TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ношпал за „Независен“ : Тамара ќе биде едноставна на Евросонг во Тел Авив

Независен - 15.03.2019

Македонскиот дизајнер Александар Ношпал (46) ќе биде задолжен за стајлингот на Тамара за настапот во полуфиналето на Евросонг на 16 мај во Тел Авив, Израел, дознава ексклузивно „Независен весник“.

ЕВРОВИЗИСКИТЕ ОБЛОЖУВАЛНИЦИ ТИПУВААТ: Тамара е на 21. место!

Вечер - 14.03.2019

Времето брзо поминува, а со тоа, кај и да е, еве го и тој ден Д, 16 мај, кога во Израел на евровизиската сцена ќе пее и претставничката на Северна Македонија, Тамара Тодевска. Околу нејзиниот настап се крева голема фрка, што поради спотот во кој се ...

Обложувалниците ги имаат фаворитите за Евросонг 2019: Македонија на 21-то место

Скопје инфо - 14.03.2019

Евровизија 2019 оваа година ќе се одржи во Тел Авив на 14-ти, 16-ти и 18-ти мај. Тамара Тодевска е македонскиот претставник, која ќе пее на на втората полуфинална вечер, односно на 16-ти мај.

По многуте коментари за евровизиската песна, се огласи Тамара Тодевска

Скопје инфо - 13.03.2019

„Proud“, е евровизиската песна со која Тамара Тодевска ќе ја претстави Македонија на претстојната Евровизија во месец мај. Песната беше објавена за јавноста на 8-ми март, а досега има 500 илјади прегледи на интернет каналот Јутјуб.

Апел за помош на деветгодишната Тамара Трајковска

еМагазин - 13.03.2019

Деветгодишната Тамара треба да ја изврши последната операција – се работи за лекување кое ќе и помогне да може самостојно да оди и да ја фрли количката засекогаш, информираат од Фондацијата „Допир“.

Тамара со прогноза за добар пласман на Евровизија

iPortal - 14.03.2019

Времето брзо поминува, а со тоа, кај и да е, еве го и тој ден Д, 16 мај, кога во Израел на евровизиската сцена ќе пее и претставничката на Северна Македонија, Тамара Тодевска. Околу нејзиниот настап се крева голема фрка, што поради спотот во кој се ...