TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пике: Мурињо беше една од причините за заминувањето на Пеп од Барселона

Gol.mk - 14.05.2022

Жозе Мурињо успеа да освои неколку титули со Реал Мадрид и постави рекорди кои и денес стојат во шпанскиот шампионат. Доаѓањето на португалскиот тренер донесе и разгорување на ривалството со Барселона, која во тие години ја предводеше Пеп Гвардиола.

Пике: Мурињо ги уништи односите меѓу шпанските играчи

Sport M - 13.05.2022

Жерар Пике раскажа за времето кога Жозе Мурињо беше тренер на Реал Мадрид . Дефанзивецот на Барселона објасни дека Португалецот бил причина за прекин на односите меѓу каталонските фудбалери и нивните колеги од Реал.

Пријател на Меси го нападна Пике: Ти си лажен, злобен, ужасен, завиден и лош!

СуперСпорт - 13.05.2022

Шпанскиот дефанзивец Жерар Пике повторно е критикуван поради неговиот однос со аргентинскиот фудбалер Лионел Меси. Во текот на 13-годишната соработка во Барселона, Меси и Пике развија и пријателски однос, а ситуацијата се смени лани кога ...

Пике: Мурињо го уништи фудбалот, за малку ќе ја уништеше и репрезентацијата на Шпанија!

SportMedia - 13.05.2022

Познато е дека најголемото светско дерби на клупско ниво е она меѓу Реал Мадрид и Барселона. Посебно „жешко“ беше во времето кога Жозе Мурињо беше стратег на “кралевите“. “ Специјалниот“ обично губеше од Барса во тие мечеви, но секогаш приредуваше ...

Пријателот на Меси го нападна Пике: Толку си лажен, ужасен, злобен, завидлив и лош!

Sport M - 13.05.2022

Шпанскиот дефанзивец Жерар Пике повторно е на удар на критики поради врската со Лионел Меси. Овој пат беше многу остро нападнат од пријател на Меси од Аргентина. Во текот на 13-те години заедничко играње за Барселона, Жерар Пике и Лионел Меси имаа ...

Пике: Мурињо ги уништи односите меѓу фудбалерите на Реал и Барса

TopSport - 13.05.2022

Жерар Пике вели дека престојот на Жозе Мурињо на клупата на Реал Мадрид придонесол за значително неединство меѓу шпанските репрезентативци на Реал и на Барселона. По освојувањето на тројната титула со Интер, Португалецот седна на клупата на Реал во ...

Чави подготвува екстра засилувања за следната сезона за да има многу посилна Барселона

Спортманија - 13.05.2022

За Барселона завршува една разочарувачка сезона без освоен трофеј, но каталонскиот гигант веќе се подготвува за следната сезона. Тренерот Чави Ернандес има потполна доверба од челниците на клубот и според најавите, се подготвува голем „шопинг“ во ...

Пике: Плачев кога Меси си заминa од Барселона, тој беше како Господ…

Дерби - 13.05.2022

Лионел Меси пред почетокот на оваа сезона беше принуден да си замине од Барселона и тоа поради лошата финансиска состојба на клубот. Се беше подготвено за нов договор, но во последен момент клубот не доби зелено светло од Ла Лига и мораше да се ...

Пике „контра“ Барселона: Суперлигата би го уништила фудбалот

МакФудбал - 13.05.2022

Еден од капитените на Барселона, Жерар Пике, јавно се спротивстави на идејата за Суперлигата која го подели фудбалскиот свет изминатава година. Иако многу клубови се повлекоа по обидот за формирање на „друштвото на богатите“, три клуба сè уште се ...

Пике „прекрши“ и донесе одлука кога ќе ја заврши кариерата

Спортклуб - 13.05.2022

Жерар Пике има двегодишен договор со Барселона, но се шпекулираше дека би можел да ја заврши кариерата и на крајот од оваа сезона. Пике оваа сезона имаше многу проблеми со повреди и нема да игра до крајот на сезоната.

Чави побарал седум засилувања од раководството

Спортски - 13.05.2022

После една разочарувачка сезона без трофеј, Барселона веќе почна да се спрема за наредната сезона и сигурно ќе има големи промени во тимот. Тренерот Чави сака да направи свој проект, на многу фудбалери ќе им биде отворена излезната врата, а побарал ...

Пике со критики за Барселона: Супер лигата е погрешен потег

Дерби - 13.05.2022

Жерард Пике често ги истакнува своите искрени ставови за многу фудбалски прашања, а во своето последно јавно излагање, го нападнал и својот клуб Барселона. Причина е проектот Супер лига, кој според дефанзивецот е погрешен потег.

Пике го крена гласот против Суперлигата

TopSport - 13.05.2022

Еден од капитените на Барселона, Жерар Пике, јавно се спротивстави на идејата за Суперлигата, која во изминатите 12 месеци го подели фудбалскиот свет. Суперлигата или „Лигата на богатите“, како што сите ја нарекуваа, пропадна за неполни 24 часа.

Пике донесе одлука кога ќе стави крај на кариерата!

SportMedia - 13.05.2022

Жерард Пике со Барселона има договор уште две години, но веќе на големо почна да се шпекулира дека на крајот на оваа сезона ќе ја заврши кариерата. Оваа сезона имаше доста проблеми со повредите, нема да игра до крајот на сезоната.

Чави ја откри својата најголема летна желба

Sport M - 13.05.2022

И Барселона ова лето чека на играчки промени. Ќе биде раздвижено според првите најави од Каталонија, а тренерот на тимот од Ноу Камп легендарниот Чави на раководството на клубот му ја кажал најголемата желба во летниот преоден рок.

„Мурињо ги убедите играчите на Реал дека ние ги мразиме“

Спортклуб - 13.05.2022

Легендата на Барселона, Жерард Пике откри каква била ситуацијата во шпанската репрезентација пред една деценија, кога тренер на Реал беше Жозе Мурињо. Љубителите на фудбалот и навивачите на двата клуба го паметат тој период кога речиси секое дерби ...

Чави ја откри најголемата летна желба

SportMedia - 13.05.2022

И Барселона е еден од оние тимови кои ова лето ќе претрпат играчки промени. Тренерот Чави Хернандез веќе ги известил челниците на каталонскиот гигант околу неговите желби за време на преодниот рок кој доаѓа.

Пике го крена гласот против Суперлигата

Макфакс - 13.05.2022

Еден од капитените на Барселона, Жерар Пике, јавно се спротивстави на идејата за Суперлигата, која во изминатите 12 месеци го подели фудбалскиот свет. Суперлигата или „Лигата на богатите“, како што сите ја нарекуваа, пропадна за неполни 24 часа.

Пике го крена гласот против Суперлигата

Точка - 13.05.2022

Еден од капитените на Барселона, Жерард Пике, јавно се спротивстави на идејата за Суперлигата, која во изминатите 12 месеци го подели фудбалскиот свет. Суперлигата или „Лигата на богатите“, како што сите ја нарекуваа, пропадна за неполни 24 часа.

Чави ја откри својата најголема летна желба

Спортклуб - 13.05.2022

И Барселона ова лето ја чекаат играчки промени. Ќе биде раздвижено според првите најави од Каталонија, а најголемата желба до раководството на клубот во летниот преоден рок ја изразил и тренерот на тимот од Ноу Камп легендарниот Чави.

Пике: Плачев кога Меси си заминa од Барселона, тој беше како Господ…

Точка - 13.05.2022

Лионел Меси пред почетокот на оваа сезона беше принуден да си замине од Барселона и тоа поради лошата финансиска состојба на клубот. Се беше подготвено за нов договор, но во последен момент клубот не доби зелено светло од Ла Лига и мораше да се ...

Пике: Мурињо ги уништи односите меѓу фудбалерите на Реал и Барса

Макфакс - 13.05.2022

Жерар Пике вели дека престојот на Жозе Мурињо на клупата на Реал Мадрид придонесол за значително неединство меѓу шпанските репрезентативци на Реал и на Барселона. По освојувањето на тројната титула со Интер, Португалецот седна на клупата на Реал во ...