TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САМОСА: Традиционално индиско јадење кое е магија на секој залак

Попара - 29.02.2024

Потребно е: 8 кори 3 варени компири 1 чаша моркови исечени на коцки 1 чаша грашок 1 кромид, исечкан на коцки 1 лажичка кари половина лажичка ким сол бибер Подготовка: На малку масло пропржете го кромидот, грашокот и морковот додека не омекнат.

САМОСА: Традиционално индиско јадење кое е магија на секој залак

365 - 29.02.2024

Потребно е: 8 кори 3 варени компири 1 чаша моркови исечени на коцки 1 чаша грашок 1 кромид, исечкан на коцки 1 лажичка кари половина лажичка ким сол бибер Подготовка: На малку масло пропржете го кромидот, грашокот и морковот додека не омекнат.

Самоса: Традиционално индиско јадење кое е магија на секој залак

Вистина.мк - 01.03.2024

Потребно е: 8 кори 3 варени компири 1 чаша моркови исечени на коцки 1 чаша грашок 1 кромид, исечкан на коцки 1 лажичка кари половина лажичка ким сол бибер Подготовка: На малку масло пропржете го кромидот, грашокот и морковот додека не омекнат.