TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mercedes-AMG C63: Четири цилиндри се доволни за статус „најсилен“ (ВИДЕО)

Канал5 - 22.09.2022

Оние кои некогаш се запрашале што се добива кога ќе се спојат најмоќниот дволитарски мотор и електричната енергија, одговорот е Mercedes-AMG C63 S E Performance. Токму така, зад името што некогаш го носеше моќниот V8, сега се крие дволитарски ...

Електрични 204 КС заменуваат четири цилиндри во Mercedes-AMG C 63

Automedia - 22.09.2022

Најсилниот Mercedes C-Class повеќе нема мотор V8, но затоа има техника од формула 1 и повеќе моќ од кога било досега. Mercedes-AMG C 63 спринтува до темпо сто за 3,4 секунди. Ако тоа е добро за Mercedes – AMG, тогаш е добро за сите.

Mercedes го претстави новиот AMG C63 S со plug-in хибриден погон

Авто Плус - 22.09.2022

Новиот Mercedes-AMG C63 S Е Performanсe пристигнува со неколку новитети, но најзначаен е менувањето на V8 за четирицилиндричен агрегат Новиот Mercedes-AMG C63 S E Performance со невообичаено мал, но исклучително моќен мотор.

Крај за моторот V8: Mercedes го претстави хибридот C63 S E Performance

Кајгана - 22.09.2022

Mercedes-AMG конечно и официјално го претстави сосема новиот спортски C63, а иако неговиот мотор е половина од стариот C63, на новиот модел нема да му недостасуваат исклучителни перформанси бидејќи комбинацијата на електрични и бензински мотори ...

Новиот Mercedes-AMG C 63 SE Performance: четири цилиндри за статус најмоќен / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 22.09.2022

Новата генерација на Mercedes C-класа пристигнува само со мотори со четири цилиндри, а тоа секако има влијание не само на „жешката“ модификација со ознаката AMG C 43, туку и на топ верзијата, традиционално означената C 63 Долго време, овој индекс не ...

Mercedes-Benz планира да гради ветерна електрана

Порта 3 - 22.09.2022

Германскиот производител на автомобили Mercedes-Benz, планира да гради ветерна електрана на својата тест патека во Папенбург во северна Германија, чија моќност ќе надминува 100 MW. Таа ветерна електрана би покривала повеќе од 15% од годишните ...

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C63 го заменува моќниот V8 со 4-цилиндерски хибрид со 680 коњски сили!

CARClub - 21.09.2022

Пристапот кај новиот Mercedes-AMG C63 S E Peformance е радикално поинаков – нема веќе голем V8, туку на негово место доаѓа моќен и ефикасен хибриден погон кој комбинира 2-литарски турбо-бензинец со моќен електромотор.