампион. Како што објави италијанскиот новинар Николо Скира, на вчерашната средба со сопствениците на ...

Буфон со прва реакција по именувањето на Пирло за нов тренер на Јувентус (Фото)

Дерби - 09.08.2020

Легендарниот Џиџи Буфон заедно со Пирло пред неколку години беше носител на тимскиот дух во таборот на Јувентус. Познато е дека Буфон и Пирло се многу добри пријатели, па затоа на Апенините се чекаше реакцијата на голманот по назначувањето на Пирло ...

Буфон го ‘закача’ Пирло: Ќе треба ли да те викам „мистер“?

Екипа - 09.08.2020

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, беше меѓу првите кои го поздравија именувањето на Андреа Пирло за нов тренер на клубот. Иако се шпекулираше дека Јувентус го бара Маурисио Покетино за замена за Маурицио Сари сепак италијанскиот ...

Буфон веднаш почна со „мајтапење“ со новиот тренер на Јуве кој е – помлад од него!

Sport 1 - 09.08.2020

Еден од најдобриот голмани на сите времиња и сѐ уште играч на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, беше меѓу првите кои му честитаа на Андреа Пирло за именувањето на тренер на „бјанконерите“, што беше изненадувачки со оглед на шпекулациите дека тимот од Торино ...

Буфон до Пирло: И сега ќе мора да те викам господине?

Спортски - 09.08.2020

Буфон и Пирло пред неколку години заедно беа носители на тимскиот дух во таборот на Јувентус. Добро познато е дека тие двајца се добри пријатели, па затоа на Апенините се чекаше реакција на голманот по објавата дека Пирло ќе ја предводи „старата ...

Гатузо му порача на новиот колега Пирло дека се зае*ал што станал - тренер на Јуве!

Sport 1 - 09.08.2020

Во изјавата за медиумите по синоќешниот пораз на „Камп Ноу“ од Барселона, што за неговиот Наполи значеше осминафинална елиминација од Лигата на шампионите, тренерот на оваа екипа, Џенаро Гатузо, даде свој коментар и за именувањето на Андреа Пирло за ...