TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облак: Целиот свет зборуваше за Роналдо и Меси, но без нив Ла Лига стана порамноправна

Во Центар - 30.11.2023

– Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак го оцени моменталното ниво на шпанската фудбалска лига. -Ла Лига сега е многу порамноправна од порано. Сите екипи се многу добри и секој натпревар е многу тежок.

Облак: Со заминувањето на Меси и Роналдо шпанското првенство стана понеизвесно

Екипа - 30.11.2023

Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак смета дека Ла Лига сега е далеку понеизвесна и порамноправна, отколку кога во неа беа Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Тој кажа дека целиот свет зборувал само за нив двајца, но дека и сега шпанското првенство ...

Облак: Целиот свет зборуваше за Роналдо и Меси, но без нив Ла Лига стана порамноправна

Бриф - 30.11.2023

Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак го оцени моменталното ниво на шпанската фудбалска лига. -Ла Лига сега е многу порамноправна од порано. Сите екипи се многу добри и секој натпревар е многу тежок.

Облак: Целиот свет зборуваше за Роналдо и Меси, но без нив Ла Лига стана порамноправна

MakPress - 01.12.2023

Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак го оцени моменталното ниво на шпанската фудбалска лига. -Ла Лига сега е многу порамноправна од порано. Сите екипи се многу добри и секој натпревар е многу тежок.