TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ханси Флик со неверојатни бројки стана најдобар во историјата на Баерн

Gol.mk - 30.05.2020

Баерн Минхен во декември се спремаше за проблематичен период и навикнување на нов тренер и нови методи, кога беше отпуштен Нико Ковач. Како привремена опција се наметна асистентот Ханси Флик, кој подоцна ги убеди челниците да добие перманентен ...

Флик го надмина Гвардиола и оствари историски рекорд во Бундеслигата (Фото)

Дерби - 30.05.2020

Пеп Гвардиола постсави нови стандарди во Баерн Минхен и Бундеслигата со својата етапа во клубот, а иако многумина сметаа дека негвоите рекорди ќе траат многу долго, фантастичниот Ханси Флик веќе урна еден навистина уникатен резултат.

Страшен почеток, Ханси Флик најдобар во историјата на Баерн!

Спортклуб - 30.05.2020

Веројатно ретко кој веруваше дека Ханси Флик за кратко време ќе стане најуспешниот тренер на Баерн на почетокот од својот престој во овој клуб. Ханси Флик во првите 25 меча на клупата на Баерн во Бундеслигата забележа победа на 22 меча, што е ...

Страшниот учинок го натера Баерн да му го промени презимето на Левандовски (Фото)

Дерби - 30.05.2020

Роберт Левандовски не застанува да постигнува погодоци во дресот на Баерн Минхен, а со денешните два на натпреварот против Фортуна Дизелдорф, напаѓачот стигна до навистина импозантен учинок.

Нереални бројки: Флик од привремено решение стана најдобар тренер во историјата на Баерн!

Sport 1 - 30.05.2020

Кога го сменија Нико Ковач од тренер на Баерн Минхен, најтрофејниот германски клуб објави дека Ханси Флик е само привремен кормилар додека бараат долгорочно решение, ама актуелниот тренер не само што успеа да ги оправда очекувањата туку со денешната ...

Голгетерска експлозија на „баварците“, Фортуна настрада на „Алијанц Арената“ (видео)

OhridNews - 30.05.2020

Фудбалерите на Баерн Минхен запишаа нови три бодови на табелата во Бундес лигата победувајќи го составот на Фортуна Диселдорф со убедливи 5-0 (3-0). „Баварците“ фаворитската улога ја оправдаа по само 45 минути игра во кои постигнаа три погодоци.

Баерн делува навистина моќно: Баварците изрежираа спектакуларна акција, Левандовски стана „штикла“ мајстор (Видео)

Дерби - 30.05.2020

Баерн Минхен продолжи со супериорните изданија во Бундеслигата, а оваа вечер тоа на своја кожа го почувствува и тимот на Фортуна Дизелдорф кој уште на стартот беше осуден на пропаст. Баварците тргнаа фуриозно на „Алијанц арена“ и само прашање на ...

Како МАШИНА: ЛеванГОЛски урива рекорди, му го сменија и презимето!

SportMedia - 30.05.2020

Лесно му е на Баерн Минхен кога во своите редови го има Роберт Левандовски. Полската ГОЛ – МАШИНА во дресот на баварците вечерва во два наврати ја затресе мрежата на Фортуна. Супер Лева просто урива рекорди.

Овој Баерн е од ДРУГА ПЛАНЕТА: Преслушана и Фортуна со 5:0… (ВИДЕО)

SportMedia - 30.05.2020

Нема што, овој Баерн Минхен мора да е од некоја друга планета. Како ли играат момците на тренерот Ханс-Дитер Флик? Фантастично, моќно, ги „торпедрираат“ своите ривали. Па така вечерва, во рамките на 29.

(ВИДЕО) „Петарда“ на Баерн против Фортуна за двоцифрена предност на табелата

Спортклуб - 30.05.2020

Баерн во последниот саботен меч од 29. коло од германската Бундеслига ја пречека и ја декласираше Фортуна Дизелдорф со 5:0. Баерн по враќањето на Бундеслигата ги забележа сите четири победи, а мрежата на Баварците беше затресена само во мечот со ...

ВИДЕО: Баерн со „петка“ за Дизелдорф, ЛеванГОЛски чекори кон историја

Gol.mk - 30.05.2020

Баерн Минхен покажа зошто е лидер во Бундеслигата и на домашен терен ја декласира Фортуна Дизелдорф (5-0) во рамки на 29. коло од германскиот фудбалски шампионат. „Баварците“ ја оправдаа фаворитската улога, а овој натпревар мина во знакот на Роберт ...

Левандовски погоди против сите 18 екипи од Бундеслигата, Баерн со пет гола во мрежата на Фортуна (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.05.2020

Роберт Левандовски може да се пофали дека ги тресел мрежите на сите 18 екипи кои оваа сезона се дел од Бундеслигата откако конечн опогоди против Фортуна Дизелдорф во победата на Баерн Минхен од 5-0.

Баерн Минхен гази кон нова титула: Баварците ја уништија Фортуна (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.05.2020

Најтрофејниот германски клуб Баерн Минхен безмилосно ја прегази Фортуна Диселдорф за да го продолжи спринтот кон нова шампионска титула, па денеска со 5-0 славеше на својата „Алијанц Арена“ за да избега барем привремено на 10 бода со меч повеќе во ...

Ова не е Бундеслига, туку Баернлига! (видео)

TopSport - 30.05.2020

Баерн Минхен направи уште еден огромен чекор кон нов трофеј од Бундеслигата, откако со 5:0 го декласираше Фортуна Диселдорф на „Алијанц арената“ во меч во кој уште еднаш својата класа ја покажа Роберт Левандовски.

Баварците знае каков ѕвер имаат: Баерн урнебесно му го смени презимето на Левандовски (ФОТО)

Sport 1 - 30.05.2020

Послката машина за голови Роберт Левандовски денеска даде два од петте гола за Баерн Минхен во триумфот против Фортуна Диселдорф со 5-0, по што Баварците направија нов исчекор кон титулата, а Полјакот се запиша во историјата.

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен Печат - 30.05.2020

Актуелниот шампион во Бундеслигата, Баерн Минхен, направи уште еден голем чекор кон одбрана на трофејот со убедливиот триумф од 5:0 над Фортуна Дизелдорф. Баварците на пет кола до крајот на сезоната имаат 10 бода повеќе во однос на второпласираната ...

ВИДЕО: Дали Барселона ќе го врати од позајмица по оваа грешка?!

Sport M - 30.05.2020

Жан Пјер Тодибо од Барселона како позајмен игра во германскиот тим Шалке. Во попладневниот меч неговиот тим загуби на домашен терен од Вердер Бремен со 1:0. Директен виновник за поразот и голот е токму тој.

Баерн со „петарда“ до „плус десет“ пред Борусија

Екипа - 30.05.2020

Баерн Минхен делува моќно во походот по нов трофеј во Бундес-лигата откако избраниците на тренерот Флик попладнево ја совладаа Фортуна Дизелдорф со 5-0, зголемувајќи ја предноста во однос на второпласираната Борусија Дортмунд на десет бода ...

Левандовски дал гол против секој противник во Бундеслигата, Баерн му го смени презмето

Спортклуб - 30.05.2020

Роберт Левандовски е еден од најдобрите напаѓачи на светот, а тоа го докажува секоја недела. Тоа беше случајот и денеска против Фортуна Дизелдорф. Полјакот успеа да постигне два гола, но со првиот направи нешто со што ретко кој може да се пофали.

ВИДЕО: Во Германија не е интересно, Баерн Минхен нема конкуренција, ја наполни мрежата на противникот

Sport M - 30.05.2020

Баерн Минхен славеше со 5:0 во дуелот со Фортуна Дизелдорф, па по 29 одиграни кола има 10 бодови предност во однос на најголемиот и единствениот конкурент за титулата Борусија Дортмунд, која има и меч помалку.

Левандовски најефикасен во најдобрите пет лиги во Европа

Опсервер - 30.05.2020

Минхен, 30 мај 2020 () – Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, постигна два погодока на вечерашниот натпреварот од Бундес лига од 29-то коло против Фортуна (5:0). Благодарение на овие голови, Полјакот стана лидер по ефикасност во Топ 5 лиги ...

ВИДЕО: Баерн Минхен моќен и сигурен против Фортуна, Левандовски со мини мајсторија

Дриблинг - 30.05.2020

Фудбалерите на Баерн Минхен се изборија за убедлива победа на домашен терен од 5:0 против Фортуна Диселдорф во 28 коло од Бундес лигата. Првото полувреме донесе три гола, но вистинската магија пристигна во вториот дел кога Левандовски реализираше за ...

ВИДЕО: Магија на Левандовски – со петица даде гол за паметење во Бундес!

Gol.mk - 30.05.2020

Роберт Левандовски важи за еден од најдобрите напаѓачи во фудбалот, а дека игра во убиствена форма, тоа го потврди на дуелот против Фортуна Дизелдорф , новата „жртва“ во Бундеслигата. Посебно добар беше голот на Полјакот во 50.

Талентот на Барса го глумеше Роналдињо на средина на теренот, па беше изваден уште на полувреме (Видео)

Дерби - 30.05.2020

Жан Пјер Тодибо беше доста споменуван во јавноста во изминативе неколку дена, особено откако се појави шпекулација дека Карло Анчелоти е сериозно заинтересиран да го купи од Барселона. Шалке 04 очигледно нема да биде финансиски моќен да ја исплати ...

Левандовски го скрши „малерот“, сега им дал голови на сите бундеслигаши (видео)

TopSport - 30.05.2020

Баерн Минхен по првото полувреме против Фортуна Диселдорф има очекувано 3:0 водство, а полскиот голгетер Роберт Левандовски, конечно, може да ги пречкрта и Диселдорф на листата на бундеслигашки противници на кои им нема постигнато гол. Во 43.

„Падна“ и Фортуна: Нема клуб во Германија што успеал да го запре Левандовски (видео)

Екипа - 30.05.2020

Роберт Левандовски со години наназад е кошмар за дефанзивците во фудбалска Германија, а полскиот ас комплетираше фантастичен успех на денешниот дуел меѓу Баерн Минхен и Фортуна Дизелдорф. Тој беше стрелец на третиот погодок за баварскиот гигант, со ...

ВИДЕО: Баерн без милост против Фортуна, демонстрација на квалитет без публика

Дриблинг - 30.05.2020

Со головите на Павард, Левандвоски и со автоголот на Јоргенсен, Баерн Минхен води со 3:0 по првото полувреме против Фортуна Диселдорф во натпревар од 29 коло од Бундес лигата. Ако другите имаа проблем за потврда на предноста на домашниот терен, ова ...

ВИДЕО: Шалке како уште да е во карантин, Вердер ја продлабочи кризата на „кралско сините“

Gol.mk - 30.05.2020

Фудбалерите на Шалке 04 повторно ги разочараа своите фанови и запишаа нов неуспех во Бундеслигата, откако не извојуваа победа ниту во четвртиот натпревар откако Бундеслигата им се врати на натпреварите.

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен Печат - 30.05.2020

Седумкратниот германски шампион и еден од најпознатите тимови во Бундеслигата, Шалке продолжува со катастрофалните резултати по паузата од коронавирусот. Шалке во четирите натпревари по двомесечната пауза, доживеа четири порази и полека се лизга кон ...

ВИДЕО: Нова победа на Херта на Лабадија, златни гостински три бода за Ајнтрахт

Gol.mk - 30.05.2020

Берлинска Херта е вистински хит оваа пролет во Бундеслигата и во четири одиграни кола не знае за пораз. Екипата на Бруно Лабадија запиша и трета победа во три недели, откако попладнево во рамките од 29.

Волфсбург изненаден и поразен од Ајнтрахт

Сител - 30.05.2020

Во најефикасниот натпревар одигран попладнево во Бундес лигата екипата на Ајнтрахт како гостин го победи Волфсбург со 2-1. Гостите од Франкфурт поведоа во првото полувреме со голот на Португалецот, Андре Силва од пенал во 27-та минута.

Битенкорт со магичен гол ја зголеми мизеријата на Шалке (видео)

TopSport - 30.05.2020

Мизеријата на германскиот гигант Шалке продолжи и во саботата, откако Вердер Бремен, клуб за кој се мислеше дека е дефинитивно отпишан во борбата за опстанок, стигна до 1:0 победа, оставајќи го клубот од Гелзенкирхен со дури 11 меча без победа! Ова ...

ФОТО: Баерн Минхен со најдобрите против Фортуна, нова шанса за евро гол од Кимих

Дриблинг - 30.05.2020

Без калкулации и промени, тренерот на Баерн Минехн, Флик одлучи да ги постави најдобрите 11 против Фортуна Диселдорф во денешната пресметка од 29 коло од Бундес лигата. Левандовски е во нападот а помош ќе добие од Гнабри, Коман и Милер.

Шалке тоне по корона-паузата

Екипа - 30.05.2020

Шалке продолжува со катастрофалните резултати по паузата поради коронавирусот, откако тимот од Гелзенкирхен во четвртиот меч го претрпе четвртиот пораз, овојпат на домашен терен од Вердер со 0-1.

БУНДЕСЛИГА: Шалке си реди порази, честа на домашните ја одбрани Херта

SportMedia - 30.05.2020

Попладнево се одиграа четири натпревари од 29. коло од Бундеслигата, а на три триумфираа гостите, додека на еден домашните. Херта ја одбрани честа на домашните екипи и со 2:0 го совлада Аугзбург.

Бундес лига: Нов пораз на Шалке, гостински победи на Хофенхајм и Ајнтрахт (видео)

OhridNews - 30.05.2020

Екипата на Шалке ниту во четвртиот обид од рестартот на сезона во Бундес лигата не успеа да освои бод, откако претрпе нов пораз. Овој пат подобар од составот на Шалке беше тимот на Вердер Бремен, која на „Велтинс Арената“ победи со минимални 0-1.

Комичен автогол на „Алијанц“: Баерн доби подарок за водство (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.05.2020

Баерн Минхен поведе против Фортуна Дизелдорв на „Алијанц“ и тоа благодарение на автоголот на Матијас ...

Ново разочарување за Шалке: Вердер освои важни три бода во Гелзенкирхен (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.05.2020

Шалке веќе 11 натпревари не знае за победа во Бундеслигата, а денеска загуби од Вердер Бремен со 0-1 на домашен терен во рамки на 29.коло. За тимот од Гелзенкирхен ова е четврти пораз во низа, откако продолжи Бундеслигата по паузата поради ...

Десетта победа во низа за Баерн

Опсервер - 30.05.2020

Минхен, 30 мај 2020 () – Баерн Минхен ја совлада Фортуна Дизелдорф со 5:0 вечерва во натпревар од 29-то коло на Германскиот фудбалски шампионат. Ова е десетта победа на тимот од Минхен по ред на сите натпреварувања.

Десет меча по ред Шалке не знае за победа, пораз и од Вердер (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.05.2020

Вердер ја продлабочи кризата на Шалке откако со 1-0 го победи во Гелзенкирхен со убав гол на Битенкур уште во првото полувреме. Откако продолжи сезоната во Германија, Шалке го забележа четвртиот пораз од исто толку натпревари.

ВИДЕО: Шалке продолжува да тоне, Херта го совлада Аугсбург

Дриблинг - 30.05.2020

Фудбалерите на Шалке се наоѓаат во катастрофална по продолжението на првентсвото и доживеаа нов пораз овој пат на домашен терен од Вердер со 0-1. Единствениот погодок гостите од Бремен го постигнаа во 32 минута со голот на Битенкурт.

Еден гол на Вердер за полн плен во Гелзенкирхен – фантастичен еврогол за победа!

Спортклуб - 30.05.2020

Вердер Бремен победи на денешното гостување кај Шалке 04 со минимални 0:1. Победничкиот гол за гостите од Бремен го постигна Битенкурт во 32. минута од натпреварот и тоа беше вистински еврогол, против кого голманот на Шалке немаше шанси.

Битенкурт со прекрасен гол го матираше Шалке и ја продлабочи кризата на клубот од Гелзенкирхен (ВИДЕО)

Дерби - 30.05.2020

Три победи на четирите натпревари од терминот од 15:30 часот остварија гостинските екипи во рамките на 29. коло во Бундеслигата. Една од нив беше дело на фудбалерите на Вердер Бремен кои славеа во Гелзенкирхен кај Шалке со 1-0.

Шалке го загуби четвртиот натпревар по ред и влезе во серија од 10 средби без победа

Опсервер - 30.05.2020

Гелзенкирхен, 30 мај 2020 () – Шалке попладнево загуби од Вердер Бремен со 0:1 во 29. коло од Германското фудбалско првенство и го запиша четвртиот пораз по ред. Клуб од Гелзенкирхен нема победа десет натпревари во низа.

Ривалите на Баерн постигна 69 автогола за повторување на рекордот во бундеслигашката историја

Опсервер - 30.05.2020

Минхен, 30 мај 2020 () – Екипата на Баерн Минхен вечерва игра со Фортуна во дуел од 29-то коло од Бундеслигата. Гостите во 15. минута преку дефанзивецот Матијас Јоргенсен ја затресоа својата мрежа.

ВИДЕО: Ново коло, нов ЕВРОГОЛ – Битанкур од далечина го шокира Шалке во дербито

Gol.mk - 30.05.2020

Фудбалерите на Шалке 04 лошо го отворија рестартот на Бундеслигата и по првите три кола од продолжението запишаа исто толку порази. Денес, во рамки од 29. коло, тимот од Гелзенкирхен се надеваше на својата прва победа по враќањето на натпреварите, ...

Херта продолжува да реди победи во Бундеслигата

Локално - 30.05.2020

Херта запиша трета последователна победа по обновувањето на Бундеслигата. Екипата од Берлин го доби својот натпревар дома против Аугсбург со 2:0 и веќе нема пораз во шести шампионски натпревар по ред.

Полувреме во Бундеслигата: Шалке повторно губи (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.05.2020

Денеска во Бундеслигата започнаа четири натпревари од 15:30 часот во рамки на 29.коло. Гостите водат на три натпревари по првите 45 минути. Шалке, кој нема триумф веќе 10 натпревари, по првото полувреме губи на домашен терен од Вердер со 0-1.

Хаверц синоќа испиша нова историја во Бундеслигата

Sport 1 - 30.05.2020

Баер Леверкузен синоќа славеше со минимални 1-0 на гостувањето кај Фрајбург во рамки на првиот натпревар од 29.коло во Бундеслигата. Стрелец на единствениот гол за „фармацевтите“ беше Каи Хаверц во 54-тата минута.

Минхен пред 15 години доби стадион кој со осветлувањето од надвор ќе ви ги каже кој игра внатре

Спортманија - 30.05.2020

Вечерва „Алијанц арената“ на својот 15-ти роденден ќе свети црвено, во чест на Баерн. На 30 мај 2005 година, беше отворен стадионот кој и денеска важи за еден од најмодерните во Европа, минхенскиот „Алијанц арена“, но екипата на Баерн Минхен својот ...