TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села- Дезертерот Таравари не е председателски канидат на Алијансата,туку е марионета на ВМРО ДПМНЕ

Либертас - 29.02.2024

Зијадин Села вечерва на тв 24 ја оспори накдидатрата за председател на државата на Арбен Таравари дека е легитимно донесена од централното председателство на Алијансата на Албанците. Таква одлука нема.ако сме донеле ке бев и јас бидејки и јас сум ...

Села за ТВ 24: Стојам на ставот дека треба сами да одиме на избори и сум против самоволието во една партија

24 Вести - 29.02.2024

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во емисијата 24 анализа рече дека Таравари на дебати му признал дека на избори ќе одат сами и мојот став беше ист додека не се случи тоа дезертерство.

Села за ТВ 24: Да ја шверцуваш партијата за нечии интереси не му наликува на човек кој се нарекува претседател на ...

24 Вести - 29.02.2024

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во емисијата 24 анализа рече дека ќе се разјаснат многу работи во следниот период. - Делот кој раководел во името на Таравари е веќе минато. Се договориме со Таравари дека на изборите Алијанса оди сама и после ...

Села за ТВ 24: Таравари се користи како марионета на ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 29.02.2024

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во емисијата 24 анализа рече дека се случи дезертерство на претседателот на партијата и негово самоволие. Таравари излезе за кандидат за претседател на државата и вели дека Алијанса ја водел кој стигнал, а не ...

Бакиу во „Вин-Вин“: Ако ДУИ навистина сакаше Албанец за претседател, слободно можеше да го поддржи Таравари

Телма - 29.02.2024

Мора да се направи разлика меѓу Албанци и ДУИ-зирање на работите. Камелеонските ставови на ДУИ се директно поврзани со претседател на државата, истакна Башким Бакиу, шеф на изборниот штаб на кандидатот за претседател на албанската опозиција, Арбен ...

Села не се потпишал за Османи, го обвини Таравари за „дезертерство“ и дека е „марионета“ на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 29.02.2024

Целта е преку повлекување на ваков политички потег, ВМРО-ДПМНЕ по можност да оствари голема победа на претседателски избори, за да тоа се одрази на парламентарните избори. Во случајот, бившиот претседател на АА само се користи како марионета во ...

Таравари имал понуда од Ахмети да биде првиот премиер Албанец: За мене ќе беше најдобро да се договорам, но ќе ги ...

360 степени - 29.02.2024

„Ми нудеа што сакам – да бидам и прв албански премиер и кандидат од ДУИ и од Алијанса, и пратеник и бројки од пратеници и градоначалници, но идејата не ми беше таа. За мене лично најдобро ќе беше да се договорам со господинот Ахмети, меѓутоа ќе имав ...

Таравари: И за ВМРО-ДПМНЕ и за СДСМ сме посакуван коалициски партнер

Сител - 29.02.2024

Претседателскиот кандидат на албанската опозиција Арбен Таравари смета дека на претстојните избори опозицијата во албанскиот кампус има реална шанса да ја победи партијата на Али Ахмети, со оглед на тоа што ДУИ предолго е дел од власта.

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Таравари за „Слободен печат“: Ахмети ми понуди да бидам прв Албанец премиер

Слободен Печат - 29.02.2024

Нашата цел ќе биде граѓанинот, а не етничката заедница, иако не сакам да бидам дволичен – главниот таргет ни е албанскиот етникум. Меѓутоа јас очекувам огромна подршка искрено и од Турци и од Роми, од Бошњаци и од други етнички заедници и од ...

Таравари: Радо би се видел со Зијадин Села по изборите

Frontline - 29.02.2024

Со Зијадин Села не сум се видел неколку недели, но радо би се видел веднаш после избори, бидејќи не сме имале некое големо недоразбирање, тој мислеше дека треба да одиме сами, јас мислев дека треба да се обидеме со опозицијата да ја донесеме ...

Албанци и црнци. Таравари и Обама

Н.Македонија - 28.02.2024

Веќе вторпат по ред, драг читателу, ти ја одлагам најавената триделна колумна „Фалсификатот како грчко чудо“. Нема повеќе. Што да правиме кога нашиот Македонец од Стагира, ставен и тој во „грчка вреќа“, точно го дефинирал човекот како „политичко ...

Таравари: Радо би се видел со Села, не сме имале некое големо недоразбирање по изборите

Либертас - 29.02.2024

Со Зијадин Села не сум се видел неколку недели, но радо би се видел веднаш после избори, бидејќи не сме имале некое големо недоразбирање, тој мислеше дека треба да одиме сами, јас мислев дека треба да се обидеме со опозицијата да ја донесеме ...

Таравари радо би се видел со Зијадин Села, ама по изборите

24Инфо - 29.02.2024

Со Зијадин Села не сум се видел неколку недели, но радо би се видел веднаш после избори, бидејќи не сме имале некое големо недоразбирање, тој мислеше дека треба да одиме сами, јас мислев дека треба да се обидеме со опозицијата да ја донесеме ...

И ЗА ВМРО-ДПМНЕ И ЗА СДСМ СМЕ ПОСАКУВАН КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕР Опозицијата во албанскиот кампус има шанси да ја победи ДУИ, ...

+инфо - 29.02.2024

Таравари во интервју за „Слободен печат“ посочува дека на изборите главен таргет им е албанскиот етникум, но напоменува дека очекува огромна поддршка и од Турци, Роми, Бошњаци, Македонци и други етнички заедници.

Таравари: Опозицијата во албанскиот кампус има шанса да ја победи ДУИ, и за ВМРО-ДПМНЕ и за СДСМ сме посакуван ...

365 - 29.02.2024

Претседателскиот кандидат на албанската опозиција Арбен Таравари смета дека на претстојните избори опозицијата во албанскиот кампус има реална шанса да ја победи партијата на Али Ахмети, со оглед на тоа што ДУИ предолго е дел од власта.

Таравари: И за ВМРО-ДПМНЕ и за СДСМ сме посакуван коалициски партнер

Локално - 29.02.2024

Претседателскиот кандидат на албанската опозиција Арбен Таравари смета дека на претстојните избори опозицијата во албанскиот кампус има реална шанса да ја победи партијата на Али Ахмети, со оглед на тоа што ДУИ предолго е дел од власта.

Таравари: Радо би се видел со Зијадин Села по изборите

Centar - 29.02.2024

Со Зијадин Села не сум се видел неколку недели, но радо би се видел веднаш после избори, бидејќи не сме имале некое големо недоразбирање, тој мислеше дека треба да одиме сами, јас мислев дека треба да се обидеме со опозицијата да ја донесеме ...

Таравари: Радо би се видел со Зијадин Села по изборите

Бриф - 29.02.2024

Со Зијадин Села не сум се видел неколку недели, но радо би се видел веднаш после избори, бидејќи не сме имале некое големо недоразбирање, тој мислеше дека треба да одиме сами, јас мислев дека треба да се обидеме со опозицијата да ја донесеме ...

Таравари: Радо би се видел со Зијадин Села по изборите

Вести плус - 29.02.2024

Со Зијадин Села не сум се видел неколку недели, но радо би се видел веднаш после избори, бидејќи не сме имале некое големо недоразбирање, тој мислеше дека треба да одиме сами, јас мислев дека треба да се обидеме со опозицијата да ја донесеме ...

Таравари имал понуда од Ахмети да биде првиот премиер Албанец

Денешен - 29.02.2024

„Ми нудеа што сакам – да бидам и прв албански премиер и кандидат од ДУИ и од Алијанса, и пратеник и бројки од пратеници и градоначалници, но идејата не ми беше таа. За мене лично најдобро ќе беше да се договорам со господинот Ахмети, меѓутоа ќе имав ...

Таравари: Сите ме сакаат за партнер, и ВМРО, и СДСМ

Press24 - 29.02.2024

Претседателскиот кандидат на албанската опозиција Арбен Таравари смета дека на претстојните избори опозицијата во албанскиот кампус има реална шанса да ја победи партијата на Али Ахмети, со оглед на тоа што ДУИ предолго е дел од власта.

Таравари: Опозицијата во албанскиот кампус има шанса да ја победи ДУИ

MakPress - 29.02.2024

Претседателскиот кандидат на албанската опозиција Арбен Таравари смета дека на претстојните избори опозицијата во албанскиот кампус има реална шанса да ја победи партијата на Али Ахмети, со оглед на тоа што ДУИ предолго е дел од власта.

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Бизнис Вести - 29.02.2024

Зијадин Села од Алијанса за Албанците (АА) вечерва повтори дека според него, партијата треба сама да настапи на претстојните избори. Како што истакна во гостување на „24 Анализа“, Арбен Таравари работи на уништување на АА и се користи како марионета ...