TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По обидот за убиство во Кочани, телохранителот на Мијалков во бегство

Телма - 19.01.2019

Драганчо Стоименов познат како Дацо Белски, којшто е телефранител на поранешниот шеф на УБК, Сашко Мијалков е во бегство по синоќешниот оружен инцидент, кој се случи во угостителскиот објект Аква во Кочани.

Телохранителот на Мијалков во бегство откако вчeра пукаше во пријател

24 Вести - 19.01.2019

Детонатор повторно пукна во Кочани. Едно лице со прострелна рана заврши во болница. Како што веќе објави ТВ 24, Драганчо Стоименов познат како Дaцо Белски вчера во ресторан во Кочани застрела свој пријател.

Телохранителот на Мијалков се бара за обид за убиство

Независен - 19.01.2019

Драганчо Стоименов, телохранителот на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков е се уште недостапен за органите на прогонот по инцидентот што се случи вчера попладне во Кочани, а обвинителството го гони за обид за убиство.

Телохранителот на Мијалков во Кочани ранил човек и избегал, потврди МВР

МКД - 19.01.2019

Вчера во полициската станица во Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“, по расправија помеѓу две групи, Д.С. (40) со пиштол пукал кон Д.З. (35) и го погодил во десната страна од стомакот и десната подлактица. Д.З.

Расправија во кафеана му претходела на пукањето во Кочани, напаѓачот е во бегство

Макфакс - 19.01.2019

На пукањето што се случи вчера околу 17 часот во угостителски објект во Кочани, а во кое едно лице беше рането, претходела расправија. Напаѓачот, кој е под истрага за обид за убиство, сè уште не е пронајден.

Основното јавно обвинителство Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект

Курир - 19.01.2019

Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи синоќа го заврши увидот на лице место во угостителски објект во Кочани, каде вчера околу 17.00 часот едно лице беше рането со огнено оружје.

Пукал во кафеана во Кочани, ранил човек и избегал

Слободен Печат - 19.01.2019

Според неофицијалните инфрмации, лицето кое пукало е приватен телохранител на поранешниот директор на ДБК Сашо ...

Маж ранет со пиштол заврши на скопските клиники

Press24 - 19.01.2019

Во текот на вчерашниот едно лице беше рането во кафеана во Кочани. „Вчера околу 17 часот и 15 минути во Полициската станица Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“ во Кочани, по претходна расправија помеѓу две ...

Престрелка во Кочани - едно лице е рането и пренесено во ургентниот центар во Скопје

Сител - 18.01.2019

Во вооружена престрелка во Кочани рането e едно лице. Инцидентот се случил во 17 и 15 часот, во кафе бар Аква, кога дошло до кратка вербална расправија помеѓу две групи. Во еден момент Драган Стоименов, со надимак Дацо Белски, пукал со пиштол и го ...

Поранешен телохранител на Мијалков пукал и ранил човек

Телма - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часот.

Во пукотници во Кочани повредено е едно лице

24 Вести - 18.01.2019

Во пукотници во Кочани повредено е едно лице. Настанот се случил доцна поладнево во ресторанот Аква. Инцидентот почнал помеѓу две групи, а по кратка караница Драганчо Стојменов пукал и го повредил својот другар Д.З.

Пукање во Кочани, повредено едно лице

А1 On - 18.01.2019

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква“ во Кочани Д.С. пукал кон Д.З.

Нинџа пред 5 години пукал во Кочанчанецот кој рани сограѓанин

Фактор - 19.01.2019

Пред пет години во Кочанчанецот Драган Стоименов пукал Александар Василевски Нинџа кој е дел од групата обвинети за случајот 27 април. Кочани го потресе вооружена престрелка вчера 15 минути по 17 часот откако по вербална расправија меѓу Драган ...

Едно лице рането во пукање во Кочани

Нетпрес - 18.01.2019

Едно лице е рането во инцидент кој во петокот попладнето се случил во угостителски објект во Кочани, потврдија од Министерството за внатрешни работи. По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква“ ...

Со пиштол „решена“ расправија во Кочани

Република - 18.01.2019

Попладнево околу 17,15 ч. во угостителскиот објект „Аква“ од Кочани, по претходна расправија помеѓу две групи Д.С. пукал кон Д. З. и му нанел прострелна рана во слабината – соопшти СВР Штип. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

ВИДЕО: По обидот за убиство во Кочани, телохранителот на Мијалков во бегство

Либертас - 19.01.2019

Драганчо Стоименов познат како Дацо Белски, којшто е телефранител на поранешниот шеф на УБК, Сашко Мијалков е во бегство по синоќешниот оружен инцидент, кој се случи во угостителскиот објект Аква во Кочани.

Избега телохранителот на Мијалков, откако вчера пукаше во пријател

Скопје1 - 19.01.2019

Детонатор повторно пукна во Кочани. Едно лице со прострелна рана заврши во болница. Како што веќе објави ТВ 24, Драганчо Стоименов познат како Дaцо Белски вчера во ресторан во Кочани застрела свој пријател.

МВР трага по телохранителот на Мијалков кој пукал во некогашниот пријател Драган Здравев

Телма - 19.01.2019

Вчера во полициската станица во Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“, по расправија помеѓу две групи, Д.С. (40) со пиштол пукал кон Д.З. (35) и го погодил во десната страна од стомакот и десната подлактица. Д.З.

Расправија во кафеана му претходела на пукањето во Кочани, напаѓачот е во бегство

Точка - 19.01.2019

На пукањето што се случи вчера околу 17 часот во угостителски објект во Кочани, а во кое едно лице беше рането, претходела расправија. Напаѓачот, кој е под истрага за обид за убиство, сè уште не е пронајден.

ОЈО: Лицето кое вчера пукаше во угостителски објект ќе се гони за убиство

Press24 - 19.01.2019

Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи синоќа го заврши увидот на лице место во угостителски објект во Кочани, каде вчера околу 17.00 часот едно лице беше рането со огнено оружје.

Маж од Кочани пукал кон сограѓанин, со тешки повреди ранетиот пренесен на Клинички

Курир - 19.01.2019

Вчера околу 17:15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“ во Кочани, по претходна расправија помеѓу две групи, лицето Д.С.(40) од Кочани со пиштол пукал кон лицето Д.З.(35) од Кочани.

Во престрелка во Кочани, рането едно лице и пренесено во ургентниот центар во Скопје

Скопје1 - 18.01.2019

Во вооружена престрелка во Кочани рането e едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 ...

Поранешен телохранител на Мијалков пукал и ранил човек

Бриф - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часот.

Пукање во Кочани, повредено едно лице

Слободен Печат - 18.01.2019

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во ...

По обидот за убиство во Кочани, телохранителот на Мијалков во бегство

iPortal - 19.01.2019

Драганчо Стоименов познат како Дацо Белски, којшто е телефранител на поранешниот шеф на УБК, Сашко Мијалков е во бегство по синоќешниот оружен инцидент, кој се случи во угостителскиот објект Аква во Кочани.

Обид за убиство во Кочани – Полицијата на нозе по страшната престрелка во познатиот ресторан, повеќе приведени

Centar - 19.01.2019

На пукањето што се случи вчера околу 17 часот во угостителски објект во Кочани, а во кое едно лице беше рането, претходела расправија. Напаѓачот, кој е под истрага за обид за убиство, сè уште не е пронајден.

Обвинителство го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во кафеана

+инфо - 19.01.2019

Основното јавно обвинителство Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект, а во моментов е недостапен на органите на прогонот. – Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи ...

МВР со детали за пукањето во Кочани

еМагазин - 19.01.2019

Вчера околу 17:15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“ во Кочани, по претходна расправија помеѓу две групи, лицето Д.С.(40) од Кочани со пиштол пукал кон лицето Д.З.

Поранешен телохранител на Мијалков пукал и ранил човек

Press24 - 18.01.2019

Како што информира полицијата вечерва во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часот.

Екс телохранителот на Мијалков ранил човек

Фактор - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице, oбјави Телма . Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево ...

Рането едно лице во престрелка во Кочани

Вечер - 18.01.2019

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква“ во Кочани Д.С. пукал кон Д.З.

ОЈО Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект

А1 On - 19.01.2019

Основното јавно обвинителство Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект, а во моментов е недостапен на органите на прогонот. -Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи синоќа ...

Маж од Кочани пукал кон сограѓанин, со тешки повреди ранетиот пренесен на Клинички

Нетпрес - 19.01.2019

Вчера околу 17:15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“ во Кочани, по претходна расправија помеѓу две групи, лицето Д.С.(40) од Кочани со пиштол пукал кон лицето Д.З.(35) од Кочани.

Телохранител на Мијалков пукал и ранил човек

МКД - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата, во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов еден од членовите на личното обезбедување на Сашо Мијалков пукал и го повредил Драган Здравев, пренесува Телевизија Телма.

Пукање пред кафуле во Кочани, рането едно лице

Н.Македонија - 18.01.2019

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква“ во Кочани Д.С. пукал кон Д.З.

Сите детали: Лицето кое пукаше во Кочани во бегство, се гони за обид за убиство

еМагазин - 19.01.2019

Основното јавно обвинителство Кочани го гони за обид за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект, а во моментов е недостапен на органите на прогонот. „Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни ...

Пукање во Кочани, едно лице рането

ТВ21 - 19.01.2019

На 18.01.2019 година околу 17.15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“ во Кочани, по претходна расправија помеѓу две групи, лицето Д.С.(40) од Кочани со пиштол пукал кон лицето Д.З.

Поранешен телохранител на Мијалков ранил човек и избегал

Фокус - 18.01.2019

Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев, објави телевизија Телма.

Пукање во Кочани, повредено едно лице

Опсервер - 18.01.2019

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква“ во Кочани Д.С. пукал кон Д.З.

ОЈО Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект

Независен - 19.01.2019

Основното јавно обвинителство Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект, а во моментов е недостапен на органите на прогонот. -Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи синоќа ...

Пукање во Кочани, едно лице рането

4NEWS - 19.01.2019

На 18.01.2019 година околу 17.15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“ во Кочани, по претходна расправија помеѓу две групи, лицето Д.С.(40) од Кочани со пиштол пукал кон лицето Д.З.

Пукање во Кочани, повредено едно лице

Независен - 18.01.2019

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква“ во Кочани Д.С. пукал кон Д.З.

ОЈО Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект

Вечер - 19.01.2019

Основното јавно обвинителство Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект, а во моментов е недостапен на органите на прогонот. -Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи синоќа ...

Детали за пукањето во Кочани

Опсервер - 20.01.2019

На 18.01.2019 година околу 17.15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во угостителски објект на улица „Димитар Влахов“ во Кочани, по претходна расправија помеѓу две групи, лицето Д.С.(40) од Кочани со пиштол пукал кон лицето Д.З.

Еден ранет во престрелка во Кочани

+инфо - 18.01.2019

„По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17.15 часот во угостителскиот објект „Аква“ во Кочани, Д.С. пукал кон Д.З. и му нанел прострелна рана во слабината“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

ОЈО Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект

1tv - 19.01.2019

Основното јавно обвинителство Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект, а во моментов е недостапен на органите на прогонот. -Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи синоќа ...

Пукање во Кочани попладнево, повредено едно лице

Курир - 18.01.2019

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква“ во Кочани Д.С. пукал кон Д.З.

ОЈО и полицијата во потрага по телохранителот на Мијалков

МКД - 19.01.2019

Основното јавно обвинителство Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект, а во моментов е недостапен на органите на прогонот. „Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи синоќа ...

Пукање во Кочани, повредено едно лице

24Инфо - 18.01.2019

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква” во престрелка е рането едно лице. -По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква” во Кочани Д.С. пукал кон Д.З.

ОЈО Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект

Локално - 19.01.2019

Основното јавно обвинителство Кочани го гони за убиство лицето кое вчера пукаше во угостителски објект, а во моментов е недостапен на органите на прогонот. -Надлежен јавен обвинител заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи синоќа ...