TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пиоли ќе добие отказ ако Милан не се пласира во ЛШ

TopSport - 31.01.2023

Актуелниот шампион Милан влезе во голема резултатска криза, а тоа се одразува и на позицијата на Стефано Пиоли во клубот. Тренерот на „росонерите“ засега има поддршка од раководството, но медиумите во Италија најавуваат дека сигурно нема да биде ...

Гатузо покажа класа и се одјави од Валенсија како голем џентлмен (Видео)

Дерби - 31.01.2023

Џенаро Гатузо вчера седна на маса со водечките луѓе на Валенсија за да ја решава својата иднина во првиот тим, а по кризниот состанок се излезе со соопштение дека двете страни срдечно и пријателски се договориле за прекин на соработката.

Легенда на Реал се нуди да го замени Гатузо во Валенсија: Не се плашам од ништо (Видео)

Дерби - 31.01.2023

Валенсија полека се претвора во шпанска ноќна мора за сите фудбалски тренери кои пристигнуваат во овој клуб, бидејќи во последните осум години беа сменети дури 10 тренери на „Месталја“. Последниот во низата е Џенаро Гатузо, откако ужасните изданија ...

Пиоли ќе добие отказ, ако Милан не се пласира во ЛШ

МакФудбал - 31.01.2023

Голема криза го тресе Милан. Шампионот на Италија доживеа дебакл од Сасуоло на „Сан Сиро“ и моментно се наоѓа на петтата позиција на табелата во Серија А. Алармот е вклучен. Раководството на клубот не е задоволно, но поддршката за Стефано Пиоли и ...

Гатузо: Со Валенсија достојно се разделивме

Курир - 31.01.2023

Џенаро Гатузо го коментираше неговото заминување од функцијата тренер на Валенсија. Вчера беше објавено дека 45-годишниот фудбалски стручњак ја напуштил Валенсија поради конфликт со управата на клубот.

Легендарниот Кемпес искрено распали по разделбата меѓу Валенсија и Гатузо

Дерби - 31.01.2023

Џенаро Гатузо по поразот од Валјадолид порача дека тимот мора напорно да работи за да излезе од тешката ситуација и да се справи со кризата во која влезе, па при враќањето во Валенсија, имаше и тензична средба со навивачите на клубот кои на крајот ...

Валенсија го отпушти Гатузо

Курир - 31.01.2023

Италијанецот Џенаро Гатузо повеќе не е тренер на Валенсија, потврдија од клубот од Местаља. По 18 кола „Лилјаците“ се на 14. место со 20 бодови и имаат само бод повеќе од Кадиз кој е во зоната за испаѓање „Валенсија соопштува дека клубот и тренерот ...

Валенсија се „раздели“ со Џенаро Гатузо

Макфакс - 30.01.2023

Џенаро Гатузо веќе не е тренер на Валенсија, потврдија од шпанскиот клуб, по долгиот состанок на италијанскиот тренер со претседателот на клубот, Лахјун Чен, во кој уште еднаш Гатузо се пожалил на слабата поддршка со засилувања, поради што ...

Валенсија се „раздели“ со Џенаро Гатузо

MTM - 31.01.2023

Џенаро Гатузо веќе не е тренер на Валенсија, потврдија од шпанскиот клуб, по долгиот состанок на италијанскиот тренер со претседателот на клубот, Лахјун Чен, во кој уште еднаш Гатузо се пожалил на слабата поддршка со засилувања, поради што ...

Легендарниот Кемпес искрено распали по разделбата меѓу Валенсија и Гатузо

Точка - 31.01.2023

Џенаро Гатузо по поразот од Валјадолид порача дека тимот мора напорно да работи за да излезе од тешката ситуација и да се справи со кризата во која влезе, па при враќањето во Валенсија, имаше и тензична средба со навивачите на клубот кои на крајот ...

Легенда на Реал се нуди да го замени Гатузо во Валенсија: Не се плашам од ништо

Точка - 31.01.2023

Валенсија полека се претвора во шпанска ноќна мора за сите фудбалски тренери кои пристигнуваат во овој клуб, бидејќи во последните осум години беа сменети дури 10 тренери на „Месталја“. Последниот во низата е Џенаро Гатузо, откако ужасните изданија ...

Гатузо: Со Валенсија достојно се разделивме

Опсервер - 31.01.2023

Џенаро Гатузо го коментираше неговото заминување од функцијата тренер на Валенсија. Вчера беше објавено дека 45-годишниот фудбалски стручњак ја напуштил Валенсија поради конфликт со управата на клубот.

Гатузо: Со Валенсија достојно се разделивме

Во Центар - 31.01.2023

Џенаро Гатузо го коментираше неговото заминување од функцијата тренер на Валенсија. Вчера беше објавено дека 45-годишниот фудбалски стручњак ја напуштил Валенсија поради конфликт со управата на клубот.

Гатузо: Со Валенсија достојно се разделивме

OhridNews - 31.01.2023

Џенаро Гатузо го коментираше неговото заминување од функцијата тренер на Валенсија. Вчера беше објавено дека 45-годишниот фудбалски стручњак ја напуштил Валенсија поради конфликт со управата на клубот.

Пиоли ќе добие отказ ако Милан не се пласира во ЛШ

Макфакс - 31.01.2023

Актуелниот шампион Милан влезе во голема резултатска криза, а тоа се одразува и на позицијата на Стефано Пиоли во клубот. Тренерот на „росонерите“ засега има поддршка од раководството, но медиумите во Италија најавуваат дека сигурно нема да биде ...

Пиоли ќе добие отказ ако Милан не се пласира во ЛШ

Точка - 31.01.2023

Актуелниот шампион Милан влезе во голема резултатска криза, а тоа се одразува и на позицијата на Стефано Пиоли во клубот. Тренерот на „росонерите“ засега има поддршка од раководството, но медиумите во Италија најавуваат дека сигурно нема да биде ...

Гатузо: Со Валенсија достојно се разделивме

MakPress - 01.02.2023

Џенаро Гатузо го коментираше неговото заминување од функцијата тренер на Валенсија. Вчера беше објавено дека 45-годишниот фудбалски стручњак ја напуштил Валенсија поради конфликт со управата на клубот.