TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Без струја останаа Црна Гора, делови од БиХ, Хрватска и Албанија – високите температури направија колапс на ...

360 степени - 21.06.2024

Операторот на преносниот систем во Албанија соопшти дека причините за прекинот на електричната енергија се поради голем обем на потрошувачката, како и екстремно високите температури, кои, како што се вели, предизвикале дефекти на интерконекциската ...

Во 5 држави низ Балканот снема струја- почна од Црна Гора, се прошири на БиХ, Далмација во Хрватска, Албанија, а стигна и до Грција

Телма

Голем дефект ги остави без струја Босна, Далмација, Црна Гора, Албанија и Грција

Сакам да кажам

Повеќето градови во БиХ се без струја, причината е дефект на црногорската енергетска мрежа

Алфа

(Видео) Енергетскиот систем во три земји се распадна, тоа никогаш претходно не се случило

Макфакс

Колапс на црногорската енергетска мрежа остави без струја половина Балкан

еМагазин

Невидена хаварија во регионот: Хрватска, БИХ, Црна Гора и Албанија останаа без струја (ФОТО+ВИДЕО)

ТВ21

ТВ21 4NEWS Опсервер 4NEWS MTM Фокус Локално

Вакво нешто на Балканот не памети: Што е причината за електричниот колапс во регионот?

Вечер Прес - 21.06.2024

Се уште не е позната точната причина за масовниот прекин на струја во регионот, кој доведе до тотален колапс во Црна Гора, Босна и Херцеговина, Хрватска и Албанија, но во медиумите се појавија шпекулации дека падот започнал во мрежата во Црна Гора, ...

Не се знае „виновникот“ за денешниот електричен крах во неколку земји од регионот

А1 On

Колапс на Балканот: Цела Црна Гора, БиХ, Албанија и делови од Хрватска останаа без струја!

Канал5

Повеќето градови во БиХ се без струја, причината е дефект на црногорската енергетска мрежа

Р.С.Европа

Колапс на енергетскиот систем: ПОЛОВИНА БАЛКАН ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА!

Вечер Прес

Без струја речиси цела Црна Гора, како и делови од Хрватска, Албанија и БиХ

Мета

ТОТАЛЕН ХАОС ВО РЕГИОНОТ: нема струја, температурата 40 степени, не работат семафорите, и во Албанија има проблеми

Фактор

Скопје1 Независен Курир Нетпрес Скопје1 Денешен

Речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и БиХ

24 Вести - 21.06.2024

Речиси целата област на Црна Гора е без струја, соопшти Црногорскиот електродистрибутивен систем (ЦЕДИС). Како што се наведува во краткото соопштение на Фејсбук страницата на ЦЕДИС, проблемот е „дефект во мрежата на црногорскиот електропреносен ...

По Хрватска, БиХ и Црна Гора: Делови од Грција и Албанија немаат струја

А1 On

Голем дел од Далмација, БиХ и Црна Гора се без струја на пеколни температури

А1 On

Целосен енергетски колапс: Црна Гора, Босна и делови од Хрватска без струја

Скопје1

Речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и БиХ

Бриф

ОГРОМЕН КОЛАПС НА СНАБДУВАЊЕТО СО ЕНЕРГИЈА ВО РЕГИОНОТ: речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и Босна и Херцеговина

Фактор

Речиси цела Црна Гора е без струја, но и делови од Хрватска и БиХ

Либертас

+инфо Gostivarpress.mk Zoom Фокус Н.Македонија Сител Алсат-М Press24

Почна да се враќа струјата во Хрватска и БиХ, „падна далноводот меѓу Грција и Албанија“

Макфакс - 21.06.2024

По хаосот и прекините во електроенергетскиот систем, електричната енергија е вратена во многу градови низ Босна и Херцеговина. Се врати струјата и во делови од Дубровник и во Сплит, но некои делови од Далмација се уште имаат проблеми.

Почна да се враќа струјата во Хрватска и БиХ, „падна далноводот меѓу Грција и Албанија“

Опсервер

Се враќа струјата во Хрватска и БиХ, „падна далноводот меѓу Грција и Албанија“

24 Вести

СТРУЈАТА СЕ ВРАЌА ВО ДЕЛОВИ ОД ХРВАТСКА: причините за овој голем колапс допрва ќе се испитуваат

Фактор

Напојувањето со електрична енергија во делови од Хрватска постепено почна да функционира

Бриф

Напојувањето со електрична енергија во делови од Хрватска постепено почна да функционира

Курир

Хрватска полека ја враќа струјата, не ги открива причините за прекинот во 5 земји

Слободен Печат

Хрватска електроиндустрија: Прекинот на снабдувањето со електрична енергија во Хрватска предизвика прекин во повеќе ...

Во Центар - 21.06.2024

– Прекинот на снабдувањето со електрична енергија во делови на Република Хрватска предизвика меѓународен прекин што зафати повеќе земји, се вели во соопштението на Хрватската електроиндустрија (ХЕП).

Хрватска електроиндустрија: Прекинот на снабдувањето со електрична енергија во Хрватска предизвика прекин во повеќе земји

ТВ21