TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема нови странски инвестиции, власта се уште се фали со оние од времето на опозицијата

Алфа - 14.01.2022

Странските компании кои работат во слободните зони лани оствариле рекорден извоз – над 3 милијарди евра. Во моментов во зоните работат над 14.000 луѓе. Според надлежните фокусот во иднина ќе биде подеднаков раст и на платите и на продуктивноста.

Деспотовски очекува рекордното ниво на извоз од ТИРЗ да се надмине во 2022 година

Канал5

Деспотовски очекува рекордното ниво на извоз од ТИРЗ да се надмине во 2022 година

Сител

Деспотовски очекува рекордното ниво на извоз од ТИРЗ да се надмине во 2022 година

OhridNews

Деспотовски – во ТИРЗ постигнати близу 190 милиони инвестиции, нови 2700 работни места со просечна плата над 50.000 денари

Бриф

Технолошко-индустриските зони: Ќе има 2.700 вработувања со просечна плата од 843 евра

Слободен Печат

Деспотовски очекува рекордното ниво на извоз од ТИРЗ да се надмине во 2022 година

Независен

Опсервер Либертас Вечер Прес +инфо Канал5 Нетпрес Макфакс А1 On

Деспотовски: За еден дел од капацитетите во зоните обезбедивме гас по пониска цена од пазарната

Независен - 14.01.2022

Дирекцијата за технолошко индустриски развојни Зони (ДТИРЗ) склучи договор со добавувачот ПРОМГАС за обезбедување природен гас за компаниите во зоните со кој еден дел од количините се обезбедуваат по доста пониска цена од пазарната, потврди денеска ...

Деспотовски: За еден дел од капацитетите во зоните обезбедивме гас по пониска цена од пазарната

Бизнис Вести

Деспотовски: За еден дел од капацитетите во зоните обезбедивме гас по пониска цена од пазарната

Frontline

Деспотовски: За еден дел од капацитетите во зоните обезбедивме гас по пониска цена од пазарната

Опсервер

Деспотовски: За еден дел од капацитетите во зоните обезбедивме гас по пониска цена од пазарната

Сител

Деспотовски: За еден дел од капацитетите во зоните обезбедивме гас по пониска цена од пазарната

ТВ21

Деспотовски: За дел од капацитетите во зоните обезбедивме гас по пониска цена од пазарната

Нова ТВ

Канал5 24Инфо Lider Локално Бриф МКД Press24 Република

Се преговара за три големи инвестиции во енергетиката, за едната детали во наредните неколку недели

Независен - 14.01.2022

Во тек се разговори за три големи инвестиции во делот на енергетиката. За едната од нив, се очекуваат детали во текот на наредните неколку недели, обелодени денеска директорот на Дирекцијата за технолошко-индустриските развојни зони Јован ...

Деспотовски: Се преговара за три големи инвестиции во енергетиката

Сител

Се преговара за три големи инвестиции во енергетиката, за едната детали во наредните неколку недели

Вечер Прес

Деспотовски: Во тек се разговори за три големи инвестиции за енергетиката

Press24

НАЈАВЕНИ 3 ГОЛЕМИ ИНВЕСТИЦИИ ВО ЕНЕРГЕТИКАТА Деспотовски тврди дека се работи за сериозни инвеститори

+инфо

Се преговара за три големи инвестиции во енергетиката, за едната детали во наредните неколку недели

Либертас

Се преговара за три големи инвестиции во енергетиката

Канал5

Локално Бизнис Вести Опсервер MakPress

Дирекцијата на ТИРЗ ќе ги презентира економските активности во индустриските зони во 2021

Независен - 14.01.2022

Дирекцијата за технолошко-индустриски и развојни зони денеска ќе ја презентира анализата за економските движења во индустриските зони во 2021 година. На прес-конференцијата, што ќе се одржи во медиа центарот во Владата, ќе се обрати директорот на ...

Дирекцијата на ТИРЗ ќе ги презентира економските активности во индустриските зони во 2021

Опсервер

Дирекцијата на ТИРЗ ќе ги презентира економските активности во индустриските зони во 2021

Сител

Дирекцијата на ТИРЗ ќе ги презентира економските активности во индустриските зони во 2021

Frontline

Дирекцијата на ТИРЗ ќе ги презентира економските активности во индустриските зони во 2021

Lider

ТИРЗ ќе ги презентира економските активности во индустриските зони во 2021

Вечер Прес

Дирекцијата на ТИРЗ ќе ги презентира економските активности во индустриските зони во 2021

MakPress

Бизнис Вести