TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФБИ нуди 100 илјади долари за пронаоѓање на бугарската „криптокралица“

Н.Македонија - 01.07.2022

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) ја додаде Бугарката Ружа Игнатова, позната како „криптокралицата“, на листата на десетте најбарани бегалци, пренесуваат светските медиуми. Таа е барана поради поврзаност со наводна пирамидална ...

Каде е криптокралицата? ФБИ ја стави бугарката Руја Игнатова во топ десет најбарани криминалци

Нова ТВ - 01.07.2022

Руја Игнатова, позната и како „исчезнатата криптокралица“, е ставена на листата на 10 најбарани на ФБИ. Бугарката, за која се верува дека има 40-ти години, се бара поради нејзината наводна улога во водење на измама со криптовалути позната како ...

Потерница од ФБИ: Бугарската криптокралица Ружа меѓу десетте најбарани лица во Америка

Слободен Печат - 01.07.2022

ФБИ нуди награда од 100.000 долари за каква било информација за Игњатова, но предупредува дека таа веројатно се шета со вооружена придружба Ружа Игњатова, мистериозна Бугарка на возраст од четириесеттина години, е вклучена меѓу десетте најбарани ...

ФБИ објави голема награда: 100.000 долари награда за бугарската крипто-кралица!

Денар - 01.07.2022

Ружа Игнатова се нарече себеси „крипто кралица“ и тргна да ја промовира својата наводно нова дигитална валута, OneCoin. Таа успеа да ги убеди инвеститорите ширум светот да и испратат вкупно 4 милијарди долари, а потоа исчезна без трага.

Бугарката Ружа Игнатова е најбаран бегалец на ФБИ

Независен - 01.07.2022

САД- Ружа Игнатова, таканаречената Криптокралица, сега е прогласена за најбаран бегалец од ФБИ. ФБИ ја додаде Игнатова на својата листа на 10 најбарани бегалци поради наводно измама на инвеститори од повеќе од 4 милијарди долари преку OneCoin, ...

Криптокралица од Балканот меѓу најбараните бегалци во САД: украла повеќе од 4 милијарди долари

Макфакс - 01.07.2022

Бугарката Руја Игнатова, позната и како „крипто-кралица“ се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.

Бугарската кралица на криптовалути меѓу десетте најбарани луѓе на ФБИ

Сакам да кажам - 01.07.2022

ФБИ ја стави исчезнатата бугарска „кралица на криптовалути“ Ружа Игнатова на својата листа на десетте најбарани луѓе на светот. Таа се товари за измама тешка над четири милијарди долари преку нејзината криптовалута уанкоин.

На листата најбарани на ФБИ ставена бугарката Ружа Игњатова, крипто-кралицата која исчезна со 500 милиони долари

Нетпрес - 01.07.2022

Ружа Игњатова, позната и како „исчезната крипто-кралица“ , е ставена на листата на 10 најбарани лица на ФБИ. Бугарката, за која се верува дека има 40-ти години, се бара поради нејзината наводна улога во водење на измама со криптовалути позната како ...

Исчезнатата „криптокралица“ меѓу десетте најбарани бегалци во САД

Кајгана - 01.07.2022

ФБИ ја додаде Ружа Игнатова, позната и како „криптокралица“, на листата 10 најбарани бегалци поради измама на инвеститори за над 4 милијарди долари. Овој потег следи откако Европол претходно годинава ја додаде Игнатова на листата најбарани ...

Бугарската „криптокралица“ Ружа Игнатова се најде на листата на 10 најбарани лица на ФБИ

Мета - 01.07.2022

Бугарската државјанка Ружа Игнатова, позната и како „исчезнатата криптокралица“ е ставена на листата на 10 најбарани лица на ФБИ во САД, јавува „ Би-би-си “. Игнатова се бара поради нејзината наводна улога во водење измама со криптовалути позната ...

КРИПТО-кралица од БАЛКАНОТ меѓу најбараните бегалци во САД: Украла повеќе од 4 милијарди долари

Курир - 01.07.2022

Бугарката Руја Игнатова, позната и како „крипто-кралица“ се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.

Крипто-кралица од Балканот меѓу најбараните бегалци во САД: Украла повеќе од 4 милијарди долари

MTM - 01.07.2022

Бугарката Руја Игнатова, позната и како „крипто-кралица“ се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.

ФБИ трага по бугарска „крипто-кралица“, награда од 100.000 долари

Локално - 01.07.2022

Руја Игнатова, позната и како „крипто-кралица“ се најде на листата на десет најбарани бегалци на ФБИ. Американските истражители ја обвинија Бугарката дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.

Крипто-кралица од Балканот меѓу најбараните бегалци во САД: Украла повеќе од 4 милијарди долари

Точка - 01.07.2022

Бугарката Руја Игнатова, позната и како „крипто-кралица“ се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.

ЗА БУГАРСКАТА „КРИПТО КРАЛИЦА“, НАГРАДА ОД 100.000 ДОЛАРИ: ФБИ ја стави Ружа Игнатова на листата на најбарани

Фактор - 01.07.2022

Ружа Игнатова, позната и како „крипто-кралица“, се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија Бугарката дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.

Крипто-кралица од Балканот меѓу најбараните бегалци во САД: Украла повеќе од 4 милијарди долари

24Инфо - 01.07.2022

Бугарката Руја Игнатова, позната и како „крипто-кралица“ се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.

Се бара „Крипто кралицата“ од Бугарија: ФБИ нуди награда од 100.000 долари

Кумановски м. - 01.07.2022

Ружа Игнатова, позната и како „крипто-кралица“ се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија Бугарката дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.

Бугарската „криптокралица“ Ружа Игнатова се најде на листата на 10 најбарани лица на ФБИ

Frontline - 01.07.2022

Бугарската државјанка Ружа Игнатова, позната и како „исчезнатата криптокралица“ е ставена на листата на 10 најбарани лица на ФБИ во САД, јавува „ Би-би-си “, пренесе МЕТА . Игнатова се бара поради нејзината наводна улога во водење измама со ...

Бугарска кралица на криптовалути меѓу десетте најбарани луѓе на ФБА

Репортер - 01.07.2022

ФБИ ја стави бугарска кралица на криптовалути Ружа Игнатова на листа на десетте најбарани луѓе на светот. Таа се товари за измама тешка над четири милијарди долари, а се води како како исчезната од 2017 година.

На листата најбарани на ФБИ ставена Бугарката Ружа Игњатова: Крипто-кралицата украла 4 милијарди долари

Вечер Прес - 01.07.2022

Федералното биро објави награда од 100.000 американски долари за секоја информација што ќе доведе до апсење на Игнатова која е единствената жена на листата на 10 најбарани на ФБИ. Ружа Игњатова, позната и како „исчезната крипто-кралица“, е ставена ...

Бугарка е една од најбараните личности во светот: ФБИ нуди 100.000 долари за неа

Press24 - 01.07.2022

Бугарката Руја Игнатова, позната и како „крипто-кралица“ се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.

Бугарската криптокралица Ружа меѓу десетте најбарани лица во Америка

Либертас - 01.07.2022

ФБИ нуди награда од 100.000 долари за каква било информација за Игнатова, но предупредува дека таа веројатно се шета со вооружена придружба. Ружа Игнатова, мистериозна Бугарка на возраст од четириесеттина години, е вклучена меѓу десетте најбарани ...

Бугарката Ружa Игњатова со измамата „OneCoin“ на листата 10 најбарани бегалци на ФБИ

Сител - 01.07.2022

Ружа Игнатова, позната и како „крипто-кралица“, се најде на листата на ФБИ со десет најбарани бегалци. Американските истражители ја обвинија Бугарката дека измамила луѓе за повеќе од четири милијарди долари преку нејзината криптовалута „onecoin“.