TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стоилковски „упадна“ на прес на Димитров: Не ви е срам да зборите за правда а да молчите за 300.000 евра мито (Видео)

MakPress - 30.06.2020

Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ денеска му „упадна“ на прес-конференција на министерот за надворешни работи и носител на изборната единица 1 Никола Димитров. Додека Димитров даваше изјава за Законот за ЈО кој од денес стапува на сила ...

Стоилковски: Срамно е што Никола Димитров стои пред, а не во ЈО

Република - 30.06.2020

Срамно е што Никола Димитров стои пред, а не во ЈО! Срамно е што намерно ја девастираше дипломатијата. Никола Димитров не смее уста да отвори за право и правда! И не кажува дали претставува Шуто или Рогато!Не е ова дрзок упад, туку дрзок е упадот на ...

Скандал: Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ му упадна на Никола Димитров на сред изјава

Frontline - 30.06.2020

Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров изјави дека денес е голем ден за правната држава и за жедта за правда на македонските граѓани, кога стапува во сила, како што рече, тешко донесениот двотретински Закон за ЈО, ...

Димитров: Стапи во сила Законот за ЈО, граѓаните ќе ја добијат правдата

Либертас - 30.06.2020

Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров изјави дека денес е голем ден за правната држава и за жедта за правда на македонските граѓани, кога стапува во сила, како што рече, тешко донесениот двотретински Закон за ЈО, ...

Димитров во дуел со Стоилковски: ДПМНЕ не само што бега од правдата, туку сака да го замолчи и говорот за правда!

24Инфо - 30.06.2020

Изјава за медиуми, Никола Димитров носител во ИЕ 1 Кандидатот за пратеник и носителот на листата на Коалицијата Можеме предвидена од СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров, за време на изјавата за медиумите пред ОЈО зборуваше за влегувањето во сила на Законот ...

Стоилковски среде прес-конференција на Димитров: „Кажете што правевте со Дака“? (ВИДЕО)

Курир - 30.06.2020

Кажете што правевте со Дака? Ова прашање му го постави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на министерот за надворешни работи Никола Димитров. Погледнете го видеото во ...

,,Го отвори ко паштета“, коментира Жугиќ на упадот на Наум Стоилковски на прес конференцијата на Никола Димитров пред ...

AKO - 30.06.2020

,,Нема поголем доказ од овој дрзок упад (на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ – н.з.), дека врвната амбиција на ДПМНЕ е да нема правда и да не се одговара, да се бега. Тие сакаат дури и гласот за правда да го замолчат.

[Видео] Стоилковски му влета на Димитров на прес: Кажете што правевте со Дака?

Мак. Весник - 30.06.2020

Портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ на неконвенционален начин се обиде да му постави прашања на министерот за надворешни работи Никола Димитров. Стоилковски упадна на прес конференцијата на Димитров и се обиде да постави прашања околу последните криминални ...

Димитров кон Стоилковски: Зборот правда бара образ и ќе го добиете

Локално - 30.06.2020

Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров изјави дека денес е голем ден за правната држава и за жедта за правда на македонските граѓани, кога стапува во сила, како што рече, тешко донесениот двотретински Закон за ЈО, ...

Димитров: Стапи во сила Законот за ЈО, граѓаните ќе ја добијат правдата

Опсервер - 30.06.2020

Скопје, 30 јуни 2020 () – Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров изјави дека денес е голем ден за правната држава и за жедта за правда на македонските граѓани, кога стапува во сила, како што рече, тешко донесениот ...

Димитров: Стапи во сила Законот за ЈО, граѓаните ќе ја добијат правдата

iPortal - 30.06.2020

Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров изјави дека денес е голем ден за правната држава и за жедта за правда на македонските граѓани, кога стапува во сила, како што рече, тешко донесениот двотретински Закон за ЈО, ...

Стоилковски до Димитров: Кажете што правевте со Дака? (ВИДЕО)

Нетпрес - 30.06.2020

Кажете што правевте со Дака? Ова прашање му го постави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на министерот за надворешни работи Никола Димитров. Погледнете го видеото во ...

Димитров му се налути на Стоилковски оти му упаднал на прес-конференцијата

+инфо - 30.06.2020

Додека траеше изјавата на Димитров, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски се уфрли во неговата изјава и го запраша дали ќе поднесе во Обвинителството да се испита содржината на снимката објавена на Јутјуб меѓу црногорскиот бизнимен Миодраг ...

Николовски му упадна, Димитров му врати: Опозицијата прави шум за да не ја слушнат граѓаните вистинската порака (ВИДЕО)

Слободен Печат - 30.06.2020

Додека траеше изјавата на Димитров, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски се уфрли во неговата изјава и го запраша дали ќе поднесе во Обвинителството да се испита содржината на снимката објавена на Јутјуб меѓу црногорскиот бизнимен Миодраг ...

Димитров: Денес е голем ден, новиот Закон за јавно обвинителство ќе донесе правда

А1 On - 30.06.2020

Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во првата изборна единица, Никола Димитров, изјави дека денес е голем ден за правната држава и за жедта за правда на македонските граѓани, кога стапува во сила, како што рече, тешко донесениот ...

Димитров: ДПМНЕ не само што бега од правдата, туку сака да го замолчи и говорот за правда! Нервозата е голема, поразот ...

Канал5 - 30.06.2020

Кандидатот за пратеник и носителот на листата на Коалицијата Можеме предвидена од СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров, за време на изјавата за медиумите пред ОЈО зборуваше за влегувањето во сила на Законот за јавното обвинителство при што беше оневозможен.

Стоилковски го праша Димитров: Кажете што правевте со Дака?

Република - 30.06.2020

Кажете што правевте со Дака? Ова прашање му го постави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на министерот за надворешни работи Никола Димитров. Погледнете го видеото во продолжение ...

Димитров: Стапи во сила Законот за ЈО, граѓаните ќе ја добијат правдата

Вечер Прес - 30.06.2020

Кандидатот за пратеник и носител на листа на СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров изјави дека денес е голем ден за правната држава и за жедта за правда на македонските граѓани, кога стапува во сила, како што рече, тешко донесениот двотретински Закон за ЈО, ...

(Видео) Димитров: ДПМНЕ не само што бега од правдата, туку сака да го замолчи и говорот за правда

Макфакс - 30.06.2020

Кандидатот за пратеник и носителот на листата на Коалицијата „Можеме“ предвидена од СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров, за време на изјавата за медиумите пред ОЈО зборуваше за влегувањето во сила на Законот за јавното обвинителство при што беше ...

(Видео) Димитров: ДПМНЕ не само што бега од правдата, туку сака да го замолчи и говорот за правда

Вечер - 30.06.2020

Кандидатот за пратеник и носителот на листата на Коалицијата „Можеме“ предвидена од СДСМ во ИЕ1, Никола Димитров, за време на изјавата за медиумите пред ОЈО зборуваше за влегувањето во сила на Законот за јавното обвинителство при што беше ...