TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во моментов нема основ за постапка против Павле Богоевски, кажа Талат Џафери

Сакам да кажам - 16.05.2019

Претседателот на Собрание Талат Џафери вели дека во овој момент нема основ за каква било постапка, откако пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска најави дека нејзината пратеничка група ќе покрене иницијатива Собранието за одземање на мандатот ...

Обвинителството и полицијата ЗАТЕЧЕНИ од случајот Богоевски

Слободен Печат - 16.05.2019

Од надлежните се чека да се изјаснат дали ќе се бара само таксистот кој го снимал пратеникот, или ќе се бара и негова одговорност. Пратеникот Павле Богоевски не дава одговор на прашањето како ќе одговори на сите повици за негова оставка од ...

Џафери: Собранието нема основ да постапува за Павле Богоевски

+инфо - 16.05.2019

„Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, секогаш кога според Уставот и Деловникот на Сoбранието е должен да постапува, презема конкретни иницијативи и мерки кои се во согласност со неговата надлежност.

Џафери: Собранието нема основа за постапка против Богоевски

А1 On - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во надлежност на Собранието, информираат од кабинетот на спикерот Џафери.

Собранието нема да поведе постапка против Павле Богоевски

Слободен Печат - 16.05.2019

Во овој момент, нема основа за каква било постапка, информираат од кабинетот на Талат Џафери. Од кабинетот на претедателот на Собранието, Талат Џафери, соопштуваат дека не постои основа за да се отвори постапка против пратеникот Павле Богоевски, во ...

Џафери: Нема основ за постапка во Собранието за случајот со Павле Богоевски

1tv - 16.05.2019

По бурните реакции на социјалните мрежи за нелегалната снимка со гласот на пратеникот Павле Богоевски, новинарите побараа одговор и од кабинетот на првиот човек на законодавниот дом, Талат Џафери.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

24 Вести - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери смета дека Собранието нема основа за постапка против Богоевски

Макфакс - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во надлежност на Собранието. Од кабинетот на Џафери велат дека собранискиот спикер очекува надлежните институции да го расчистат ...

Џафери не гледа основ за постапка против Богоевски – само купувал забранети супстанци

Република - 16.05.2019

Се огласи Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери за случајот со пратеникот Павле Богоевски. Оттаму велат дека ќе се водат според Уставот и Деловникот но оти во овој момент нема основ за било каква постапка.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

Сител - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери смета дека Собранието нема основа за постапка против Богоевски

Точка - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во надлежност на Собранието. Од кабинетот на Џафери велат дека собранискиот спикер очекува надлежните институции да го расчистат ...

Кабинетот на Џафери за Павле Богоевски: Во овој момент нема основ за каква било постапка

PressingTV - 16.05.2019

Се огласи Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери за случајот со пратеникот Павле Богоевски. Оттаму велат дека ќе се водат според Уставот и Деловникот, но оти во овој момент нема основ за било каква постапка.

Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции, вели Џафери

Фокус - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери смета дека Собранието нема основа за постапка против Богоевски

Н.Македонија - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во надлежност на Собранието. Од кабинетот на Џафери велат дека собранискиот спикер очекува надлежните институции да го расчистат ...

Џафери: Нема основ за постапка во Собранието за случајот со Павле Богоевски

Либертас - 16.05.2019

По бурните реакции на социјалните мрежи за нелегалната снимка со гласот на пратеникот Павле Богоевски, новинарите побараа одговор и од кабинетот на првиот човек на законодавниот дом, Талат Џафери.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

Канал5 - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Талат не го дава Павле, силен притисок на јавноста за одговорност и оставка

Магазин - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во надлежност на Собранието. Од кабинетот на Џафери велат дека собранискиот спикер очекува надлежните институции да го расчистат ...

Џафери: Нема основ за постапка против Богоевски

Независен - 16.05.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери вели дека нема основ за каква и да е постапка против пратеникот Павле Богоевски по скандалот со снимката на која се слуша како тој наводно набавувал масло од канабис.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски

Локално - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери: Нема основ за постапка во Собранието за случајот со Павле Богоевски

iPortal - 16.05.2019

По бурните реакции на социјалните мрежи за нелегалната снимка со гласот на пратеникот Павле Богоевски, новинарите побараа одговор и од кабинетот на првиот човек на законодавниот дом, Талат Џафери.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

24Инфо - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Собранието нема да постапи по случајот со Павле

Курир - 16.05.2019

Кабинетот на Талат Џаери смета дека во случајот со аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува дрога, нема основ за покренување постапка. Иако граѓаните, меѓу кои и истакнати активисти, новинари и адвокати, го осудија чинот на ...

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

ММС - 16.05.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери: Нема основ за постапка против Богоевски

Нетпрес - 16.05.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери вели дека нема основ за каква и да е постапка против пратеникот Павле Богоевски по скандалот со снимката на која се слуша како тој наводно набавувал масло од канабис.

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

Опсервер - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Талат Џафери: Случајот со аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува дрога, нема основ за покренување ...

Скопје инфо - 16.05.2019

Кабинетот на Талат Џаери смета дека во случајот со аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува дрога, нема основ за покренување постапка. Иако граѓаните, меѓу кои и истакнати активисти, новинари и адвокати, го осудија чинот на ...

Џафери: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски, надлежни се други институции

Нова ТВ - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Џафери контра Владата: Нема основ Собранието да постапува за Богоевски

Press24 - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

Собранието и Владата се прогласија за ненадлежни во случајот Павле Богоевски, на ред истражните органи

еМагазин - 16.05.2019

Претседателот на Собранието Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да покрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

СЛУЧАЈ КОКАИН: Владата бара Собранието да расчисти, а спикерот Џафери вели немал основ да постапува за пратеникот Павле ...

Денешен - 16.05.2019

Собранискиот спикер Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да покрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и очекува ефикасно постапување на надлежните институции за целосно расчистување на случајот.

СДСМ бара истрага за ,,бомбата“ за Богоевски, додека за одговорноста на пратеникот оставаат на неговата лична совест

AKO - 16.05.2019

Владејачката СДСМ бара надлежните институции да го истражат случајот со објавувањето на тајно снимениот разговор на пратеникот Павле Богоевски и објавувањето на тој разговор на социјалните мрежи.