TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДР Конго најавува излив на ебола во северозападниот дел на земјата

ТВ21 - 01.06.2020

Здравствените службеници во Демократска Република Конго (ДРЦ) објавија нов излив на ебола во северозападниот дел на земјата, само неколку недели пред да се надеваат дека ќе прогласат за крај на уште една епидемија на ебола на истокот на земјата.

Еболата зема замав во Конго, починати четири лица

еМагазин - 01.06.2020

Четири лица починаа откако се заразиле од смртносниот вирус Ебола во Демократската Република Конго, пренесоа новинските агенции. Министерот за здравство, Етени Лонгондо потврдил дека нови случаи има во западната провинција Екуетер, која се наоѓа на ...

Потврден случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

Сител - 01.06.2020

Демократска Република Конго потврди случај на ебола во западната провинција Еквуаур. Новиот случај на ебола е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста во источниот дел на земјата.

Потврден случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

Курир - 01.06.2020

Демократска Република Конго потврди случај на ебола во западната провинција Еквуаур. Новиот случај на ебола е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста во источниот дел на земјата.

Потврден случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

Опсервер - 01.06.2020

Киншаса, 1 јуни 2020 () – Демократска Република Конго потврди случај на ебола во западната провинција Еквуаур. Новиот случај на ебола е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста во источниот дел на земјата.

Потврден случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

24Инфо - 01.06.2020

Демократска Република Конго потврди случај на ебола во западната провинција Еквуаур. Новиот случај на ебола е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста во источниот дел на земјата.

Потврден случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

Вечер Прес - 01.06.2020

Демократска Република Конго потврди случај на ебола во западната провинција Еквуаур. Новиот случај на ебола е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста во источниот дел на земјата.

Покрај пандемијата со Ковид-19, во светот и еболата зема замав

А1 On - 01.06.2020

Во Конго потврден случај на ебола во западната провинција Еквуаур. Случајот е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста. ДР Конго во април само што требаше да прогласи крај на епидемијата на ебола, се појави ...

Нов случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

Слободен Печат - 01.06.2020

Демократска Република Конго потврди случај на ебола во западната провинција Еквуаур. Новиот случај на ебола е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста во источниот дел на земјата.

Потврден случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

MakPress - 01.06.2020

Демократска Република Конго потврди случај на ебола во западната провинција Еквуаур. Новиот случај на ебола е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста во источниот дел на земјата.