TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денес не очекува ваква временска прогноза

Фактор - 17.05.2018

Релативно сончево и топло време најавија метеоролозите за денеска. Утринската температура се очекува да биде од 5 до 12 степени, додека дневната ќе се искачи до 29 степени Целзиусови шитум државата, а во Скопје дневната ќе достигне максимални 27 ...

Сончево и топло, од утре попладневни врнежи

МКД - 17.05.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Дневните температури ќе се движат од 21 до 29 Целзиусови степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност ...

Времето денеска: сончево со мала обланост

Р.С.Европа - 17.05.2018

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе се движи од 17 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 27 ...

Сончево со мала до умерена облачност

Н.Македонија - 16.05.2018

Сончево со мала до умерена облачност, попладне во југоисточните предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Дневните температури ќе се движат во интервал од 15 до 27 степени.

Сончево со мала до умерена облачност

CivilMedia - 20.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи. УВ индексот е седум. Утринската температура ќе се движи од пет до 13 степени, а дневната од 17 ...

Сончево со температура до 27 степени

CivilMedia - 17.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од пет до 12, дневната од 21 до 29 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Времето сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

Мета - 16.05.2018

Во Македонија денеска ќе има претежно сончево време со мала до умерена облачност во текот на денот, а попладне во југоисточните предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од западен правец.

Сончево со умерена облачност

МКД - 16.05.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Умерено облачно и топло, до 29 степени

Курир - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шет до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

Претпладне сончево време, а попладне дожд

Курир - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Умерено облачно и топло време

Сител - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од шест до 29 степени, а УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од десет до 27 степени.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

Канал5 - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Сончево со температури до 29 степени

Макфакс - 17.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Минималните температури ќе се движат од 5 до 12 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 21 до 29 ...

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

А1 On - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Временска прогноза за наредните денови

24Инфо - 23.05.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со обилен пороен дожд, електрични празнења и услови за изолирана појава на град.

До петок сончево и стабилно време

Макфакс - 16.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

+инфо - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

24 Вести - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд

Денар - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

До петок сончево и стабилно време

Точка - 16.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Сончево време, попладне дожд и грмежи

ТВ21 - 16.05.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Викенд временска прогноза- особено подгответе се за во сабота

Курир - 16.05.2018

Времето денеска во Македонија беше сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура се движеше од девет до 15, а дневната од 20 до 27 степени. УВ-индексот изнесуваше 7. Во Скопје времето беше сончево со умерена облачност.

До петок сончево и стабилно време

Sky - 16.05.2018

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

УХМР: Подгответе се за во сабота

Пулс24 - 16.05.2018

Времето денеска во Македонија беше сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура се движеше од девет до 15, а дневната од 20 до 27 степени. УВ-индексот изнесуваше 7. Во Скопје времето беше сончево со умерена облачност.