TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бошњаковски: Средствата за изградба на делницата Демир Капија – Смоквица се дел од постоечкиот заем

Алсат-М - 12.10.2017

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски тврди дека 850 илјади евра кои ќе бидат дадени за дополнителниот надзор на изградбата на делницата Демир Капија – Смоквица која е дел од автопатот кон Грција, не се нови пари од буџетот.

ВМРО-ДПМНЕ реагира за унапредување полицајци во Гевгелија и за автопатот Демир Капија – Смоквица

Мета - 12.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на две прес-конференции го обвини владејачкиот СДСМ дека е во паника и за партиски интереси деградира и унапредува полицајци, како и дека намерно не го пуштил во употреба автопатот Демир Капија – Смоквица, иако бил готов.

(ВИДЕО) Јовановски: Владата на СДС на веќе завршен автопат кој се чека да се пушти во употреба прави анекс на договор ...

А1 On - 12.10.2017

„Владата на СДС на веќе завршен автопат кој се чека да се пушти во употреба прави анекс на договор со подизведувачите кој чини 850 илјади евра, пари кој ќе бидат платени од државниот буџет.

Бошњаковски: Парите за надзор на автопатот Демир Капија – Смоквица не се дополнителни, туку однапред обезбедени

Телевизија Нова - 12.10.2017

850 илјади евра, пари кои треба да се потрошат за Надзор на автопатот Демир Капија – Смоквица не се дополнителни средства, туку во рамки на постоечкиот Заем, изјави денеска портпаролот на Влада Миле Бошњаковски, на новинарско прашање.

Владата тврди дека со парите од постоечкиот заем ќе го доврши автопатот Демир Капија - Смоквица

Вечер - 12.10.2017

Портпаролот на владата Миле Бошнаковски потврдува дека парите за завршување на овие активности се од веќе постоечките. Во март 2018 година ќе се возиме по новата автопатска делница Демир Капија - Смоквица на Коридор 10, бидејќи на предлог на ...

Демир Капија – Смоквица ќе биде готов до март наредната година

Слободен Печат - 12.10.2017

Ќе се продолжи и рокот за времетраењето на договорот за надзор, а според првичните пресметки за надзорот се потребни 850.000 евра. Ниту автопатот Демир Капија – Смоквица нема да биде комплетиран во претходно утврдениот временски рок.

Бошњаковски: Парите за дополнителен надзор на Демир Капија-Смоквица не се нови трошоци

Newsroom - 12.10.2017

Тие 850 илјади евра кои ќе бидат дадени за дополнителниот надзор на изградбата на делницата Демир Капија – Смоквица која е дел од автопатот кон Грција, не се нови пари од буџетот, тврди владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

ВМРО-ДПМНЕ реагира за унапредување полицајци во Гевгелија и за автопатот Демир Капија – Смоквица

Либертас - 12.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на две прес-конференции го обвини владејачкиот СДСМ дека е во паника и за партиски интереси деградира и унапредува полицајци, како и дека намерно не го пуштил во употреба автопатот Демир Капија – Смоквица, иако бил готов.

Јовановски: Владата на СДС на веќе завршен автопат кој се чека да се пушти во употреба прави анекс на договор со ...

Курир - 12.10.2017

Јовановски посочува дека со ова се врши директна злоупотреба на парите на граѓаните и отвора сомнеж за тежок криминал кои СДС, Заев и Сугаревски свесно сакаат да го направат. -Погледнете ја оваа снимка каде што директно покажува дека автопатот Демир ...

Нови 850 илјади евра за доизградба на патот Демир Капија - Смоквица

24 Вести - 11.10.2017

Автопатот Демир Капија - Смоквица треба да биде завршен до март 2018 година откако владата го продолжи рокот за негова изградба. Првично предвидениот рок беше ноември годинава. Продолжувањето на рокот за уште 4 месеци ќе направи трошок од 850 илјади ...

Иреални сказни од реалниот живот: Кредитот од „Жутите“ поволен – буџетот преполовен!?

Либертас - 11.10.2017

Номиналниот шеф на нашата држава, Иванов, го искористи отворањето на Меѓународната конференција за Кина и земјите од Центарална и Источна Европа: “Улогата на човечкиот капитал во иницијативата Еден појас, еден пат“, на која имаше обраќање, со еден ...

Ново одложување на пуштањето во употреба на автопатот Демир Капија – Смоквица

Build - 12.10.2017

Иако беше најавено дека ќе биде пуштен во употреба до ноември годинава, македонската влада повторно го одложи крајниот рок за довршување на автопатот Демир Капија – Смоквица. На предлог на Министерството за транспорт и врски, македонската влада се ...

Автопатот Демир Капија-Смоквица е готов, но ќе се отвори дури догодина

Алфа - 11.10.2017

Фантастични 850 илјади евра ќе чини само дополнителниот надзор на изградбата на автопатската делница Демир Капија – Смоквица. Откако се пролонгираше рокот и за автопатот Миладиновци – Штип, вчера Владата одлучи дека ќе се потпишува анекс и на ...

Јовановски: СДС прави анекс-договор од 850.000 евра на веќе завршен автопат

Макфакс - 12.10.2017

Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција ја обвини владејачката партија дека прави штетни анекс-договори и дека намерно го одолговлекува пуштањето во употреба на автопатот Демир Капија–Смоквица.

Владата ќе потроши нови 850.000 евра за готовиот автопат Демир Капија- Смоквица, а нема да има никакви градежни работи

Курир - 12.10.2017

Фантастични 850 илјади евра ќе чини само дополнителниот надзор на изградбата на автопатската делница Демир Капија – Смоквица. Откако се пролонгираше рокот и за автопатот Миладиновци – Штип, завчера Владата одлучи дека ќе се потпишува анекс и на ...

Јовановски: СДС прави штетен анекс-договор од 850 илјади евра на веќе готов автопат

Фокус - 12.10.2017

Владејачката партија прави штетни анекс-договори и намерно го одолговлекува пуштањето во употреба на автопатот Демир Капија–Смоквица, истакна денеска Крсто Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ. „Владата на СДС на веќе завршен автопат, кој се чека да се пушти во ...

Корупциски скандал: Анекс од 850.000 евра за изградениот автопат Демир Капија- Смоквица, а нема да има никакви градежни ...

Република - 12.10.2017

Продолжувањето на рокот за уште 4 месеци за готовиот автопат Демир Капија – Смоквица ќе направи трошок од 850 илјади евра, пари кои ќе треба да се платат за дополнителниот надзор. Владата предводена од Зоран Заев и СДСМ не го пушта автопатот во ...

Јовановски: СДС прави анекс-договор од 850.000 евра на веќе завршен автопат

Точка - 12.10.2017

Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција ја обвини владејачката партија дека прави штетни анекс-договори и дека намерно го одолговлекува пуштањето во употреба на автопатот Демир Капија–Смоквица.

Владата ќе потроши нови 850.000 евра за готовиот автопат Демир Капија – Смоквица, без да има никакви градежни работи

Нетпрес - 12.10.2017

Продолжувањето на рокот за уште 4 месеци за готовиот автопат Демир Капија – Смоквица ќе направи трошок од 850 илјади евра, пари кои ќе треба да се платат за дополнителниот надзор. Владата предводена од Зоран Заев и СДСМ не го пушта автопатот во ...

Јовановски: СДС прави анекс-договор од 850.000 евра на веќе завршен автопат

Sky - 12.10.2017

Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција ја обвини владејачката партија дека прави штетни анекс-договори и дека намерно го одолговлекува пуштањето во употреба на автопатот Демир Капија–Смоквица.