TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три лица повредени во напад со нож во Брисел, напаѓачот уапсен

CivilMedia - 30.01.2023

Три лица се повредени, од кои едно потешко, во напад со нож попладнево во метро станица во Брисел, покажуваат новите податоци на белгиската полиција која го уапсила напаѓачот. Откако првично извести за едно повредено лице, федералната полиција ...

Уапсен напаѓачот од Брисел, се работи за лице со психички проблеми/ВИДЕО

Вечер Прес

Три лица повредени во напад со нож во Брисел, напаѓачот уапсен

Frontline

Три лица избодени со нож во Брисел, еден во критична состојба

Нова ТВ

Нападот во метро во Брисел не е тероризам, еден од тројцата повредени е критично

Канал5