TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО+ВИДЕО) Жугиќ му „подари“ лампиони на Шилегов за да се откаже од новогодишното украсување

360 степени - 22.11.2020

Советничката во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ денеска пред просториите на Град Скопје каде се наоѓа канцеларијата на градоначалникот Петре Шилегов, остави лампиони, барајќи да се откаже новогодишното украсување на градот.

Жугиќ му подари лампион на Шилегов само да се откаже од украсувањето: Го немаме најработливиот градоначалник, но Скопје ...

Курир - 22.11.2020

Денес, овде, пред објектот на Град Скопје, симболично ќе поставиме лампиони на кои стои вредноста од 200 илјади евра или 15 нови болнички возила колку што може да се купат со овие пари кои што Петре Шилегов планира сред пандемија и крајно ...

Карпош ќе се кити, ама со скромни буџетски средства

Слободен Печат - 21.11.2020

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници, општина Карпош се подготвува за симболично украсување на неколку пофреквентни локации, но како што соопшти, со значително намалени буџетските средства за оваа намена.

Жугиќ: Шилегов спротивно на здравиот разум во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси, дали ...

Курир - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

Жугиќ: Шилегов во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси

Канал5 - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум, рече на прес конференција Јелена Жугиќ, советничка на ВМРО – ДПМНЕ во Советот на Град Скопје.

(Видео) Жугиќ: Шилегов во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси

Макфакс - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

(Видео) Жугиќ: Шилегов во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси

Опсервер - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

(Видео) Жугиќ: Шилегов во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси

Вечер - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

Жугиќ: Шилегов спротивно на здравиот разум во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси, дали ...

Скопје1 - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

(Видео) Жугиќ: Шилегов во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси

Centar - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

Жугиќ: Шилегов спротивно на здравиот разум во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси, дали ...

Press24 - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

Жугиќ: Шилегов во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси, дали ова е некој бонбона бизнис?

Нетпрес - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

Карпош најавува новогодишно украсување, но со намалени буџетски средства

Вечер Прес - 21.11.2020

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници, општина Карпош се подготвува за симболично украсување на неколку пофреквентни локации, но како што соопшти, со значително намалени буџетските средства за оваа намена.

Симболично новогодишно украсување во Карпош, поголемиот дел од средствата сепренаменуваат за прочистувачи на воздух

Локално - 21.11.2020

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници, општина Карпош се подготвува за симболично украсување на неколку пофреквентни локации, со тоа што значително се намалени буџетските средства за оваа намена.

Симболично новогодишно украсување во Карпош, поголемиот дел од средствата се пренаменуваат за прочистувачи за воздух

MakPress - 21.11.2020

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници, општина Карпош се подготвува за симболично украсување на неколку пофреквентни локации, со тоа што значително се намалени буџетските средства за оваа намена.

Жугиќ: Шилегов спротивно на здравиот разум во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси, дали ...

MakPress - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

Жугиќ: Наместо лампиони Шилегов може да купи возила на Брза помош

+инфо - 21.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ апелира до градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, половина милион евра наместо за лампиони и диносауруси да ги насочи за набавка на медицински материјали, возила на Брза помош, јакнење на здравствените капацитети, помош на граѓаните ...

Жугиќ му подари лампиони на Шилегов само за да се откаже од украсувањето (ФОТО)

+инфо - 22.11.2020

Ако му е до лампиони, еве му лампиони, и тоа необични и приближно верни на оригиналот на кој ја пишува и неговата омилена цифра 200 илјади евра, само и само да се откаже од лудото, неразумно трошење на народните пари, истакна советничката во Град ...

Жугиќ му подари лампион на Шилегов само да се откаже од украсувањето за помош во борбата против короната: Скопје ги има ...

Акцент - 22.11.2020

Денес, овде, пред објектот на Град Скопје, симболично ќе поставиме лампиони на кои стои вредноста од 200 илјади евра или 15 нови болнички возила колку што може да се купат со овие пари кои што Петре Шилегов планира сред пандемија и крајно ...

Жугиќ: Го немаме најработливиот градоначалник, но Скопје ги има најскапите лампиони

24Инфо - 22.11.2020

Денес, овде, пред објектот на Град Скопје, симболично ќе поставиме лампиони на кои стои вредноста од 200 илјади евра или 15 нови болнички возила колку што може да се купат со овие пари кои што Петре Шилегов планира сред пандемија и крајно ...

Карпош најавува новогодишно украсување, но со намалени буџетски средства

Канал5 - 21.11.2020

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници, општина Карпош се подготвува за симболично украсување на неколку пофреквентни локации, но како што соопшти, со значително намалени буџетските средства за оваа намена.

Новогодишна еуфорија нема: Градот ќе се украсува, но голем дел од општините се откажаа од новогодишниот декор

Скопје24 - 21.11.2020

Новогодишната еуфорија оваа година падна во сенка, здравствената ситуација ни наложни да не размислуваме на ова прашање. Речиси многу малку објекти низ градот може да се видат како се накитени, а уште помалку па граѓаните може да се радуваат на ...

Симболично ќе биде украсена Општина Карпош во пресрет на Нова година и Божиќ

Скопје инфо - 21.11.2020

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници, општина Карпош се подготвува за симболично украсување на неколку пофреквентни локации, со тоа што значително се намалени буџетските средства за оваа намена.

Жугиќ: Шилегов спротивно на здравиот разум во услови на епидемија троши 525 илјади евра на лампиони и диносауруси, дали ...

24Инфо - 21.11.2020

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повеќе од очигледно е дека тера инает со здравиот разум. Во услови на тешка пандемија, тој упорно не отстапува од намерата од градскиот буџет да потроши 32.340.000 денари или 525 илјади евра за новогодишни ...

Градот ќе украсува, но голем дел од општините се откажаа од новогодишниот декор

Н.Македонија - 21.11.2020

Новогодишното украсување и целокупната новогодишна магија воопшто, годинава западнаа во сенка на коронавирусот. На самиот праг од последниот месец од годината, кога секоја година сите жители на градот со нетрпение очекуваат да видат како ќе бидат ...

Во Вашингтон пристигна божиќната елка

Вечер Прес - 20.11.2020

Годинашната божиќна елка на американската престолнина е добиена од Националниот шумски парк Aнкомпагре, во Колорадо, и оттаму е превезена до Вашингтон на пат долг 3.200 километри. Според „Стил“, компанија за производство на земјоделска механизирана ...