TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Премиера: VW го тргна кровот од Т-Roc

Додај Гас - 14.08.2019

Долго најавуваниот кросовер-кабрио својата официјална светска премиера пред публика ќе ја има во септември на Саемот за автомобили во Франкфурт Додека многу големи производители на автомобили кабриолет моделите ги исфрлаат од нивната гама заради ...

Нов „T-Roc“ во кабрио изведба

Канал5 - 14.08.2019

„T-Roc“ претставува успех за „Volkswagen“ , од неговото лансирање во 2017. година ширум светот се продадени 360.000 примероци. Овие бројки претставуваат мотив за „Volkswagen“ да тргне во нова SUV офанзива, тие најавија лансирање на нов T-Roc модел ...

Volkswagen повторно игра на картата кабриолет - дојде T-Roc со отворен кров

Точка - 14.08.2019

Долго најавуваниот кросовер-кабрио ќе има светска премиера во септември на франкфуртскиот авто-салон. Додека многу големи произведувачи на автомобили ги исфрлаат кабриолетите од својата гама поради неисплатливоста, Volkswagen сепак се осмели да им ...

ПРЕМИЕРА: Volkswagen му го отсече кровот на T-Roc и го претстави T-Roc Cabriolet!

CARClub - 14.08.2019

Volkswagen го претстави T-Roc Cabriolet и се надева дека со несекојдневниот кросовер ќе привлече нова публика. Volkswagen T-Roc Cabriolet ќе започне да се продава до крајот на оваа година и ќе се нуди само со два турбо-бензински мотори.

Volkswagen T-Roc Cabriolet е спремен за Франфурт

Авто Плус - 14.08.2019

Урбаниот германски кросовер доби и своја кабрио верзија, скроена за оние со авантуристички дух и љубители на отворен покрив Новиот T-Roc Cabriolet ќе биде единствениот кабри модел на Volkswagen засега, а своето јавно деби ќе го добие за месец дена, ...