TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Предраг Самарџиски – МВП на колото во АБА-2 лигата

Gol.mk - 15.03.2019

Кошаркарот на МЗТ Скопје, Предраг Самарџиски, е прогласен за МВП на последното коло од лигашкиот дел во регионалната АБА-2 лига. Центарот имаше одлична партија против Спарс Сараево, па со вкупно 39 индекс-поени се најде на првото место на листата на ...

МЗТ Скопје убедлив против Спарс пред плејофот дуелот

МКД - 14.03.2019

МЗТ Скопје со 93:77 го победи Спарс од Сараево во последното коло од лигашкиот дел, токму овој противник е и тимот со кој македонскиот претставник ќе игра во полуфиналето од плејофот. МЗТ Скопје токму со Спарс со кој ќе играат во плејофот го заврши ...

Победа за загревање пред плејофот: МЗТ убедлив против Спарс

Телма - 14.03.2019

МЗТ Скопје со победа против Спарс Сараево од 93-77 го заврши регуларниот дел од сезоната во АБА2-лигата. Овој дуел беше само увертира на она што следува во плејофот, бидејќи токму овие два тима ќе играат меѓусебе во полуфиналето.

ВИДЕО: Минути за уживање – како Самарџиски си поигра со Спарс!

Gol.mk - 14.03.2019

Екипата на МЗТ Скопје извојува убедлива победа над Спарс како најава за меѓусебната пресметка во полуфиналето на АБА2 лигата. Македонскиот вицешампион во последниот натпревар од регуларниот дел на регионалното натпреварување со 93-77 го декласира ...

МЗТ Скопје подобар од сараевски Спарс во меч од АБА-2 лигата

Сител - 14.03.2019

МЗТ Скопје Аеродром со победа го заокружи лигашкиот дел во АБА.2 конкуренцијата Македонскиот вице-првак, МЗТ Скопје пред своите симпатизери во Јане Сандански во меч од последното коло, го совлада сараевски Спарс убедливо со 93-77.

Самарџиски како Шекил: МЗТ го растури Спарс пред дуелот во плејофот! (ФОТО)

Sport 1 - 14.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје со победа го завршија регуларниот дел од сезоната во АБА2-лигата, откако попладнево, на домашен терен, без поголеми проблеми го совладаа десеткуваниот тим на Спарс (93-77), кој во Скопје допатува без четворицата најдобри ...

Кочов претпазлив: И во убедливиот триумф се уверивме колку опасна екипа е Спарс!

Sport 1 - 14.03.2019

За секој спортист најтешко е да се одигра натпревар во кој резултатот воопшто не е важен, поради што тренерот на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов, имаше тешка задача да ги мотивира своите избраниците пред вечерашниот дуел со Спарс, последен од регуларниот ...

МЗТ го декласира Спарс како најава за плеј-офот во втората АБА-лига!

Gol.mk - 14.03.2019

Македонскиот кошаркарски вицепрвак МЗТ Скопје со победа го заврши лигашкиот дел во АБА-2 лигата и во Скопје, на домашен терен, со убедливи -.- славеше над екипата на Спарс Сараево. Токму Спарс ќе биде ривал на „металците“ во плеј-офот, а ...

Кочов: Направивме еден добар „тренинг“ пред плеј-офот со Спарс

Gol.mk - 14.03.2019

Македонскиот кошаркарски вицепрвак МЗТ Скопје го заврши лигашкиот дел со победа. Славеше над директниот ривал во плеј-офот, Спарс Сарајево, а тренерот Ѓорѓи Кочов истакна дека победата е на страната на аеродромци, во еден меч кој бил без голем набој ...

МЗТ лесно против десеткуваниот Спарс, како загревање за вистинската битка во плеј-офот

Екипа - 14.03.2019

Кошаркарките на МЗТ Скопје Аеродром стигнаа до лесна победа од 93-77 против босански Спарс во последниот натпревар од регуларниот дел во АБА 2 лигата. Гостите од Сараево во Скопје допатуваа со десеткуван состав со оглед на тоа што дуелот немаше ...

МЗТ го растури Спарс во последниот меч од регуларниот дел во АБА2 лигата

Дерби - 14.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со убедлива победа над Спарс Сараево од 93-77 го заврши основниот дел во АБА2 лигата. Македонскиот вицешампион не дозволи никакво изненадување пред своите гледачи против тимот кој е нивен противник во полуфиналето ...

МЗТ ја прекина победничката серија на сараевските Спарс (видео)

TopSport - 14.03.2019

Во последниот меч од регуларната сезона од АБА втората лига, македонскиот вице-шампион МЗТ Скопје Аеродром стигнаа до 93:77 (24:23, 21:17, 23:20, 25:17) победа над Сараево спарс во најава на нивниот полуфинален дуел од плеј-офот.

Фановите никако да се мотивираат, празна сала за МЗТ Скопје (ФОТО)

SportMedia - 14.03.2019

Се чини не беше доволен триумфот над Работнички во градското дерби за побројна публика против Спарс во рамките на последното коло од регуларниот дел во АБА2-лигата. Онаа мала еуфорија по освојувањето на салата „Градски парк“ брзо помина, а доказ за ...

Победа за „плеј-оф“ најава: МЗТ го доби Спарс

SportMedia - 14.03.2019

МЗТ Скопје Аеродром славеше со 93:77 над Спарс во последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во АБА2. Босанскиот тим, кој е противник на „штрковите“ и во полуфиналето од плеј-офот, кој стартува следната среда, настапи некомплетен на овој ...

КОЧОВ: Добар „тренинг“ во пресрет на „плеј-офот“

SportMedia - 14.03.2019

МЗТ Скопје со победа го заврши регуларниот дел од сезоната во АБА2, но факт е дека мечот со Спарс немаше никакво резултатско значење, а и ривалот го потврди тоа бидејќи допатува некомплетен во Скопје.

МЗТ Скопје си одигра чесно, Спарс нека му ја мисли дали е дебаклот реален

Basketball - 14.03.2019

Македонскиот вицешампион со убедлива победа го заврши лигашкиот дел од АБА 2 натпреварувањето. Во последното коло убедливо го совлада тимот со кој ќе се сретне во полуфиналето и преку кој ќе бара барем бараж за враќање во регионалната елита.

Рутинска победа на МЗТ Скопје против Спарс во АБА 2

1tv - 14.03.2019

Кошаркарите на Мзт Скопје Аеродром со победа над Спарс од 93:77 го завршија регуларниот дел од АБА 2 лигата. Металците без поголеми проблеми одговорија на денешниот предизвик против тим кој во Скопје допатува без неколкумина стандардни играчи.

Самарџиски МВП на колото во АБА 2

Basketball - 14.03.2019

МЗТ Скопје ќе има огромно засилување за завршницата од сезоната во која ќе се бори на три фронта и во која не е дозволен кикс. Периодот на адаптација помина, Предраг Самарџиски игра се подобро и по изданието против Работнички во домашното првенство, ...

Кочов: Сакаме успешен крај на регуларниот дел од сезоната на АБА2

Gol.mk - 14.03.2019

Македонскиот вицешампион МЗТ Скопје денес го игра својот последен натпревар од регуларниот дел во АБА2 лигата. Во салата „Јане Сандански“ ќе гостува тимот на Спарс, а Ѓорѓи Кочов вели дека иако овој дуел нема резултатско значање, посакува МЗТ ...

Кочов: Мечот нема значење, но ние имаме обврска да победиме

SportMedia - 14.03.2019

МЗТ Скопје денеска (17 часот) на домашен терен го пречекува Спарс во рамките на последното коло од регуларниот дел од сезоната. Оваа средба во СЦ„Јане Сандански“ ќе биде загревање за плеј-пресметката која стартува на 20 овој месец, но во Сараево, ...

АБА 2: МЗТ Скопје го преслуша Спарс

AKO - 14.03.2019

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром со лесна и убедлива победа го завршија регуларниот дел од сезоната во АБА2-лигата, откако попладнево, на домашен терен, го совладаа тимот на Спарс (93-77).

Лесна победа за МЗТ Скопје против Спарс

Вечер - 14.03.2019

Македонскиот кошаркарски вицешампион, екипата на МЗТ Скопје, забележа убедлива победа (93:77) против босански Спарс во последното коло од регуларниот дел во АБА 2 лигата. Гостите од Сараево во Скопје допатуваа со десеткуван состав со оглед на тоа ...

МЗТ ја прекина победничката серија на сараевските Спарс (видео)

Макфакс - 14.03.2019

Во последниот меч од регуларната сезона од АБА втората лига, македонскиот вице-шампион МЗТ Скопје Аеродром стигнаа до 93:77 (24:23, 21:17, 23:20, 25:17) победа над Сараево спарс во најава на нивниот полуфинален дуел од плеј-офот.