TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Суперлига ќе има, но во организација на УЕФА

TopSport - 22.01.2021

Европска Суперлига ќе има, но во организација на Европската фудбалска унија (УЕФА). ФИФА вчера им се закани на играчите и клубовите дека доколку формираат приватна лига, ќе им забрани да играат за националните тимови.

Залудни се заканите, се формира нова Лига на шампиони со 15 сигурни клубови

Спортклуб - 22.01.2021

По состанокот на Перез и Ањели следуваа остри реакции од ФИФА и УЕФА, како и јасна закана дека клубовите кои ќе се обидат да направат Суперлига надвор од главните организации ќе бидат исфрлени од европските натпреварувања и СП за клубови, а нивните ...

Бившиот претседател на ФИФА, Сеп Блатер цела недела бил во кома

Sport 1 - 21.01.2021

Поранешниот претседател на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Сеп Блатер цела недела бил во кома, откако итно бил префрлен во болница откако му се слошило, а после направената операција на срцето во декември објави неговото семејство.

Блатер бил една недела во кома, здравствената состојба му се подобрува

Независен - 21.01.2021

Поранешниот претседател на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) Сеп Блатер беше една недела во вештачки предизвикана кома, по операција на срцето што му беше извршена во декември, соопшти денеска неговото семејство.

ФИФА и УЕФА со заеднички сили: Кој ќе игра во Суперлигата не може на Еуро и СП

Спортклуб - 21.01.2021

Големите секогаш си се договарале меѓу себе во позадина, јавно зборуваат за еднаквост, а зад затворени врати прават планови како дополнително да се збогатат и да го продлабочат јазот толку да никој не може да им се доближи.

ФИФА и УЕФА се заканија со строги санкции за најавената Суперлига

24 Вести - 21.01.2021

Строги казни за сите клубови и играчи, кои евентуално би учествувале во најавената т.н. „затворена Суперлига“, чие формирање го заговараат неколку европски фудбалски гиганти, најавија денеска ФИФА и шесте континентални федерации.

ФИФА и УЕФА се заканија со строги санкции за најавената Суперлига

Либертас - 21.01.2021

Строги казни за сите клубови и играчи, кои евентуално би учествувале во најавената т.н. „затворена Суперлига“, чие формирање го заговараат неколку европски фудбалски гиганти, најавија денеска ФИФА и шесте континентални федерации.

ФИФА и УЕФА се заканија со строги санкции за најавената Супер лига

OhridNews - 21.01.2021

Строги казни за сите клубови и играчи, кои евентуално би учествувале во најавената т.н. „затворена Суперлига“, чие формирање го заговараат неколку европски фудбалски гиганти, најавија денеска ФИФА и шесте континентални федерации.

Блатер бил една недела во кома, здравствената состојба му се подобрува

Опсервер - 21.01.2021

Поранешниот претседател на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) Сеп Блатер беше една недела во вештачки предизвикана кома, по операција на срцето што му беше извршена во декември, соопшти денеска неговото семејство.

Блатер бил една недела во кома, здравствената состојба му се подобрува

Либертас - 21.01.2021

Поранешниот претседател на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) Сеп Блатер беше една недела во вештачки предизвикана кома, по операција на срцето што му беше извршена во декември, соопшти денеска неговото семејство.

Блатер бил една недела во кома, здравствената состојба му се подобрува

Курир - 21.01.2021

Поранешниот претседател на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) Сеп Блатер беше една недела во вештачки предизвикана кома, по операција на срцето што му беше извршена во декември, соопшти денеска неговото семејство.

Блатер бил една недела во кома, здравствената состојба му се подобрува

iPortal - 21.01.2021

Поранешниот претседател на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) Сеп Блатер беше една недела во вештачки предизвикана кома, по операција на срцето што му беше извршена во декември, соопшти денеска неговото семејство.

ФИФА и УЕФА најавија строги казни за клубовите што сакаат да прават Суперлига

А1 On - 21.01.2021

Строги казни за сите клубови и играчи кои евентуално би учествувале во најавената т.н. „затворена Суперлига“, чие формирање го заговараат неколку европски фудбалски гиганти, најавија денеска ФИФА и шесте континентални федерации.

ФИФА и УЕФА се заканија со строги санкции за најавената Суперлига

MakPress - 21.01.2021

Строги казни за сите клубови и играчи, кои евентуално би учествувале во најавената т.н. „затворена Суперлига“, чие формирање го заговараат неколку европски фудбалски гиганти, најавија денеска ФИФА и шесте континентални федерации.

Блатер бил една недела во кома, здравствената состојба му се подобрува

MakPress - 22.01.2021

Поранешниот претседател на Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) Сеп Блатер беше една недела во вештачки предизвикана кома, по операција на срцето што му беше извршена во декември, соопшти денеска неговото семејство.

Суперлига ќе има, но во организација на УЕФА

Макфакс - 22.01.2021

Европска Суперлига ќе има, но во организација на Европската фудбалска унија (УЕФА). ФИФА вчера им се закани на играчите и клубовите дека доколку формираат приватна лига, ќе им забрани да играат за националните тимови.

ФИФА и УЕФА не дозволуваат формирање Суперлига, најавија строги санкции

+инфо - 21.01.2021

Ниту еден клуб или фудбалер, кој би учествувал во таквата Суперлига нема да може да настапува на натпреварувањата организација на ФИФА и континенталните федерации. Строги казни за сите клубови и играчи, кои евентуално би учествувале во најавената ...

ФИФА се закани: Ако играат во Суперлигата фудбалерите нема да можат да настапуваат за репрезентациите

Макфакс - 21.01.2021

Светската фудбалска федерација (ФИФА) се против на формирањето на европската Суперлига. Неколку месеци се шпекулира дека најбогатите фудбалски клубови ќе формираат своја лига. Ваквото натпреварување ќе ја уништи Лигата на шампионите на УЕФА.

Лига на Шампиони оди во историјата !? Големите тимови спремаат суперлига

Во Центар - 21.01.2021

Светската фудбалска федерација и шестте конфедерации кои ја градат структурата на организацијата – УЕФА, АФК, КАФ, КОНКАКАФ, КОМНЕБОЛ и ОФК денес излегоа со остро официјално соопштение во однос на формирање на европска Суперлига.