TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УХМР најавува минусни температури и снег, а Попоски вели „доаѓа арктичка бура“

Скопје инфо - 23.11.2023

Од УХМР најавија драстичен пат на температиурите, a најави за арктичка снежна бура има и од метеорологот Славчо Попоски. УХМР објави метео предупредување за студен бран во кој се најавува драстична промена на временската прогноза.

Потврдена метео информација, подгответе се викендов за снежна бура, претпријатијата за одржување патишта да бидат ...

Порта - 22.11.2023

Ни остануваат уште два дена да уживаме во релативно пријатното и релативно суво време. Веќе за време на овој викенд спуштањето на поларниот воздух од Арктикот кон нашите краишта ќе придонесе за формирање на силен снежен циклон над Средоземјето, па ...

И СЛАВЧО СО АПЕЛ ДО „МАКЕДОНИЈА ПАТ“: Надлежните да се подготват, „Македонија пат“ да не бидат повторно изненадени

Фактор - 22.11.2023

Откако веќе неколку дена метеорологот Славчо Попоски најавува интензивни врнежи од снег, денес излезе и со апел до надлежните институции за навремено да се подготват за снегжните врнежи. „ До каде сме, кога ќе се направиме Сахара поради лажното ...

ЛОКАЛНО ЌЕ НАВРНЕ ПОЛОВИНА МЕТАР СНЕГ! Еве што покажуваат најновите нумерички модели за Македонија

Фактор - 22.11.2023

Метеорологот Славчо Попоски постојано ја информира јавност аза наглата временска промена што доаѓа за време на претстојниот викенд. „ Најново ажурирање на нумеричките модели: Тие само го потврдуваат длабокиот снежен циклон кој ќе прави многу ...

„Македонија пат да не бидат повторно изненадени“, алармира Попоски: Снежниот бран викендов доаѓа во Македонија!

Вечер Прес - 22.11.2023

Откако веќе неколку дена метеорологот Славчо Попоски најавува интензивни врнежи од снег, денес излезе и со апел до надлежните институции за навремено да се подготват за снегжните врнежи. „До каде сме, кога ќе се направиме Сахара поради лажното ...

ЛОКАЛНО ЌЕ НАВРНЕ ПОЛОВИНА МЕТАР СНЕГ! Еве што покажуваат најновите нумерички модели за Македонија

Женски магазин - 22.11.2023

Метеорологот Славчо Попоски постојано ја информира јавност аза наглата временска промена што доаѓа за време на претстојниот викенд. „ Најново ажурирање на нумеричките модели: Тие само го потврдуваат длабокиот снежен циклон кој ќе прави многу ...

„СНЕЖНА АРКТИЧКА БОМБА ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА, ПОДГОТВЕТЕ СЕ!“ Славчо повторно апелира, најавува снег и во Скопје

Фактор - 23.11.2023

Не стивнуваат предупредувањата од метеорологот Славчо Попоски, кој веќе неколку дена информира за временската состојба што што доаѓа за време на претстојниот викенд. „ Ни остануваат уште два дена да уживаме во релативно пријатното и релативно суво ...

Подгответе се за пола метар снег и силен ветер: Еве што ја очекува Македонија

Мастило - 23.11.2023

Популарниот метеоролог Славчо Попоски најавува драстична промена на времето за претстојниот викенд. Тој на социјалните мрежи, каде што ужива огромна популарност, ја сподели најновата прогноза.