TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

24 Вести - 17.06.2018

Со сите демократски и правни средства ќе се спротиставиме на срамната капитулација што денеска ни ја сервираа, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од денешниот протест во Битола.

Мицкоски: Ќе дојде ден кога ќе одговараат

Deutsche Welle - 17.06.2018

Потпишувањето на договорот за решавање на спорот за името, според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е „срамна капитулација“. Христијан Мицкоски, зборувајќи на протестот во Битола, порача дека на денот кога ВМРО-ДПМНЕ одбележува 28 години од ...

Мицковски му овозможи мирно потпишување на капитулацијата на Заев

Пулс24 - 17.06.2018

Да, да добро го читате насловот. Мицковски денеска му овозможи мирно потпишување на капитулацијата на Заев во Преспа. Додека од грчка страна имаше молотови коктели и солзавец, на наша страна се си беше идилично мирно.

Јас и по цена на животот нема да го прифатам капитулантското дело на Заев, рече Мицкоски на протестот против договорот ...

Сакам да кажам - 17.06.2018

Ова е капитулантска Влада, а Зоран Заев е Баронот Минхаузен, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкиски, на денешниот протест во Битола организиран против потпишувањето на договорот со Грција за промена на името.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа договорот ова е предавство и капитулација

Канал5 - 17.06.2018

Протести во Грција, протест организиран од опозиционата ВМРО-ДПМНЕ во Битола. ВМРО-ДПМНЕ и натаму останува на ставот дека овој договор е капитулантски и дека со него се погазува интегритетот на државата и идентитетот на Македонците.

Мицкоски од Битола: Додека Заев седи насмеан, го тапкаат по рамо и ужива во тие пет минути слава, историјата ќе суди

Фокус - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот собир во Битола против промената на името истакна дека тој го слуша гласот на народот. „Го слушам гласот на народот, а тие викаат поведете ме.

Мицкоски од Битола: Заев да падне, за Македонија да се издигне, тоа е целта

Макфакс - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на протестот во Битола и им порача на граѓаните дека на 28 годишнината од партијата за жал Македонија е зафатена од силен ураган. „На овој ден сите бевте на тој историски состанок кога се формираше ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Додека Заев се слика, јужниве слават

А1 On - 17.06.2018

Додека Заев се слика, јужниве слават, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот протестен марш во Битола. Тој рече дека и покрај беспарицата и невработеноста, лошите услови во здравството и обраозванието, Македонија се соочи ...

Мицкоски за договорот со Грција: Ќе дојде денот кога ќе одговараат пред законите и пред народот

Стандард - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски: ,,Ќе дојде денот, ќе ,,куцне“ часот кога ќе одговараат пред овој народ“

AKO - 17.06.2018

,,Заев со Договорот го измени идентитетот, ја издиша Македонија, ова е срамна капитуалација“-рече Христијан Мицкоски. Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија, од митингот во Битола против Договорот за името со Грција, ...

„Јас Христијан Мицкоски никогаш, по ниту една цена, макар таа чинела и живот нема да го поддржам ова капитулантско ...

Курир - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ е застаната цврсто на нозе, чекори, ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства на оваа капитулација која што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на нашата земја.

Со крвта во бронзата врежани се нивните дела: Мицкоски им се поклони на борците за независна Македонија (ФОТО)

Република - 17.06.2018

По моќниот говор што го одржа пред повеќе од 20.000 симпатизери, членови, но и поддржувачи наполитиките на ВМРО-ДПМНЕ, кои дојдоа од цела Македонија да му се спротивстават на потпишувањето на капитулантскиот договор меѓу Македонија и Грција, ...

ФОТО: Мицкоски пречекан со еуфорија од илјадници граѓани, обединувачки и решителен говор пред битолчани

Курир - 17.06.2018

Решителен и обединувачки, вака политичките аналитичари го оценуваат говорот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес во Битола. Според проценките, Мицкоски во Битола беше пречекан од околу 20 илјади граѓани кои се собраа денеска на ...

Мицкоски: Македонија е зафатена од силен ураган со име и презиме, Зоран Заев

Курир - 17.06.2018

Иако одбележуваме 28 години од ВМРО-ДПМНЕ и 125 години ВМРО, ние не славиме, ова не е прослава зашто околностите се загрижувачки, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на протестниот марш во Битола против промена на името.

Дали Мицковски ќе биде херојски соучесник во предавството на Македонија?

Пулс24 - 16.06.2018

Поминува речиси една недела од кога Зоран Заев во својство на претседател на Владата на Република Македонија обзнани дека името ќе биде променето во Северна Македонија за севкупна употреба, со сите идентитетски додавки и дообјаснувања.

Мицкoски: Македонија е зафатена од силен ураган со име и презиме Зоран Заев

Фактор - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ и натаму останува на ставот дека договорoт со Грција е капитулантски и дека со него се погазува интегритетот на државата и идентитетот на Македонците. Лидерот Христијан Мицкоски, зборувајќи на протестот во Битола, порача дека на денот ...

Мицковски: Нашето име е Македонија

Алсат-М - 17.06.2018

Во тек е протестот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, организиран против промената на името на Република Македонија. На присутните им се обрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, кој оцени дека договорот што утворо се потпиша меѓу владите на ...

Мицкоски од Битола: Се соочуваме со предавство и капитулација (Фото)

1tv - 17.06.2018

Почна протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ против договорот со Грција за спорот со името, предводен од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Мицкоски на денешниот собир во Битола против промената на името истакна дека тој го слуша гласот на народот.

Мицкоски од Битола: Заев да падне за Македонија да се издигне

МКД - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на протестот во Битола и им порача на граѓаните дека на 28 годишнината од партијата за жал Македонија е зафатена од силен ураган. „На овој ден сите бевте на тој историски состанок кога се формираше ...

Христијан Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното име

Локално - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Јас Христијан Мицкоски, макар и по цена на животот, нема да го поддржам ова капитулантско дело на Заев

Република - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ е застаната цврсто на нозе, чекори, ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства на оваа капитулација која што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на нашата земја.

Мицкоски: Македонија е нашето име кое се изговара со особена чест и достоинство

МК News - 17.06.2018

Македонија е нашето име кое се изговара со особена чест и достоинство, со внимание со гордост во срцата, и силна енергија. Со посебно чувство и почит. Нашето име е големо, затоа што тоа е она што сме, и секогаш сме биле и ќе продолжиме да бидеме ...

ВМРО обединува во заедничкиот порив за слобода и своја држава

Република - 17.06.2018

ВМРО го носи заветот на генерации и генерации Македонци за независност, слобода и своја држава. Тие генерации корави и цврсти Македонци за оваа своја цел, неретко плаќале со највисоката цена, своите животи, но и тогаш сметале дека тоа е премалку за ...

Македонија е зафатена од ураганот Заев, имаме работа со човек кој потпиша договор за капитулација

Република - 17.06.2018

– Македонија е зафатена од силен ураган со име и презиме Зоран Заев. Кампањата кои тие ја спроведоа е да бидете пасивизирани, да покажете дека сте незаинтересирани и да си кажете сите се исти.

Мицкоски: Ќе дојде ден кога ќе одговараат

Либертас - 17.06.2018

Потпишувањето на договорот за решавање на спорот за името, според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е „срамна капитулација“. Христијан Мицкоски, зборувајќи на протестот во Битола, порача дека на денот кога ВМРО-ДПМНЕ одбележува 28 години од ...

Мицкоски од протестот вo Битола: Заев да падне, за да се издигне Македонија

+инфо - 17.06.2018

Мицкоски порача дека нема да поддржи промена на Устав. акако што рече, ќе дојде време кога ќе се одговара за оваа капитулација што ја сервираа на земјата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од говорницата на протестот организиран во Битола по ...

Мицкоски од Битола: Заев да падне за Македонија да се издигне, тоа е целта

Слободен Печат - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на протестот во Битола и им порача на граѓаните дека на 28 годишнината од партијата за жал Македонија е зафатена од силен ураган. „На овој ден сите бевте на тој историски состанок кога се формираше ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав со цел промена на уставното име

Press24 - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски: Никогаш, па макар и по цена на животот, нема да го поддржам ова капитулантско дело на Заев

Поглед - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ е застаната цврсто на нозе, чекори, ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства на оваа капитулација која што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на нашата земја.

Мицкоски: Македонија се соочува со предавство и капитулација

Н.Македонија - 17.06.2018

Со крст, на кој пишуваше дека на денешен ден е погребана Република Македонија и молитва на свештеници од битолската епархија, почна протестниот марш на ВМРО ДПМНЕ во Битола. Колоната, на чие чело беше лидерот на партијата, Христијан Мицкоски својот ...

Мицковски: Заев се слика, јужните слават - не престанувајте да го употребувате името Македонија

Press24 - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски се обрати пред присутните на протстот против договорот за името во Битола. - „На овој ден сите бевте на тој историски состанок кога се формираше партијата, дел од целокупната македонска јавност беше со ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на уставното име

Р.С.Европа - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротивстави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот, а со цел промена на ...

Мицкоски: И по цена на живот нема да го прифатам договорот

Независен - 17.06.2018

Додека македонската и грчката делегација, како и високите претставници на Европската унија и на Обединетите нации, ручаа во Отешево по потпишувањето на договорот за името во Псарадес (Нивици), ВМРО-ДПМНЕ протестираше во Битола.

Протест со елементи на предизборна кампања во Битола

Фактор - 17.06.2018

На протестите во Битола, демонстрантите извикуваат дека не го даваат името по потпишаниот договор во Преспа. Тие пеат патриотски песни а некои од нив носат транспаренти со крст што симулира дека ја погребуваат Северна Македонија.

Христијан Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното име

Канал5 - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски: Заев да падне – за Македонија да се издигне

Вечер - 17.06.2018

-Заев со договорот го измени идентитетот, ја издиша Македонија, ова е срамна капитулација. Решението е комплетно спротивно на државните и националните интереси на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи уставни измени за промена на ...

ВМРО-ДПМНЕ роденденот го прослави со протест против договорот, Мицкоски повтори дека нема да подржат уставни измени

еМагазин - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Мицкоски од Битола: Заев да падне за Македонија да се издигне, тоа е целта

Точка - 17.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на протестот во Битола и им порача на граѓаните дека на 28 годишнината од партијата за жал Македонија е зафатена од силен ураган. Според него ова што денеска се случи е срамна капитулација на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства

Телма - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Шеталиште - 17.06.2018

Во Битола се одржа протестен марш на опозициската ВМРО-ДПМНЕ против потпишувањето на договорот со Грција за решавање на долгогодишниот спор со името. Маршот го предводeше претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Христијан Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното име

ТВ21 - 17.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави со сите демократски и правни средства на капитулацијата што денеска ни ја сервираа и сите обиди за деградирање на суверенитетот на нашата земја. ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Устав, а со цел промена на уставното ...