TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Стравично слетување на авион во Дизелдорф, но за среќа се мина добро

Поглед - 06.10.2017

Овој авион инаку важи за релативно голем и има капацитет за 500 ...

(ВИДЕО) ПИЛОТ ПРОТИВ БУРА: Едвај го задржал авионот додека силни ветрови дуваа од сите страни

Фактор - 06.10.2017

Авионот Ербас на компанија од Емиратите е снимен како со големи проблеми слетува на пистата на аеродромот во Диселдорф поради силната бура која го зафатила тоа подрачје на Германија. Иако слетал релативно мирно, пилотот се мачел да одржи правец на ...

Пилот во Германија едвај го задржа авионот на пистата поради ветрот кој го носеше

Локално - 06.10.2017

Авион Airbus на компанијата Emirates Airlines е снимен како слетува со големи проблеми на пистата во Дизелдорф, Германија, подрачје кое вчера беше зафатено од големо невреме. Иако слета релативно мирно, пилотот се намачи да одржи правец на пистата, ...

Пилот против невреме: Едвај го задржал авионот на пистата додека силни ветришта дувале на сите страни

Sky - 06.10.2017

Авион Ербас е снимен како со големи проблеми слетува на аеродром во Дизелдорф поради силната бура која го зафатила тоа подрачје на Германија. Иако слетал релативно мирно, пилотот се намачил да го одржи правецот на пистата, а ветерот го вртел авионот ...

(ФОТО) Дејли Телеграф: Дали е ова почеток на крајот на најголемиот патнички авион во светот Airbus A380?

Локално - 05.10.2017

Некогаш сјајната иднина на Airbus A380 изгледа неизвесна, откако третото сериозно оштетување на моторот го принуди авионот на Air France да направи вонредна слетување минатиот викенд, пишува Daily Telegraph.