TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Дванаесет лица загинале, а 43 лица се повредени во гранатирање на хипермаркет во Харков

360 степени - 26.05.2024

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, во моментот на нападот во маркетот имало повеќе од 200 луѓе Дванаесет лица загинале, а 43 лица се повредени во гранатирање на хипермаркетот „Епицентар“ за градежни материјали во Харков, информира ...

12 мртви откако руски бомби погодија супермаркет во Харкив

Сакам да кажам

Зеленски по нападот на Харков: Ги повикувам светските лидери да ни обезбедат поголема заштита

Вечер Прес

Најмалку двајца загинати во руски напад на супермаркет во Харкив, Зеленски вели дека внатре имало 200 луѓе

Сакам да кажам

Руските налудничави ракетни напади врз цивилни цели следуваат откако Украинците тргнаа во офанзива во регионот Харкив за да го вратат теренот

CivilMedia

,,Ова е тероризам” – Детали за страшниот напад во Харков: „На пазарот може да има околу 200 луѓе“ – Се огласи Зеленски (ФОТО)

Во Центар

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Нови жртви по нападот на хипермаркет во Харкив

CivilMedia

Телма Zoom Zoom 365

Најмалку 12 загинати и 43 повредени во рускиот напад на хипермаркет во Харков

Zoom - 26.05.2024

Најмалку 12 лица загинаа, а 43 се повредени во вчерашниот руски напад на хипермаркет за градежни материјали во украинскиот град Харков, соопшти денеска обвинителството на Украина. Две руски наведувани бомби вчера попладне го погодија градежниот ...

🎥Напад на хипермаркет во Харков: „Голем број луѓе се исчезнати, има многу повредени“

Локално

ЗЕЛЕНСКИ: Најмалку двајца загинати во рускиот напад на хипермаркет во Харков

Денешен

Зеленски: Најмалку двајца загинати во рускиот напад на хипермаркет во Харков

Нетпрес

Најмалку двајца загинати во рускиот напад врз Харков

Слободен Печат

Зеленски: Најмалку двајца загинати во рускиот напад на хипермаркет во Харков

MakPress

Најмалку 12 загинати и 43 повредени во рускиот напад на хипермаркет во Харков

Н.Македонија

24 Вести Канал5 Сител Нетпрес