TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јунајтед се вклучува во битката за Хадсон-Одои

MakPress - 24.03.2019

Манчестер Јунајтед ќе се вклучи во битката за големиот талент на Челси, Калум Хадсон-Одои, кој пред само два дена стана најмладиот дебитант во историјата на англискиот национален тим. Според „Дејли Мејл“ менаџерот на „црвените ѓаволи“ Оле Гунар ...

Манчестер јунајтед влегува во „трката“ за Хадсон-Одои

TopSport - 24.03.2019

Манчестер јунајтед планираат да се „натпреваруваат“ со Баерн Минхен да го добијат талентот на Челси Калам Хадсон-Одои. 18-годишниот англиски фудбалер импресионираше оваа сезона, но неговиот договор со „сините“ завршува во 2020 година, а ситуацијата ...

Јунајтед се вклучува во битката за Хадсон-Одои

Нетпрес - 24.03.2019

Манчестер Јунајтед ќе се вклучи во битката за големиот талент на Челси, Калум Хадсон-Одои, кој пред само два дена стана најмладиот дебитант во историјата на англискиот национален тим. Според „Дејли Мејл“ менаџерот на „црвените ѓаволи“ Оле Гунар ...

Јунајтед се вклучува во битката за Хадсон-Одои

А1 On - 24.03.2019

Манчестер Јунајтед ќе се вклучи во битката за големиот талент на Челси, Калум Хадсон-Одои, кој пред само два дена стана најмладиот дебитант во историјата на англискиот национален тим. Според „Дејли Мејл“ менаџерот на „црвените ѓаволи“ Оле Гунар ...

Јунајтед се вклучува во битката за Хадсон-Одои

Опсервер - 24.03.2019

Манчестер Јунајтед ќе се вклучи во битката за големиот талент на Челси, Калум Хадсон-Одои, кој пред само два дена стана најмладиот дебитант во историјата на англискиот национален тим. Според „Дејли Мејл“ менаџерот на „црвените ѓаволи“ Оле Гунар ...