TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовска на увид во состојбата со реката Вардар: Излевањето е предизвикано поради зголемен испуст на вода од Матка

MakPress - 18.01.2022

По пријавите во државните институции дека Вардар во Аеродром е во критична фаза и се заканува негово излевање, доцна синојќа градоначалничката на Скопје Данела Арсовска заедно со командирот на пожарникарската служба отидоа на лице место да ја увидат ...

(ФОТО) Вардар поплави дел од велосипедската патека во Аеродром

360 степени - 17.01.2022

Директорот на ЦУК вели дека во овој момент нема опасност за граѓаните бидејќи само кај мостот кој е во изградба има заезерување на реката, а веднаш после мостот реката се враќа во нормална состојба Реката Вардар поплави дел од велосипедската и ...

Институциите на терен: Зголемен водостој во висината на максималната кота на кејот на Вардар во Аеродром

ТВ21 - 17.01.2022

Институциите на терен, а и директорот на ЦУК, Ангелов – зголемен водостој во висината на максималната кота на кејот на Вардар во Аеродром По телефонска дојава од страна на граѓани на 195, а и до директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, дека во Општина ...

Реката Вардар се излеа во општина Аеродром

24 Вести - 17.01.2022

Реката Вардар се излеа во општина Аеродром, кај мостот „Михајло Апостолски“. Екипите на град Скопје се на терен а од центарот за управување со кризи велат дека причина за излевањето на реката е изградбата на ...

Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром (ВИДЕО)

Press24 - 17.01.2022

Реката Вардар се излеа во општина Аеродром, кај мостот „Михајло Апостолски“, пренесува ТВ 24 . Екипите на град Скопје се на терен а од центарот за управување со кризи велат дека причина за излевањето на реката е изградбата на ...

Вардар се излеа во Аеродром

Сител - 17.01.2022

Реката Вардар се излеа во општина Аеродром, кај мостот „Михајло Апостолски“, пренесува ТВ 24 . Екипите на град Скопје се на терен а од центарот за управување со кризи велат дека причина за излевањето на реката е изградбата на ...

(Видео) Вардар се излеа во Аеродром кај мостот „Михајло Апостолски“

24Инфо - 17.01.2022

Реката Вардар се излеа во општина Аеродром, кај мостот „Михајло Апостолски“, пренесува ТВ 24 . Екипите на град Скопје се на терен а од центарот за управување со кризи велат дека причина за излевањето на реката е изградбата на ...

Сите на терен: големен водостој во висината на максималната кота на кејот на Вардар во Аеродром

Скопје1 - 17.01.2022

По телефонска дојава од страна на граѓани на 195, а и до директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, дека во Општина Аеродром, кај мостот во градба лоциран до хотел „Русија“, нивото на реката Вардар е драстично покачено, Центарот за управување со кризи ...

ФОТО+ВИДЕО | ЦУК на терен: Нивото на реката Вардар е драстично покачено во Аеродром

Слободен Печат - 17.01.2022

По телефонска дојава од страна на граѓани на 195, а и до директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов , дека во Општина Аеродром , кај мостот во градба лоциран до хотел „Русија“, нивото на реката Вардар е драстично покачено , Центарот за управување со кризи ...

ВИДЕО: Поплавен кејот на Вардар во Аеродром

А1 On - 17.01.2022

Реката Вардар е излеана од минор коритото во скопската населба Аеродром, во близина на мостот во изградба кај Паркот на езерата. Поплавена е пешачката и велосипедската патека во тој дел од населбата.

ИНСТИТУЦИИТЕ СЕ НА ТЕРЕН Зголемен водостој во висината на максималната кота на кејот на Вардар во Аеродром (ФОТО+ВИДЕО)

+инфо - 17.01.2022

Над мостот, конкретно над препреките од десната страна на коритото, зголемениот водостој на реката предизвикува заезерување и е на самата граница на висината на максималната кота на кејот, на потегот од мостот во градба до ПИОМ.

Водостојот на Вардар зголемен на максималната кота на кејот во Аеродром

Н.Македонија - 17.01.2022

По телефонска дојава од страна на граѓани, а и до директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, дека во Општина Аеродром, кај мостот во градба лоциран до хотел „Русија“, нивото на реката Вардар е драстично покачено, Центарот за управување со кризи (ЦУК) ...

(ВИДЕО) Зголемен водостој на Вардар во Аеродром до максималната кота на кејот

Centar - 18.01.2022

По телефонска дојава од страна на граѓани на 195, а и до директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов, дека во Општина Аеродром, кај мостот во градба лоциран до хотел „Русија“, нивото на реката Вардар е драстично покачено, Центарот за управување со кризи ...