TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл 'ѝ стапнала на нервите' на Меланија Трамп: Еве што ја разбеснало првата дама на Америка!

Точка - 05.12.2020

Иако многу познати личности во селењето на Меган Маркл и принцот Хари виделе прилика за остварување врска со кралското семејство, нивното заминување сепак не им се допаднало на сите. Имено, како што пренесува „New York Post“, сопругата на наскоро ...

Спонтаниот абортус кој летоска го доживеала Меган Маркл, повторно ги зближи јатрвитe

Убавина и Здравје - 05.12.2020

Меган Маркл (39) неодамна ја шокираше јавноста признавајќи дека во јули оваа година доживеала спонтан абортус. За нарушениот однос на војвотката од Сасекс со јатрвата Кејт Мидлтон долго се зборуваше во медиумите, но сега магазинот „New Idea“ пишува ...

Принц Хари:„Короната е казна на мајката природа за нашето однесување“

Екран - 05.12.2020

Принцот Хари прв пат се огласи откако неговата сопруга Меган Маркл објави дека имала спонтан абортус. Овој пат принцот го објасни своето мислење за короната. Принцот Хари го презентираше својот став за пандемијата на коронавирусот за платформата ...

Принцот Хари: Ситуацијата со коронавирусот е како Мајката природа да нѐ казнува поради лошо однесување

Слободен Печат - 05.12.2020

Принцот Хари се огласи за првпат откако неговата сопруга Меган Маркл откри дека летоска имала спонтан абортус. Сега тој за платформата „WaterBear“, која се занимава со еколошки и климатски проблеми, го искажа своето мислење за коронавирусот.

Принцот Хари низ години: Од 15 септември 1984 до денешен ден 2020 година

Женски магазин - 05.12.2020

Како и секое дете, така и принцот Хари доживеал неверојатна трансформација, од денот на своето раѓање до денес. Тој е роден на 15 септември 1984 година, а како изгледал низ години погледнете во видеото во продолжение: Фото: Профимедиа Видео: Фејсбук ...

Криеле од Елизабета II: Принцот Хари и принцезата Јуџин чуваа тајна од кралицата

Хаштаг - 05.12.2020

Се појави чуден тренд во кралското семејство Во кралското семејство се појави чуден тренд а тој е поврзан со војводата од Сасекс. Британските таблоиди велат дека принцот Хари криел важни вести од Елизабета Втора со тоа што љубезно се согласил да му ...

Принцот Хари: Короната е казна на мајката природа за нашето однесување

Локално - 05.12.2020

Принцот Хари зборувал за првпат откако неговата сопруга Меган Маркл објави дека има спонтан абортус. Овој пат принцот го објасни своето мислење за коронавирусот. Принцот Хари го искажал својот став за пандемијата на коронавирус за платформата ...

Принцот Хари размислува - што со следната генерација: Каков свет ќе наследи неговиот син?

Женски магазин - 05.12.2020

Војводата од Сасекс помогна во лансирање на WaterBear Network, нова стриминг платформа во стилот на Нетфликс. На видеото, снимено од неговиот дом во Калифорнија, Хари споделува како доаѓањето на синот минатата година го охрабри да работи против ...

Драма во кралското семејство: Нови шокантни детали за Меган и Хари!

Мастило - 05.12.2020

Најавената нова биографија за животот на Хари и Меган ќе открие низа скандали за славната двојка. Поранешната актерка е многу поинтелигентна од принцот, тој секогаш се согласува со сѐ што таа има да каже и очајно сака да ѝ удоволи на сопругата, вели ...

Ја немате видено во вакво издание: Испливаа стари фотографии од Меган Маркл

Убавина и Здравје - 04.12.2020

Меган Маркл, поранешната принцеза од кралското семејство сме навикнати да ја гледаме во елегантни изданија, а сега испливаа нејзини постари фотографии кои сигурно нема да сака да ги види. Имено, тие некогаш се наоѓаа не нејзиниот Инстаграм профил ...

Принцот Хари за коронавирусот: Тоа е казна од мајка природа за нашето однесување

iPortal - 05.12.2020

Принцот Хари за првпат се огласи јавно откако неговата сопруга Меган маркл објави оти е доживеала спонтан абортус. Принцот на платформата „WaterBear“ која се занимава со прболеми околу климата изнесе свое видување на пандемијата од коронавирусот и ...

Принцот Хари: „Мислам дека коронавирусот е казна од природата!“

Убавина и Здравје - 05.12.2020

Принцот Хари се огласи за првпат откако неговата сопруга Меган Маркл откри дека летоска имала спонтан абортус. Сега тој за платформата „WaterBear“, која се занимава со еколошки и климатски проблеми, го искажа своето мислење за ...

Принц Хари: Коронавирусот е казна на мајката природа за нашето однесување

Канал5 - 04.12.2020

Принцот Хари проговори јавно за прв пат откако неговата сопруга Меган објави дека имала спонтан абортус во јули оваа година. Принцот го изложи својот став за пандемијата на коронавирус за платформата WaterBear, која се занимава со еколошки и ...

Принцот Хари за коронавирусот: Тоа е казна од мајка природа за нашето однесување

Press24 - 04.12.2020

Принцот Хари за првпат се огласи јавно откако неговата сопруга Меган маркл објави оти е доживеала спонтан абортус. Принцот на платформата „ WaterBear “ која се занимава со прболеми околу климата изнесе свое видување на пандемијата од коронавирусот и ...

Меланија Трамп бесна на Меган Маркл

Репортер - 04.12.2020

Сега веќе поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп е бесна на американската глумица Меган Маркл, затоа што и го земала местото на насловната страна на магазинот Tatler UK, пренесуваат светските медиуми.

Ја немате видено во вакво издание: Испливаа стари фотографии од Меган Маркл

Вистина.мк - 04.12.2020

Меган Маркл, поранешната принцеза од кралското семејство сме навикнати да ја гледаме во елегантни изданија, а сега испливаа нејзини постари фотографии кои сигурно нема да сака да ги види. Имено, тие некогаш се наоѓаа не нејзиниот Инстаграм профил ...