TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор од 30 дена за жител на Брвеница кај кого беа пронајдени неколку кеси марихуана

ТВ21 - 03.03.2021

Помладиот од двајцата жители на Брвеница кои беа приведени вчера откако им беше најдена дрога и оружје дома доби притвор денес попладне откако бил изведен пред судија во претходна постапка.

Двајца приведени во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога и оружје

Курир

Двајца приведени во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога и оружје

Фокус

Двајца приведени во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога и оружје

Сител

Двајца приведени во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога и оружје

Frontline

Приведени две лица во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога и оружје

Канал5

Двајца приведени во тетовска Брвеница откако дома им се најдени дрога и оружје

Опсервер

Република iPortal Нетпрес МКД ММС MakPress Слободен Печат Канал5

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Скопје инфо - 02.03.2021

Полициски службеници на СВР Тетово вчера претпладне, врз основа на судска наредба, го привеле М.С. (23) од Тетово за издржување затворска казна за сторено кривично дело „насилство“. – Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа – Затвор ...

Во Тетово уапсен дилер за издржување затворска казна во „Идризово“

Centar

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Опсервер

Приведен тетовец за издржување казна затвор

Кајгана