TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несреќа во Анталија, 29 луѓе чекаат спасувачи да ги симнат од жичарницата

Р.С.Европа - 13.04.2024

Најмалку еден човек загина, а десетина други се повредени при несреќа со жичарница во Анталија, град во јужниот дел на Турција. Несреќата настанала синоќа кога кабина од жичарницата удрила во оштетен потпорен столб, соопштија турските власти.

Спасувачка акција во Анталија: Повеќе од 20 часа 29 луѓе уште висат на жичница

Слободен Печат - 13.04.2024

Уште 29 патници на жичницата се уште висат во кабина во јужна Турција откако вчера се урна столб, соопштија локалните власти. Во несреќата што се случи во петокот во 17. 30 часот во приморското одморалиште Анталија, едно лице загина, а десет се ...

Несреќа на жичница во Анталија: Едно лице загина, десет се повредени

360 степени - 13.04.2024

Седум лица, меѓу кои две деца, се повредени при падот на кабината, додека уште три лица се повредени при евакуацијата Едно лице загина, а 10 други се повредени на жичница во Анталија, јужна Турција, кога кабината удрила во оштетен потпорен столб, ...

Спасени се сите 174 заробени лица во кабините на жичарницата во Анталија

Бизнис Вести - 13.04.2024

– Успешно е завршена операцијата за спасување на 174 лица заробени во кабините на жичарницата во Анталија, соопштија денеска локалните власти. Во соопштението се наведува и дека едно лице загинало, а седум лица се повредени кога потпорниот столб на ...

Девојка се смее и наеднаш врисок- снимен е моментот на катастрофата во Анталија (ВИДЕО)

Канал5 - 13.04.2024

Едно лице загина, а 10 се повредени кога кабина удрила во потпорен столб што држи жичарница во близина на турското летувалиште Анталија. Спасувањето на заглавените лица во кабините продолжува континуирано, а според последните податоци досега се ...

Еден загинат во несреќа на жичница кај Анталија, над 170 луѓе останаа заглавени во кабините

Сакам да кажам - 13.04.2024

Едно лице загина, а д есет се повредени во јужна Турција откако кабина од жичница удри во скршен столб и се отвори, по што патници испаднаа од неа. Поради несреќата, која се случи вчера околу 17 часот по локално време, повеќе од 170 луѓе останаа ...

Кабината се распадна, патниците паднаа во амбис: Страшна несреќа на жичница во Анталија/ВИДЕО

Вечер Прес - 13.04.2024

Едно лице загина, а десет се повредени кога кабина удрила во потпорен столб што држи жичница во близина на турското летувалиште Анталија, соопштија турските власти. Една од колоните на жичарницата Тунектепе вчера од засега непознати причини се ...

Еден загинат, десетици туристи заробени во жичарница во Анталија (ВИДЕО)

Канал5 - 13.04.2024

Едно лице загина, а 10 се повредени кога кабина удрила во потпорен столб што држи жичарница во близина на турското летувалиште Анталија, соопштија турските власти. Еден од столбовите на жичарницата Тунектепе вчера од засега непознати причини се ...

Несреќа во Турција: Туристи паднаа од кабина на жичарница, има и мртви

А1 On - 13.04.2024

Спасувачка акција е во тек во Анталија, откако група туристи пропаднале низ кабина од жичарница. Спасувачите и понатаму се обидуваат да ги евакуираат сите туристи кои се заглавени во кабините кои останале да висат по несреќата.

ВИДЕО Страшна несреќа на жичара во Турција: Едно лице загина, во тек евакуацијата на заглавените во кабините

ТВ21 - 13.04.2024

Едно лице загина, а седум други се повредени во петокот во јужната турска провинција Анталија, откако жичара удрила во скршен столб, соопшти канцеларијата на локалниот гувернер и една телевизија.

ТРАГЕДИЈА ВО ТУРЦИЈА: Едно лице загина, седум се повредени, околу 200 блокирани поради несреќа на жичарница (ВИДЕО)

Фактор - 13.04.2024

Едно лице загина, а седум се повредени во градот Тунектепе во близина на јужниот турски град Анталија кога кабината на жичарницата удрила во столб и се отворила, а неколку патници испаднале, соопштија денеска локалните власти.

ДРАМАТА ВО ТУРЦИЈА ПРОДОЛЖУВА: Туристи паѓаат низ кабина на жичница, има мртви, спасувачи се обидуваат да спасат ...

Локално - 13.04.2024

Спасувачите се уште се обидуваат да ги евакуираат сите патници заглавени во кабините по несреќата со жичница во Анталија, Турција! Турскиот министер за полиција Али Јерликаја на својот профил на социјалната мрежа Х напиша дека спасувачите успеале да ...

ВИДЕО: Страшна несреќа во Анталија, во тек евакуација

4NEWS - 13.04.2024

Едно лице загина, а седум други се повредени во петокот во јужната турска провинција Анталија, откако жичара удрила во скршен столб, соопшти канцеларијата на локалниот гувернер и една телевизија.

ВИДЕО | Еден загинат и седум повредени во несреќа на жичница во Турција

Слободен Печат - 13.04.2024

Едно лице загина, а 10 се повредени кога кабина удрила во потпорен столб што држи жичница во близина на турското летувалиште Анталија, соопштија турските власти. Еден од столбовите на жичницата Тунектепе вчера од засега непознати причини се урна, а ...

Едно лице загина, седум се повредени, околу 200 блокирани поради несреќа на жичарница во Турција

Фокус - 13.04.2024

Едно лице загина, а седум се повредени во градот Тунектепе во близина на јужниот турски град Анталија кога кабината на жичарницата удрила во столб и се отворила, а неколку патници испаднале, соопштија денеска локалните власти.

Едно лице загина, седум се повредени, околу 200 блокирани поради несреќа на жичарница во Турција

Либертас - 13.04.2024

Едно лице загина, а седум се повредени во градот Тунектепе во близина на јужниот турски град Анталија кога кабината на жичарницата удрила во столб и се отворила, а неколку патници испаднале, соопштија денеска локалните власти.

Девојки се смеат, а потоа наеднаш одекна крик: Снимен моментот пред падот на жичарницата во Анталија

ТВ21 - 13.04.2024

Едно лице загина, а 10 се повредени кога кабина удрила во потпорен столб што држи жичарница во близина на турското летувалиште Анталија. Спасувањето на затрупаните лица во кабините продолжува континуирано, а според последните податоци досега се ...

Едно лице загина, десет повредени, околу 200 блокирани поради несреќа на жичарница во Турција

24Инфо - 13.04.2024

Едно лице загина, а десет се повредени во градот Тунектепе во близина на јужниот турски град Анталија кога кабината на жичарницата удрила во столб и се отворила, а неколку патници испаднале, соопштија денеска локалните власти.

Сè уште трае спасувачката акција во Анталија

24 Вести - 13.04.2024

Уште 29 патници на жичарница се уште висат во кабина во јужна Турција откако вчера се урна столб, соопштија локалните власти. Во несреќата што се случи во петокот во 17 часот и 30 минути во приморското одморалиште Анталија, едно лице загина, а десет ...

Сè уште трае спасувачката акција во Анталија

Либертас - 13.04.2024

Уште 29 патници на жичарница се уште висат во кабина во јужна Турција откако вчера се урна столб, соопштија локалните власти. Во несреќата што се случи во петокот во 17 часот и 30 минути во приморското одморалиште Анталија, едно лице загина, а десет ...

Сè уште трае спасувачката акција во Анталија

Сител - 13.04.2024

Уште 29 патници на жичарница се уште висат во кабина во јужна Турција откако вчера се урна столб, соопштија локалните власти. Во несреќата што се случи во петокот во 17 часот и 30 минути во приморското одморалиште Анталија, едно лице загина, а десет ...

Уште 29 луѓе чекаат спасувачи да ги извлечат од жичарница што виси во Анталија

Фокус - 13.04.2024

Најмалку еден човек загина, а десетина други се повредени при несреќа со жичарница во Анталија, град во јужниот дел на Турција. Несреќата настанала синоќа кога кабина од жичарницата удрила во оштетен потпорен столб, соопштија турските власти.

Сè уште трае спасувачката акција во Анталија

Во Центар - 13.04.2024

Уште 29 патници на жичарница се уште висат во кабина во јужна Турција откако вчера се урна столб, соопштија локалните власти. Во несреќата што се случи во петокот во 17 часот и 30 минути во приморското одморалиште Анталија, едно лице загина, а десет ...

Едно лице загина, неколку се повредени во несреќа на жичарницa во Турција (ВИДЕО)

МКД - 13.04.2024

Едно лице загина, 10 се повредени во несреќа на жичарница во Анталија, јужна Турција, кога кабината удрила во оштетен потпорен столб, соопштија турските власти. Социјални мрежи Еден од столбовите на жичарницата во петокот од засега непознати причини ...

Несреќа во Анталија, 29 луѓе чекаат спасувачи да ги симнат од жичарницата

Бриф - 13.04.2024

Најмалку еден човек загина, а десетина други се повредени при несреќа со жичарница во Анталија, град во јужниот дел на Турција. Несреќата настанала синоќа кога кабина од жичарницата удрила во оштетен потпорен столб, соопштија турските власти.

(Вознемирувачко видео) „Девојчињата се смееја и одеднаш почнаа да врскаат“ – Спасувачката драма во Анталија се уште ...

ММС - 13.04.2024

Уште 29 патници на жичарница се уште висат во кабина во јужна Турција откако вчера се урна столб, соопштија локалните власти. Во несреќата што се случи во петокот во 17 часот и 30 минути во приморското одморалиште Анталија, едно лице загина, а десет ...

Сè уште трае спасувачката акција на жичарница во Анталија

Н.Македонија - 13.04.2024

Уште 29 патници на жичарница се уште висат во кабина во јужна Турција откако вчера се урна столб, соопштија локалните власти. Во несреќата што се случи во петокот во 17 часот и 30 минути во приморското одморалиште Анталија, едно лице загина, а десет ...