TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селена Гомез ја продава куќата заради лекување

Алсат-М - 13.02.2018

Една од најпопуларните пејачки на денешницата, Селена Гомез, се бори со опасната болест – лупус. Минатата година нејзината најдобра другарка и донираше бубрег. Иако богатството на Гомез се проценува на неколку милиони долари, таа пред неколку дена ...

Селена Гомез ја продава куќата за да собере пари за лекување?

Кајгана - 13.02.2018

Една од најпопуларните пејачки на денешницата, младата 25-годишна Селена Гомез, се бори со опасно заболување – лупус. Селена Гомез помина низа на тешки ситуации, а минатата година нејзината најдобра другарка и донираше бубрег.

Селена Гомез ја продава куќата за лекување

ЗаЗабава - 13.02.2018

Еден од најпопуларните пејачки денес Селена Гомез се бори со злобна болест – лупус. Минатата година, најдобрата пријателка ѝ донираше бубрег. Иако нејзиното богатство беше проценето на неколку милиони долари, пејачката се одлучи на драстичен чекор ...

Младата пејачка ја продава куќата за да има пари за лекување?

Канал5 - 13.02.2018

Една од најпопуларните пејачки на денешницата, Селена Гомез се бори со опасната болест – лупус. Нејзината најдобра другарка дури и го донираше својот бубрег. Нејзината најдобра другарка дури и го донираше својот бубрег.

Селена Гомез ја продава куќата, ѝ требаат пари за лекување

Репортер - 13.02.2018

25-годишна пејачка Селена Гомез последниве години се бори со болеста лупус. Таа минатата година откри дека нејзината најдобра другарка ѝ донирала бубрег, без кој Селена немала да преживее. Деновиве Селена бара купувач за својата куќа.

Џастин Бибер и Селена Гомез поминаа романтичен викенд за Валентајн

Локално - 13.02.2018

Селена Гомез и Џастин Бибер уживаа во романтично бегство непосредно пред Денот на вљубените. Среќната двојка беше забележана како го поминува својот викенд во луксузниот хотел Монтанг во Лагуна Бич, Калифорнија.

Селена Гомез на насловната на Harper’s bazaar во адреналинска трка

КадеВечер - 12.02.2018

Мартовското издание на Harper’s bazaar, овој пат го краси Селена Гомез. Плавата, убавица Селена Гомез, воодушевува во новото издание на магазинот, во неколку модни комбинации, облечена во комбинации на колекцијата пролет лето на Coach.

По рехабилитацијата, Селена го снимила најубавиот едиторијал во нејзината кариера

Точка - 12.02.2018

За 25-годишната пејачка, 2018 година не започна како што треба. Откако минатата година имаше успешна трансплантација на бубрег и се смири со својата прва љубов – Џастин Бибер, за Селена Гомез, 2018 година не започна добро.

Селена Гомез ја продава куќата за да собере пари за лекување

+инфо - 13.02.2018

Луксузниот дом од 10 илјади квадрати, Селена Гомез го продава за „само“ три милиони долари. Една од најпопуларните пејачки на денешницата, младата 25-годишна Селена Гомез, се бори со опасно заболување – лупус.

Селена Гомез ја продава куќата за да си го плати лекувањето

Слободен Печат - 14.02.2018

Една од најпопуларните пејачки на денешницата Селена Гомез се бори со тешката болест – лупус. На Селена лани најдобрата пријателка и донираше бубрег. Иако нејзиното богатство е проценето на неколку милиони долари, пејачката пред неколку дена се ...