TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Избегал од „Идризово“, ама го уапсиле на улица

Слободен Печат - 12.07.2019

Со полициска придружба, неколку часа по апсењето бегалецот им е предаден на затворските власти во К.П.У. „Идризово“ за доиздржување на затворската казна. Вчера околу 18.30 часот на улицата „Маршал Тито“ во Тетово полициски службеници од Секторот за ...

Уапсен тетовец баран со потерница, завршил во Идризово

Република - 12.07.2019

Вчера попладне на улица „Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле Б.Е. (42) од Тетово, по кого била распишана потерница од Казнено-поправната установа „Идризово“.

Пронајден и приведен скопјанец кој се барал за издржување казна затвор

Скопје1 - 11.07.2019

На 10.07.2019 година во 21.00 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во полициска станица лицето С.П.(43) од Скопје, кој се барал за издржување казна ...

Уапсен осуденик кој се барал со потерница

24Инфо - 12.07.2019

Осуденик кој се барал за издржување на казна затвор вчера бил уапсен во Тетово. Според полицијата, вчера околу 18.30 часот на улицата Маршал Тито во Тетово, полицијата го уапсила Б.Е.(42) од Тетово, по кого била распишана потерница од ...

Приведен постар маж од Тетово кој се барал за издржување на затворска казна

Скопје1 - 10.07.2019

Вчера врз основа на судска наредба, на булевар „,Илинденска“ во Тетово полициски службеници го привеле И.В. (59) од село Џепчиште, тетовско, кој се барал за издржување на затворска казна. Тој бил предаден во Казнено-поправната установа – Затвор ...

Скопјанец уапсен во Кисела Вода, полицијата го барала за издржување казна затвор

Република - 11.07.2019

Синоќа на бул. „Борис Трајковски“ во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во полициска станица лицето С.П. (43) од Скопје, кој се барал за издржување казна затвор.

Приведен осуденик од Тетово, баран со потерница

Сител - 12.07.2019

Вчера околу 18.30 часот на улица „Маршал Тито“ во Тетово полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле Б.Е.(42) од Тетово, по кого била распишана потерница од Казнено-поправната установа „Идризово“.

Уапсен осуденик од тетовско

Press24 - 10.07.2019

Вчера во 12:30 часот, врз основа на судска наредба, на булевар „,Илинденска“ во Тетово полициски службеници го привеле 59-годишниот И.В. од село Џепчиште, тетовско, кој се барал за издржување на затворска казна.

Уапсен С.П.(43) од Скопје

Опсервер - 12.07.2019

На 10.07.2019 година во 21.00 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во полициска станица лицето С.П.(43) од Скопје, кој се барал за издржување казна ...

Во Тетово пронајдено и приведено лице кое требало да доиздржува затворската казна

Скопје1 - 12.07.2019

На 11 јули околу 18.30 часот на улица „Маршал Тито“ во Тетово полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле Б.Е.(42) од Тетово, по кого била распишана потерница од Казнено-поправната установа „Идризово“.

Приведен И.В. (59) од село Џепчиште, тетовско

Опсервер - 11.07.2019

На 09.07.2019 година во 12.30 часот, врз основа на судска наредба, на булевар „,Илинденска“ во Тетово полициски службеници го привеле И.В. (59) од село Џепчиште, тетовско, кој се барал за издржување на затворска казна.

Македонец долго ќе лежи во Идризово

Press24 - 12.07.2019

На 11 јули околу 18.30 часот на улица „Маршал Тито“ во Тетово полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле 42-годишниот Б.Е. од Тетово, по кого била распишана потерница од Казнено-поправната установа „Идризово“.

Уапсен тетовец баран со потерница

МКД - 12.07.2019

Вчера попладне на улица „Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го привеле Б.Е. (42) од Тетово, по кого била распишана потерница. „На 11 јули околу 18.30 часот на улица „Маршал Тито“ во Тетово полициски ...