TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кире е жива легенда во Лигата на шампионите: Лазаров влезе во историјата на најелитното ракометно натпреварување

Дерби - 07.04.2021

Македонскиот репрезентативец и селектор на ракометната селекција на Македонија, Кире Лазаров стигна до уште едно неверојатно достигнување во кариерата. Лазаров вечерва влезе во историјата на Лигата на шампионите како играч кој одиграл најмногу ...

ВИДЕО: Неверојатен рекорд на Лазаров, Нант го елиминираше Кјелце во ЛШ

Дриблинг

Жива легенда: Лазаров вечерва и официјално испиша историја во ЛШ!

Sport 1

Oд денеска Лазаров е рекордер со најмногу настапи во Лигата на шампионите

24 Ракомет

Лазаров урна рекорд на Штербик во ракометната Лига на шампиони

Спортманија

Лазаров испиша историја во ЛШ – стана играч со најмногу настапи!

Gol.mk

Ракометна икона: Лазаров сруши нов рекорд во Лигата на шампионите!

Спортски

Екипа SportMedia Република 24 Вести SportMedia SportMedia

Кире и понатаму ќе „грми“ на терените: Лазаров ќе потпише нов договор со Нант

Точка - 07.04.2021

Македонскиот селектор и воедно капитен на репрезентацијата, Кирил Лазаров нема намера да и стави крај на играчката кариера по крајот на оваа сезона. Десниот бек од 2017 година е дел од Нант, а како што најавува реномираниот „Л’Екип“ ќе остане во ...

Кире и понатаму ќе „грми“ на терените: Лазаров ќе потпише нов договор со Нант

Дерби

Лазаров ја откачи Барса, останува уште една година во Нант

Екипа

Лазаров ќе игра уште една година, наскоро потпишува нов договор

24 Ракомет