TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прв позитивен тест кај дете од градинка во Скопје

Сител - 15.09.2020

Едногодишно дете позитивно на Ковид 19 од скопската градинка 13 Ноември стави во изолација цела група од јасли заедно со негувателката и вопитувачката. Било згрижено во клонот Јасмин во Центар и во детската установа претојувало само еден час на ...

(Фото) Антонио Милошоски ги пушти ќерките во градинка

Репортер - 15.09.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, се пофали дека неговите ќерки Дариа и Михаела денес тргнаа во градинка. Тој на „Фејбук“ објави слика од првиот ден, а на девојчињата им посака среќа во градинката.

Бебе згрижено во јасли во градинката „13 ноември“ во Центар позитивно на коронавирусот

Канал5 - 15.09.2020

По помалку од една недела од отворањето на градинките потврден прв случај на дете во градинка позитивно на коронавирусот. Симптомите кај детето први ги забележале вработените во градинката 13 ноември во скопски Центар.

Едногодишно дете е заразено со корона вирус во градинка во скопски Центар

Телма - 15.09.2020

Регистриран е првиот случај на дете позитивно на корона вирус во скопска градинка. Родителите го оденеле во градинка само на денот кога се отворија, а во јасл таму било само еден час на адаптација во јасли.

Бебе згрижено во јасли во градинката „13 ноември“ во Скопје заразено со коронавирус - вработените први ги забележале ...

Press24 - 15.09.2020

Петнаесетмесечно дете првиот случај на дете заразено со коронавирус откако се отворија градинките,. Детето било згрижено во јасли во градинката „13 ноември“ во Центар, дознава Канал 5 . Симптомите кај детето први ги забележале вработените во ...

Дете од градинка во општина Центар, позитивно на коронавирус

ТВ21 - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со КОВИД-19 е забележан во скопска градинка, потврдија за МИА од Министерството за труд и социјална политика. Според информациите од Министерството, станува збор за дете кое било згрижено во градинката „13 Ноември“ во ...

Детето позитивно на Ковид 19 е од скопската градинка 13 Ноември – Во самоизолација оди цела група!

Сител - 15.09.2020

Од Министерството за труд и социјална политика потврдија дека детето позитивно на Ковид-19 е од скопската градинка 13 Ноември, клон Јасмин. Појаснуваат дека детето е на 15 месечна возраст и било во јасли.

Прв случај на дете позитивно на коронавирусот во скопска градинка

Слободен Печат - 15.09.2020

Прв случај на дете од градинка позитивно на коронавирусот, потврдија од Министерството за труд и социјална политика за Сител. Родителите позитивниот тест го добиле вчера, а утринава во градинката согласно протоколите бил направен и епидемиолошки ...

Дете од скопска градинка позитивно на Ковид 19

Press24 - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со Ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална политика. Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката бил направен и ...

Едногодишно дете од градинката „13 Ноември“ позитивно на Ковид 19, во јасли било само еден час на адаптација

Денешен - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со КОВИД-19 е забележан во скопска градинка, потврдија за МИА од Министерството за труд и социјална политика. Според информациите од Министерството, станува збор за дете кое било згрижено во градинката „13 Ноември“ во ...

Дете од скопска градинка позитивно на Ковид-19

Сител - 15.09.2020

Прв случај на дете од градинка позитивно на Ковид 19. Информацијата за заразено дете од скопска градинка ја потврдија и од Министерството за труд и социјална политика. Родителите позитивниот тест го добиле вчера а утринава во градинката согласно ...

Дете од градинка во скопски Центар позитивно на коронавирус

Точка - 15.09.2020

Денес е регистриран првиот случај на дете заразено со коронавирус во скопските градинки, потврдија од Министерството за труд и социјална политика. Како што соопштија од Министерството за труд и социјална политика, детето позитивно на коронавирус ја ...

Ќерките на Антонио Милошоски почнаа во градинка: Таткото им посака среќа на неговите најмили

Скопје24 - 15.09.2020

Отварањето на вратите на градинкит е нешто кое многумина родители едвај го чекаа. Дел од родителите повеќе не сакаат да ги чуваат децата дома, па решија да ги вратат во својата рутина. Помеѓу оваа група на родители беше и политичарот Антонио ...

Прв случај на дете заразено со ковид-19 по отворањето на градинките

Н.Македонија - 15.09.2020

Забележан е прв случај на дете заразено со ковид-19 во скопска градинка, објави МИА повикувајќи се на информации од Министерството за труд и социјална политика. Станува збор за дете кое било згрижено во градинката „13 Ноември” во општина Центар.

Антонио Милошоски ги пушти ќерките во градинка (ФОТО)

+инфо - 15.09.2020

Почнуваме во градинка, за почеток насмеани. Дариа и Михаела во градинката „Гонџа” (Карпош), заедно со другарките ќе ги учат првите букви, песнички, но и тоа дека треба да го почитуваат авторитетот на учитеките.

Безбедни ли се градинките, од каде доаѓа ризикот за зараза?

Н.Македонија - 15.09.2020

Неколку дена по отворањето на градинките на 9 септември годинава, откако овие установи без затворени во март годинава, поради опасност од ширење на коронавирусот во земјава, беа пријавени три случаи на заразени со коронавирус.

Ќерките на Антонио Милошоски тргнаа во градинка

Локално - 15.09.2020

Почнуваме во градинка, за почеток насмеани. Дариа и Михаела во градинката „Гонџа” (Карпош), заедно со другарките ќе ги учат првите букви, песнички, но и тоа дека треба да го почитуваат авторитетот на учителките.

(Фото) Антонио Милошоски им посака среќа на ќерките во градинка

еМагазин - 15.09.2020

Поранешниот пратеник и министер за надворешни работи Антонио Милошоски , објави фотографија од ќерките на неговиот фејсбук-профил, на која тој им посакува среќен почеток во градинка. „Почнуваме во градинка. За почеток насмеани.

(ФОТО) Почнуваме во градинката: Антонио Милошоски им посака среќа на своите ќеркички

Женски магазин - 15.09.2020

Откако се отворија градинките, многу родители се одлучија своите деца повеќе да не ги чуваат дома. Полека, но сигурно повторно се враќаат на рутината, а помеѓу оваа група на родители беше и политичарот Антонио Милошоски, кој оваа вест ја сподели на ...

Ќерките на Милошоски, Дарија и Михаела, од денеска во градинка

Expres - 15.09.2020

„Дариа и Михаела во градинката “Гонџа” (Карпош), заедно со другарките ќе ги учат првите букви, песнички, но и тоа дека треба да го почитуваат авторитетот на учитеките. Со среќа куклички“ – сдподели на Фејсбук екс-пратеникот Антонијо Милошоски, еден ...

Стартуваше со работа градинката „Расадник“ во Кисела Вода

MakPress - 14.09.2020

Градинката „Расадник“ во Општина Кисела Вода, во која е извршена целосна обнова, денеска стартуваше со работа. Во градинката, како што соопшти Општината, со поддршка и со средства од Владата во износ од 1,6 милиони денари, поставени се нови прозорци ...

Милошоски ги пушти ќерките во градинка

Вечер - 15.09.2020

Антонијо Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ денеска ги пушти своите ќерки во градинка каде како што напиша Дариа и Михаела ќе ги учат првите букви и песнички. „ Почнуваме во градинка : ) за почеток насмеани Дариа и Михаела во градинката "Гонџа" ...

Ќерките на Милошоски од денеска почнуваат во градинка

Слободен Печат - 15.09.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави дека неговите ќерки Дариа и Михаела од денеска почнуваат да одат во градинката „Гонџа“. „Почнуваме во градинка, за почеток насмеани.

ФОТО: Антонио Милошоски ги пушти ќерките во градинка

Press24 - 15.09.2020

Ќерките на пратеникот Антонио Милошоски тргнаа во градинка, а гордиот татко тоа го соопшти објавувајќи фотографија од Дариа и Михаела на Фејсбук. Почнуваме во градинка, за почеток насмеани.

Почнуваме во градинка: Антонио Милошоски им посака среќа на своите ќеркички (ФОТО)

Курир - 15.09.2020

Откако се отворија градинките, многу родители се одлучија своите деца повеќе да не ги чуваат дома. Полека, но сигурно повторно се враќаат на рутината, а помеѓу оваа група на родители беше и политичарот Антонио Милошоски, кој оваа вест ја сподели на ...

Ќерките на Антонио Милошоски тргнаа во градинка

24Инфо - 15.09.2020

Почнуваме во градинка. За почеток насмеани. Дариа и Михаела во градинката “Гонџа” (Карпош), заедно со другарките ќе ги учат првите букви, песнички, но и тоа дека треба да го почитуваат авторитетот на учитеlките.

Антонио Милошоски ги пушти ќерките во градинка

Скопје инфо - 15.09.2020

Антонио Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ денеска ги пушти своите ќерки во градинка каде како што напиша Дариа и Михаела ќе ги учат првите букви и песнички. „Почнуваме во градинка : ) за почеток насмеани Дариа и Михаела во градинката “Гонџа” ...

Милошоски ги испрати ќерките во приватна градинка

Фактор - 15.09.2020

Антонио Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, објави дека ги испратил своите две ќерки во градинка откако попуштањето на мерките го дозволија тоа. „Почнуваме во градинка : ) за почеток насмеани.

Дете од скопска градинка позитивно на Ковид 19

Република - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со Ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална политика, дознава Сител. Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката бил ...

Дете од скопска градинка позитивно на ковид-19

+инфо - 15.09.2020

Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката бил направен и епидемиолошки надзор. Прв случај на дете заразено со ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална ...

Дете од скопска градинка позитивно на Ковид-19

Курир - 15.09.2020

Прв случај на дете од градинка позитивно на Ковид 19. Информацијата за заразено дете од скопска градинка ја потврдија и од Министерството за труд и социјална политика. Родителите позитивниот тест го добиле вчера, а утринава во градинката согласно ...

Прв случај на ДЕТЕ ОД ГРАДИНКА ПОЗИТИВНО НА КОРОНАВИРУС

Вечер - 15.09.2020

Прв случај на дете од градинка позитивно на Ковид 19. Информацијата за заразено дете од скопска градинка ја потврдија и од Министерството за труд и социјална политика. Родителите позитивниот тест го добиле вчера, а утринава во градинката согласно ...

Дете од скопска градинка позитивно на ковид 19

24Инфо - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со Ковид-19 бил забележан во скопска градинка, дознава Сител . Информацијата за Сител ја потврдија и од Министерството за труд и социјална политика. Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката ...

Позитивно на Ковид-19 дете во скопска градинка, во изолација групата во која оди

Frontline - 15.09.2020

Прв случај на дете од градинка позитивно на Ковид 19. Информацијата за заразено дете од скопска градинка ја потврдија и од Министерството за труд и социјална политика, пренесе Сител . Родителите позитивниот тест го добиле вчера, а утринава во ...

Прв случај на дете заразено со ковид-19 во скопска градинка

Локално - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална политика, дознава Сител . Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката бил ...

Дете од скопска градинка позитивно на Ковид 19

Скопје инфо - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со Ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална политика, дознава Сител . Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката бил ...

Дете од скопска градинка позитивно на Kовид 19

iPortal - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со Ковид-19 бил забележан во скопска градинка, дознава и пренесува Сител . Информацијата за Сител ја потврдија и од Министерството за труд и социјална политика.

Дете од скопска градинка позитивно на ковид-19

Нетпрес - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална политика, дознава Сител . Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката бил ...

Дете од скопска градинка заразено со коронавирус

Скопје1 - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална политика, дознава Сител . Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката бил ...

Дете од скопска градинка заразено со Ковид-19

Независен - 15.09.2020

Илустрација Прв случај на дете заразено со ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална политика, дознава Сител . Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во ...

Дете од градинката „13 Ноември“ во општина Центар позитивно на ковид-19

МКД - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со ковид-19 е забележан во скопска градинка, потврдуваат од Министерството за труд и социјална политика. Според информациите од Министерството, станува збор за дете кое било згрижено во градинката „13 Ноември" во општина ...

Дете од градинката „13 Ноември“ во општина Центар позитивно на коронавирус

Опсервер - 15.09.2020

Скопје, 15 септември 2020 () – Прв случај на дете заразено со КОВИД-19 е забележан во скопска градинка, потврдија за од Министерството за труд и социјална политика. Според информациите од Министерството, станува збор за дете кое било згрижено во ...

Дете од градинката „13 Ноември“ во општина Центар позитивно на Ковид-19

еМагазин - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со Ковид-19 е забележан во скопска градинка, потврдија од Министерството за труд и социјална политика. Според информациите од Министерството, станува збор за дете кое било згрижено во градинката „13 Ноември“ во општина ...

Дете од градинката „13-ти Ноември“ во општина Центар позитивно на коронавирус

Кајгана - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со COVID-19 е забележан во скопска градинка, потврдија за МИА од Министерството за труд и социјална политика. Според информациите од Министерството, станува збор за дете кое било згрижено во градинката „13 Ноември“ во ...

ОБНОВЕНО Дете од скопска градинка позитивно на ковид-19

+инфо - 15.09.2020

Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката бил направен и епидемиолошки надзор. Прв случај на дете заразено со ковид-19 бил забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална ...

Дете од градинката „13 Ноември“ во општина Центар позитивно на коронавирус

А1 On - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со Ковид-19 е забележан во скопска градинка, потврдија за МИА од Министерството за труд и социјална политика. Според информациите од Министерството, станува збор за дете кое било згрижено во градинката „13 Ноември“ во ...

Дете од градинката „13 Ноември“ во општина Центар позитивно на коронавирус

Либертас - 15.09.2020

– Прв случај на дете заразено со КОВИД-19 е забележан во скопска градинка, потврдија за МИА од Министерството за труд и социјална политика. Според информациите од Министерството, станува збор за дете кое било згрижено во градинката „13 Ноември“ во ...

Прв случај на дете заразено со Ковид-19 во скопска градинка

Денешен - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со коронавирусот е забележан во скопска градинка, а оваа информација ја потврди и Министерството за труд и социјална политика, дознава Сител . Позитивни на вирусот се и родителите на детето, а утрово во градинката бил ...

Дете од градинка во општина Центар, позитивно на коронавирус

4NEWS - 15.09.2020

Прв случај на дете заразено со КОВИД-19 е забележан во скопска градинка, потврдија за МИА од Министерството за труд и социјална политика. Според информациите од Министерството, станува збор за дете кое било згрижено во градинката „13 Ноември“ во ...

МТСП: Дете од скопската градинка „13 Ноември“ во Центар е позитивно на ковид

360 степени - 15.09.2020

Ова е прв ваков случај од отворањето на градинките на 9 септември Прв случај на дете заразено со ковид-19 е забележан во скопска градинка, потврдија од Министерството за труд и социјална политика за МИА.