TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јери Мина објасни на што се должи неговиот чуден ритуал при презентацијата во Барса

Дерби - 13.01.2018

Јери Мина во текот на денешниот ден беше и официјално претставен како нов играч на Барселона, но суперталентираниот колумбиски дефанзивец посебно го сврте вниманието на себе со ритуалот кој го изведе при неговото прво стапнување на „Камп Ноу“.

Видео: Јери Мина бос зачекори на „Камп Ноу“

Спортски - 13.01.2018

Барселона денес и официјално на „Камп Ноу“ на фановите им го претстави новиот дефанзивец, Јери Мина. Колумбиецот ги направи првите чекори на „Камп Ноу“ и тоа на многу инетресен начин. Имено тој пред да излезе на тревникот ги соблече обувките, ...

(ФОТО/ВИДЕО) Босоногиот Јери Мина собра повеќе навивачи на „Камп Ноу“ од Филипе Кутињо

Спортклуб - 13.01.2018

8.552 навивачи на Барселона беа присутни на „Камп Ноу“ и сите дојдоа со една причина – да го поздрават новиот стопер на Каталонците, Јери Мина. Промоцијата во неработен ден придонесе да има повеќе навивачи на „Камп Ноу“ отколку кога пред неколку ...

Необично претставување: Јери Мина згазна бос на „Камп ноу“ (Видео)

Екипа - 13.01.2018

Новото засилување на Барселона, дефанзивецот Јери Мина имаше необично претставување на „Камп ноу“. Колумбискиот фудбалер беше толку среќен што потпиша за каталонскиот гигант, што при излегувањето на прекрасната арена одлучи да ги соблече копачките и ...

Необичен ритуал: Новото засилување на Барселона зачекори бос на „Камп Ноу“ (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Барселона денеска пред навивачите го претстави најновото засилување, дефанзивецот Џери Мина кој од бразилски Палмеирас пристигна за сума од 11,8 милиони евра. Стоперот ги направи првите чекори на „Камп Ноу“ но воедно го исполни својот стандарден ...

Бос Мина Џери низ „Камп Ноу“ (Видео)

SportMedia - 13.01.2018

Колумбиецот Џери Мина се претстави пред симпатизерите на Барселона, на „Камп Ноу", а во знак на почит кон нив и кон клубот со голема традиција приреди неочекуван потег. Во еден момент од претставувањето, Мина ги соблече копачките за да покаже колку ...

Новото засилување на Барса со боси нозе за првпат стапна на „Камп Ноу“! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2018

Барселона денеска го претстави и своето второ зимско засилување, а особено внимание привлече неговиот гест кога стапна на тревникот на „Камп Ноу“. Каталонците го претставија и своето шесто овосезонско засилување, а Ернесто Валверде на располагање ќе ...

Мина по трансферот во Барселона: Ова е неопислива гордост, подготвен сум…

Дерби - 12.01.2018

Колумбискиот репрезентативец, Џери Мина конечно е член на Барселона и тоа откако лидерот во шпанската Примера се договори со Палмеирас. За него беа издвоени 11,8 милиони евра и тој ќе биде уште една опција, свежа крв за тренерот Ернесто Валверде кој ...

Видео: Барса го претстави и второто засилување, познат и бројот на дресот

Спортски - 12.01.2018

Во Каталонија по промоцијата на Фелипе Кутињо се одржа и промоцијата на новото засилување Јери Мина. Барселона го доведе 23 годишниот Јери Мина од Палмеирас за сума од 11.8 милиони евра, а денес Колумбиецот беше претставен на „Камп Ноу“.

Мина: Му благодарам на Бога за трансферот во Барса

Стандард - 12.01.2018

Најновото засилување на Барселона – Јери Мина го даде своето прво интервју како каталонски играч. Колумбиецот ги помина лекарските прегледи и потпиша за 5,5 години, а потоа позираше пред амблемот на клубот.

Јери Мина - танчерот кој ќе царува во шеснаесетникот на Барселона

Оff.net - 12.01.2018

Кој е првиот Колумбиец во историјата на Камп Ноу, за кој Барса стокми 5 годишен договор и клаузула од 100 милиони евра? Се работи за многу цврст и забавен играч кој ќе биде тежок за проаѓање. Игра во одбрана, но не го држи многу место.

Барселона го потврди трансферот на Колумбиецот Мина

Канал5 - 11.01.2018

Шпанскиот гигант Барселона го потврди трансферот на колумбискиот фудбалер Џери Мина во своите редови. Откако беше ангажиран Кутињо, за сума од 160 милиони евра, сега Барселона за своето второ „зимско“ засилување одвои 11,8 милиони евра, за неговиот ...

Мина по трансферот во Барселона: Ова е неопислива гордост, подготвен сум…

Точка - 12.01.2018

Колумбискиот репрезентативец, Џери Мина конечно е член на Барселона и тоа откако лидерот во шпанската Примера се договори со Палмеирас. За него беа издвоени 11,8 милиони евра и тој ќе биде уште една опција, свежа крв за тренерот Ернесто Валверде кој ...

Мина: Задоволен сум на Бога за трансферот во Барса

Шеталиште - 13.01.2018

Најновото засилување на Барселона – Јери Мина го даде своето прво интервју како каталонски играч. Колумбиецот ги помина лекарските прегледи и потпиша за 5,5 години, а потоа позираше пред амблемот на клубот.

Барселона го потврди трансферот на Колумбиецот Мина

Локално - 11.01.2018

– Шпанскиот гигант Барселона го потврди трансферот на колумбискиот фудбалер Џери Мина во своите редови. Откако беше ангажиран Кутињо, за сума од 160 милиони евра, сега Барселона за своето второ „зимско“ засилување одвои 11,8 милиони евра, за ...