TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Регулаторна: Дизелот поскапува половина денар.

CARClub - 04.05.2021

Во согласност со најновата одлука на РКЕ, цената на бензините не се менува, но цената на дизелот ќе се зголеми за половина денар. Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека оваа седмица цените на горивата ќе претрпат минимална корекција.

Регулаторна: Промена само на цената на дизел горивото

Autofocus

Дизелот од ноќеска поскапува, а цената на бензините останува иста

Локално - 04.05.2021

Дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ...

СЕ ЧЕКА ОДЛУКА НА РКЕ: Ќе има ли поскапи цени на горивата од полноќ?

Фактор

Горивата со нови цени од полноќ

Курир - 04.05.2021

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучи кои ќе бидат новите цени на нафтените деривати. Минатата недела цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се сменија, додека цената на ...

Горивата со нови цени од полноќ

Скопје инфо

Горивата со нови цени од полноќ

Lider

Горивата со нови цени од полноќ

Акцент