TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Историска победа во ВАБА лигата: „Баделки“ успеаја од трета шанса

Вечер Прес - 14.10.2021

Кошаркарките на Бадел ја остварија првата победа во регионалната ВАБА лига, откако на гости славеа кај Бановичи со 70:57. Ова воедно е и историска победа на еден македонски тим во женска конкуренција во ова натпреварување, а до неа „баделки“ дојдоа ...

„Баделки“ остварија историска победа во Јадранската лига

Дерби - 13.10.2021

Кошаркарките на Бадел испишаа историја за македонската женска кошарка во регионалната ВАБА лига, откако вечерва успеаја да стигнат до прва победа во ова натпреварување. „Баделки“ ја дочекаа својата „трета среќа“ и по двата стартни порази славеа ...

Историска победа на Бадел 1862 во регионалната ВАБА лига

Слободен Печат - 13.10.2021

По двата порази на домашен терен, македонскиот женски кошаркарски клуб Бадел 1862 во својот трет настап сезонава во регионалната ВАБА лига триумфираше на гостувањето во Босна и Херцеговина кај Бановичи со резултат 57:70.

Бадел 1862 запиша историска победа во ВАБА-лигата

Gol.mk - 13.10.2021

Кошаркарките на Бадел 1862 во рамки на третото коло успеаја да дојдат до историски резултат и забележаа победа на гостувањето кај Бановичи (57-70) во рамки на регионалната ВАБА-лига. „Баделки“ се прва екипа во македонската женска кошарка кои запишаа ...

Историска победа на „баделки“ во ВАБА-лигата

Екипа - 13.10.2021

Кошаркарките на Бадел во третиот обид стигнаа до првата победа во регионалната ВАБА-лига, откако македонскиот вицепрвак заслужено славеше на гостувањето против Бановичи во БиХ со убедливи 57-70.

Историска победа на Бадел, Баскет Кам уште чека

Спортклуб - 13.10.2021

По 32 пораза во низа, македонскиот вицешампион Бадел, конечно, се израдува на триумф во ВАБА лигата. Прва жртва на нашиот тим, кој ја игра четвртата сезона во регионалното натпреварување, беше тимот на Бановичи кого како гостин го совлада како ...

Историски момент за женката македонска кошарка, Бадел запиша прва победа во Јадранската лига

Дриблинг - 13.10.2021

„Баделки“ се прва екипа во македонската женска кошарка кои запишаа триумф во оваа сениорска конкуренција од Јадранската лига. Бадел победи на гостински терен, против екипата на Бановичи 70:57.

Баделки дојдоа до првиот триумф во регионалната ВАБА лига

Курир - 13.10.2021

Кошаркарките на Бадел испишаа историја за македонската женска кошарка во регионалната ВАБА лига, откако вечерва успеаја да стигнат до прва победа во ова ...

Историска вечер за македонската женска кошарка, заслугата е на Бадел 1862

Спортманија - 13.10.2021

Прва победа на наш тим во регионалната женска јадранска лига. Екипата на Бадел 1862, вечерва ја извојува својата прва победа во регионалната ВАБА лига, и тоа е прв триумф на терен за еден македонски претставник во женската јадранска лига.

Историја: Бадел 1862 со прва победа во јадранското друштво

SportMedia - 13.10.2021

Екипата на Бадел 1862 ќе го памети денешниот ден. Македонскиот вицепрвак ја запиша првата историска поебда во јадранското друштво. Избраничките на Перо Стамески ја оправдаа улогата на фаворит против Бановиќи, на гостински терен славеа со 57-70 во ...

Баделки дојдоа до првиот триумф во регионалната ВАБА лига

Zoom - 14.10.2021

Кошаркарките на Бадел испишаа историја за македонската женска кошарка во регионалната ВАБА лига, откако вечерва успеаја да стигнат до прва победа во ова натпреварување. „Баделки“ по двата стартни порази славеа голем триумф на гостувањето во Босна и ...

Бановиќи е шансата за Бадел 1862!

SportMedia - 13.10.2021

Бадел 1861 и Кам Баскет денеска продолжуваат со мечевите од 3. коло во ВАБА-лигата. Македонскиот вицепрвак му гостува на Бановиќи, меч кој е закажан со почеток во 18 часот. По двете тешки средби на домашен терен, тренерот Перо Стамески очекуватежок ...